Tavsiye Redmi note 12 turbo Dünya geneli şebeke sorunu

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Yok şefim Android go tarzı ve mod rom kesinlikle sevmiyorum. Biraz resmi takılıyorum. Çünkü bug işi stres yapar bana. Hele ki kamera mod romlarda mutlaka sorun verir. Ve devriye atarken iş amaçlı sorun verir. Önce şu direnç yapan arkadaşlara bir iki sözüm var. İlanda çift hat yazıp tek hat yapıp ve o imei de tablet imeisi atmak nedir. Ve bilgi vermemek. Ticaret ahlakı gittikçe bir hal alıyor azizim. Sanıyorlar ki kullanıcı çok saf. Bizim ömrümüz Android ile geçti zamanımızda rom ile yatıp sabah başka rom ile uyanırdık şimdi global güvenlik yüzünden iş aç göz ekip eline geçmiş.
Android Go farklı bir olay hocam, o dandik AOSP. Düz AOSP, Pixel cihazlardaki Android gibi oluyor. Yağ gibi akıcı, sistemi hüç tüketmeyen, bol özellikli (bir kısmı) rom çeşididir. Kurunca cihaz sürekli hata vermez, bug olmaz çok fazla. Hele cihazınız F5'in Çin sürümü, çok iyi geliştiricileri var bu cihazın. Çok sorunsuz AOSP romlar vardır muhakkak.

Mod rom dediğiniz EU rom da Çin romunun reklamlardan, gereksiz servislerden arındırılmış; Türkçe dil ve Google servisleri eklenmiş halidir. Ve bilginiz olsun stok romlardan çok çok çok daha güvenli romdur. Zira stok romda Xiaomi neredeyse her uygulama üzerinden verilerinizi sunucusuna çekiyor.

MIUI kullanmayı tercih ediyorsanız sizin için tavsiye edebileceğim 10 rom listesi yapsam ilk 5 Xiaomi.EU romu olur, öyle düşünün. :)

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Eu da güncelleme geliyor mu peki resmi olarak.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Eu da güncelleme geliyor mu peki resmi olarak.
Çin romu güncelleme aldıkça EU roma da güncelleme gelir. Güncelleme tam rom boyutunda gelir ama, biraz büyük olur. İndirip hiçbir sıfırlama yapmadan uygun TWRP üzerinden kurup kullanmaya devam edebilirsiniz. Güncelleme zaten her hafta gelen bir olay değil. Bu işlemler de çok uğraştırıcı şeyler değil. En azından şebeke sorunu yaşamazsınız. Ayrıca EU romun stok romlardan daha fazla özelliği mevcut.

Alendelontr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tncy
Cihazım
Mi 5 prime
Konular
0
Yok şefim Android go tarzı ve mod rom kesinlikle sevmiyorum. Biraz resmi takılıyorum. Çünkü bug işi stres yapar bana. Hele ki kamera mod romlarda mutlaka sorun verir. Ve devriye atarken iş amaçlı sorun verir. Önce şu direnç yapan arkadaşlara bir iki sözüm var. İlanda çift hat yazıp tek hat yapıp ve o imei de tablet imeisi atmak nedir. Ve bilgi vermemek. Ticaret ahlakı gittikçe bir hal alıyor azizim. Sanıyorlar ki kullanıcı çok saf. Bizim ömrümüz Android ile geçti zamanımızda rom ile yatıp sabah başka rom ile uyanırdık şimdi global güvenlik yüzünden iş aç göz ekip eline geçmiş.
Nasıl hallettniz şebeke sorunu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çin romu güncelleme aldıkça EU roma da güncelleme gelir. Güncelleme tam rom boyutunda gelir ama, biraz büyük olur. İndirip hiçbir sıfırlama yapmadan uygun TWRP üzerinden kurup kullanmaya devam edebilirsiniz. Güncelleme zaten her hafta gelen bir olay değil. Bu işlemler de çok uğraştırıcı şeyler değil. En azından şebeke sorunu yaşamazsınız. Ayrıca EU romun stok romlardan daha fazla özelliği mevcut.
Sorunu nasıl hallettniz hangi rom yüklü

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
Bu romu kurun arkadaşlar şebeke sorunu yok sorunsuz kullanıyorum xiaomi.eu nun note 12 turbo için ayrı hazırladığı rom

birisi71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kazim
Cihazım
mi a3
Konular
0
En son çıkan Miui Eu Rom
En son çıkan HyperOs Rom