Yardım Redmi Note 12 Pro 5G Trendyol Üzerinden dolandırılma hikayem ( YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM )

emreylmaz55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
REDMİ NOTE12P5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba Arkadaşlar Trendyol üzerinden Redmi Note 12 Pro 5G Telefon satın aldım . Telefonu çok beğendim fakat 25. gün imeim çalındı sim1'in , sim2ye takdım devam ettim , Sonra HyperOS'a geçiş için güncelleme geldi yapınca telefon komple çöktü bütün rehberim herşeyim gitti . ROM hatası veriyor güncellenmiyor telefon kapandı kaldı bende WİPE DATA yapıp baştan kurdum.

BTK ile iletime geçtim İMEİ İçin Mieko isimli firmaya yönlendirdi oraya mail attim kimligimi faturamı v.b düzelteceklerini söylediler.
Bu arada oturdugum ilçede Resmi Mağzaya gittim telefonumun kaçak olduğunu yasal haklarımı aramam gerektiğini söylediler.
Trendyol'a şikayet vardan konu açtım geri dönüş bile olmadı , ürünü satan firma GZL Teknoloji Ulaşılamıyor.
Telefon alacak kişilere Kesinlikle trendyol önermiyorum hiç ilgilenmiyolar. değişim iade için Mİ Mağazasına gidip evrak almamı istediler
Mi Mağzası bu ürüne böyle bir evrak veremeyiz böyle bir ürün türkiyede yok diyor bana.

Sonuç olarak ben İMEİ sorunumu sanırım çözücem Mİeko firması ile benim bilmek istedeğim bu güncelleme 5 gündür duruyor ayarlarda
bu güncellemeyi ne zaman yaparsam cihazım çökmez veya nasıl çökmeden yapabilirim?

Hepinize hayırlı günler dilerim yardımcı olursanız sevinirim.

emreylmaz55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
REDMİ NOTE12P5G
Konular
1
Resmi garantili ise güncellemede sorun olmamalıydı açıkçası. Cihaz yeniden başladığında Redmi yazısının üstünde açık şekilde görünen bir kilit simgesi var mı? Bir de cihazdaki IMEI'leri BTK IMEI Sorgulama'dan kontrol edin aynı model cihaz mı diye.
Merhaba Kilit simgesi yok 2 kere kapatıp açtım
İmei1 :
İmei2:
Sanırım cihazın ROM ile alakalı bir sorunu var

Ekli dosyalar

• imei1.png
    imei1.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 3
  • imei2.png
    imei2.png
    24,8 KB · Görüntüleme: 3
Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Merhaba Kilit simgesi yok 2 kere kapatıp açtım
İmei1 :
İmei2:
Sanırım cihazın ROM ile alakalı bir sorunu var
Cihazınızda o zaman ilk bahsettiğimiz kaçak gibi olan garantili cihazlar durumu yok öyleyse. Meiko, IMEI'yi, cihazınızdaki telefon numarasına tanımlayacak, sadece o sim kartıyla kullanabileceksiniz. Satmak veya başka birine vermek isterseniz eDevlet üzerinden değişiklik yapabiliyorsunuz bu konuda diye biliyorum.

Oyla:

emreylmaz55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
REDMİ NOTE12P5G
Konular
1
Cihazınızda o zaman ilk bahsettiğimiz kaçak gibi olan garantili cihazlar durumu yok öyleyse. Meiko, IMEI'yi, cihazınızdaki telefon numarasına tanımlayacak, sadece o sim kartıyla kullanabileceksiniz. Satmak veya başka birine vermek isterseniz eDevlet üzerinden değişiklik yapabiliyorsunuz bu konuda diye biliyorum.
Anladım Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için , güncelleme şuan duruyor yine aynı şekil gitmiyor da ama güncellersem tekrar çökecek ve recovery de kalıcak çünkü 5 kez denedim hep aynı şekilde bu sorun için garantiye göndermeden çözme yolları arıyorum

Oyla:
Üst Alt