Soru Redmi Note 13 Pro 5G Ota güncelleme

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Öncelikle kral bende yurtdışı redmi note 13 pro aldım dediğin gibi fake rom atılmış güncelleme almıyordu cihaz

Öncelikle bootloader kilidini açtım 1 hafta felan bekledim.

Ondan sonra fastboot global os.1.0.6 son sürüm rom attım. IMEI felan herşey gitti.
Üstüne de bana lazım diye boot.img magisk ile patchleyip root attım. Kişisel kullanım için

Telefoncuda telefonu sıfırlamadan direnç ve IMEI attırdım. Ama India romun modem dosyasını kullanıyorum dirençte şebeke ve nfc çalışması için şuan cihazım rootlu en son os sürümü olan 1.0.9 global rom kullanıyorum.

Cihaza güncelleme gelince oto yapıyorum. Simkart servis dışı olup gidiyor ama IMEI kalıyor. India modem.img flashlayinca otomatik geliyor tekrar sim servis
Senin cihaz global olabilir mi ben endonezya ve globalde denedim hint modemi ile önce çalışıyor aradan 3-4 saat geçtikten sonra mobil veri sürekli gidip gelmeye başlıyor sonrasında da şebek gidip gelmeye başlıyor sonra mecburen hint romuna dönüş.

ulasnazan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Senin cihaz global olabilir mi ben endonezya ve globalde denedim hint modemi ile önce çalışıyor aradan 3-4 saat geçtikten sonra mobil veri sürekli gidip gelmeye başlıyor sonrasında da şebek gidip gelmeye başlıyor sonra mecburen hint romuna dönüş.
Global rom atılı bende hiç öyle bir sorun yaşamadım. Sadece cihaza güncelleme gelince büyük oto güncelliyorum şebeke öyle gidiyor. India modem flashlıyorum düzeliyor.

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Global rom atılı bende hiç öyle bir sorun yaşamadım. Sadece cihaza güncelleme gelince büyük oto güncelliyorum şebeke öyle gidiyor. India modem flashlıyorum düzeliyor.
İlginç hocam herkesin aynı problemi yaşayıp sizin cihazda sıkıntı olmaması.

ozmen_celik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozzy
Cihazım
RN 13 Pro + 5G
Meslek
Software Developer
Konular
1
Bana sorarsanız bu işkenceyi çekmek yerine hint rom kullanmak daha iyi sanki. Tamam şuan bende de e-sim gitti bunun için attırdığım / aldığım yere götürecem müsait zamanda bakacaklar ama onun dışında hersey eksiksiz var ve bataryasıda 1 günü çok ama çok rahat çıkarıyor. Cihazım belki plus modeli olabilir ama çokta fark olduğunu zannetmiyorum bu noktada.

Daha önce global romlar kullandım 12 pro 5g varken ve bana sorarsanız hint romu ile stabilik farkı yok zaten hint romunun kendi arama ve mesaj uygulamasını kullanması çok güzel üstelik nfc ve arama kaydetme vs de calısıyor sorunsuz.

Sadece fikrimi beyan ettim sakın yanlış anlamasın kimse.

İyi forumlar.

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Bana sorarsanız bu işkenceyi çekmek yerine hint rom kullanmak daha iyi sanki. Tamam şuan bende de e-sim gitti bunun için attırdığım / aldığım yere götürecem müsait zamanda bakacaklar ama onun dışında hersey eksiksiz var ve bataryasıda 1 günü çok ama çok rahat çıkarıyor. Cihazım belki plus modeli olabilir ama çokta fark olduğunu zannetmiyorum bu noktada.

Daha önce global romlar kullandım 12 pro 5g varken ve bana sorarsanız hint romu ile stabilik farkı yok zaten hint romunun kendi arama ve mesaj uygulamasını kullanması çok güzel üstelik nfc ve arama kaydetme vs de calısıyor sorunsuz.

Sadece fikrimi beyan ettim sakın yanlış anlamasın kimse.

İyi forumlar.
Doğru diyorsunuz hocam hint romu en güncel ve stabil olanı tek sıkıntı nfc ve e simin olmaması, e sim neyse çok önemli değil ama nfc olmaması can sıkıcı. Bu arada hint romunda nfc pro+ modelinde varken pro 5G de olmaması da ayrı bir saçmalık.

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
10
Sizin cihaz note 13 pro 5G mi? Öyle ise India modem i nasıl bulabilirim?

ozmen_celik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozzy
Cihazım
RN 13 Pro + 5G
Meslek
Software Developer
Konular
1
Doğru diyorsunuz hocam hint romu en güncel ve stabil olanı tek sıkıntı nfc ve e simin olmaması, e sim neyse çok önemli değil ama nfc olmaması can sıkıcı. Bu arada hint romunda nfc pro+ modelinde varken pro 5G de olmaması da ayrı bir saçmalık.
Plus modelindeki gibi nfc olsaymış iyiymiş çünkü bendeki plus ve nfc var hatta konu bile açmıştım. Bakalım su esim ede baktıracağım bug mı yoksa daha hyperos destekmi gelmemiş diye.

ulasnazan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Sizin cihaz note 13 pro 5G mi? Öyle ise India modem i nasıl bulabilirim?
Hocam ben son çıkan resmi romları kullanıyorum genelde

Kullandığım India rom
miui_GARNETINGlobal_OS1.0.8.0.UNRINXM
Bunun sadece modem.img dosyasını kullanıyorum.

GARNETGlobal_OS1.0.9.0.UNRMIXM
Buda telefonumda yüklü olan orjinal global rom

Bunlar şuan çıkan en son update romlar
Cihaz Redmi Note 13 pro 5 g dirençli

Bu sürüm numaralarını yazarak bulabilirsin
Zip olarak indikten sonra içine girip modem.img dosyasını dışarı çekebilirsin.
Sonra onu fastboot ile flaşlamak gerekiyor.
Eğer çin romu felan varsa global rom attıktan sonra direnç ve IMEI işlemi yapmak gerekiyor. Ondan sonra India modem flaşlamak gerekiyor.

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
10
Hocam ben son çıkan resmi romları kullanıyorum genelde

Kullandığım India rom
miui_GARNETINGlobal_OS1.0.8.0.UNRINXM
Bunun sadece modem.img dosyasını kullanıyorum.

GARNETGlobal_OS1.0.9.0.UNRMIXM
Buda telefonumda yüklü olan orjinal global rom

Bunlar şuan çıkan en son update romlar
Cihaz Redmi Note 13 pro 5 g dirençli

Bu sürüm numaralarını yazarak bulabilirsin
Zip olarak indikten sonra içine girip modem.img dosyasını dışarı çekebilirsin.
Sonra onu fastboot ile flaşlamak gerekiyor.
Eğer çin romu felan varsa global rom attıktan sonra direnç ve IMEI işlemi yapmak gerekiyor. Ondan sonra India modem flaşlamak gerekiyor.
Teşekkür ederim. Fakat modem dosyası hangi rom türünde oluyor? Recovery ya da fast boot? Ben Endonezya romu kullanıyorum ama ikisinde de modem.img dosyasını göremedim?

Üst Alt