Yardım Redmi Note 12 pro 5G HyperOS yükledikten sonra nfc açılmıyor

azimli68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ünal
Cihazım
Redmi note12pro
Konular
1
Redmi Note 12 pro 5G HyperOS yükledikten sonra nfc açılmıyor flash tool ile 1.0.1.0 umomixm global rom yükledim önceden çalışan nfc şimdi aktif olmuyor ayarlardan geri yükle nfc sorunu düzelt var onuda denedim olmuyor.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
EEA rom da denedim olmuyor kontrol merkezinde nfc görünüyor ama basıldığında aktif olmuyor.
Cihaz dirençli mi dirençli ise kaç k takılı acaba ?
EEA rom da denedim olmuyor kontrol merkezinde nfc görünüyor ama basıldığında aktif olmuyor.
Romlar da sorun yok arkadaşlar o zaman EEA da çalışmaması söz konusu olamaz ve imkansız bir durum çünkü stabil çalışıyor, ya dirençle alakalı bir durum, ya da donanımsal bir sorun.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Cihaz dirençli mi dirençli ise kaç k takılı acaba ?

Romlar da sorun yok arkadaşlar o zaman EEA da çalışmaması söz konusu olamaz ve imkansız bir durum çünkü stabil çalışıyor, ya dirençle alakalı bir durum, ya da donanımsal bir sorun.
Ya direnç kaynaklı yada Çin sürümü cihazlar hocam. xiaominin şu kayıt işi iyice dert oldu ya başımıza hala kayıtsız kullanıyorum. Eng romda Dirençsiz işlem yapılıyor ve şebeke alınıyor stock romda direnç gerekiyor. Bence yine yazılımsal bir durum var ortada stock romda dirençle bağlantısı olan yazılımı düzenlersek Dirençsiz kayıt mümkün şahsi düşüncem bu yönde çünkü donanımsal bir engel olsa eng romdada imei repair olmazdi. Yazılım tabanında bypass edilmesi gereken bir güvenlik kodu var stock romda.

Oyla:

azimli68

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ünal
Cihazım
Redmi note12pro
Konular
1
Ya direnç kaynaklı yada Çin sürümü cihazlar hocam. xiaominin şu kayıt işi iyice dert oldu ya başımıza hala kayıtsız kullanıyorum. Eng romda Dirençsiz işlem yapılıyor ve şebeke alınıyor stock romda direnç gerekiyor. Bence yine yazılımsal bir durum var ortada stock romda dirençle bağlantısı olan yazılımı düzenlersek Dirençsiz kayıt mümkün şahsi düşüncem bu yönde çünkü donanımsal bir engel olsa eng romdada imei repair olmazdi. Yazılım tabanında bypass edilmesi gereken bir güvenlik kodu var stock romda.
Evet cihaz çin sürümü ve direnç işlemi yapılmış cihaz içinde gelen romda çalışıyordu nfc flash toolla global rom attıktan sonra gitti kaç tane rom denedim hepsi aynı tuş aktifleşmiyor nfc özelliği geri yükle dendiğinde de hata veriyor

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Bu Xiaomi'nin klasik sorunları cidden baş ağrıtıyor hele ki bu redmi serisi başa bela denilebilir.

Yurt içi bir şekilde garanti ile filan halledilir de yurt dışı olanlar da maddi manevi her türlü zora sokuyor.
Tabi burada tek sorunlu olan Xiaomi firması değil :)

Birde Xiaomi'nin bazı politikaları yanlış kendi düşüncem.

Oyla:

snip_er

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 10 Pro Max
Konular
0
Telefonu magisk ile rootladım anca öyle çözdüm o işi