Yardım Redmi Note 2 Custom Rom

Emrecnd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi Redmi Note 2 artık güncelleme almıyor.Android sürümü de 5.0.2 de kaldığından dolayı Google Play'de bazı uygulamaları yükleyemiyorum.Custom rom kurmak istiyorum fakat hiç bilgim yok.Tehlikesi var mıdır veya nasıl kuruluyor vs.Biraz araştırdım fakat çok fazla kaynağa ulaşamadım şuan bilgisayarımda miui unlocking tool,flashing tool,adb drivers gibi gerekli olan (sanırım) programlar mevcut.Eger bana destek olabilirseniz çok sevinirim iyi forumlar.

Emrecnd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cihazınız oldukça eski bir model. Artık pek kullanan kalmadı maalesef dolayısıyla birebir test edip size direk link verecek birini bulmanız oldukça zor.

Temel olarak cihazınıza öncelikle TWRP kurmanız ve XDA'dan bulduğunuz custom romları yüklemeniz gerekli...

Emrecnd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Cihazınız oldukça eski bir model. Artık pek kullanan kalmadı maalesef dolayısıyla birebir test edip size direk link verecek birini bulmanız oldukça zor.

Temel olarak cihazınıza öncelikle TWRP kurmanız ve XDA'dan bulduğunuz custom romları yüklemeniz gerekli...

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.XDA'da çok araştırdım fakat düzgün bir rom bulamadım.Android 6 veya üzeri bir rom arıyorum aslında.Twrp ve install işlemlerini de detaylıca inceledim.Duzgun bir rom aramaktayim şuan eğer rom önerebilirseniz sevinirim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cihazı kullanmadığım için tavsiye vermem doğru olmayacaktır ancak flyme ve AOSP var görünüyor. Bir göz atın isterseniz riski almak isterseniz deneyebilirsiniz.

Emrecnd

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
1
Cihazı kullanmadığım için tavsiye vermem doğru olmayacaktır ancak flyme ve AOSP var görünüyor. Bir göz atın isterseniz riski almak isterseniz deneyebilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederim.Cok soru sorduğumun farkındayım ama son bir soru daha soracağım,cahilligime veriniz.Eğer cihazım brick olursa ne yapmalıyım ve rom atmadan önce twrpden backup almayı düşünüyorum.Android 6 romdan sonra yedek aldığım roma dönmeye çalışırsam (5.0.2) arb nedeniyle brick olma gibi bir durum söz konusu olur mu?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
İlginiz için teşekkür ederim.Cok soru sorduğumun farkındayım ama son bir soru daha soracağım,cahilligime veriniz.Eğer cihazım brick olursa ne yapmalıyım ve rom atmadan önce twrpden backup almayı düşünüyorum.Android 6 romdan sonra yedek aldığım roma dönmeye çalışırsam (5.0.2) arb nedeniyle brick olma gibi bir durum söz konusu olur mu?
Redmi Note 2 modelinde ARB olmaması lazım hocam.

Üst Alt