Yardım Redmi Note 12 Pro 5G 4.5 G az çektiğinde H+'ya geçmek yerine direk şebeke gidiyor

_omer_faruk_ozturk_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi
Konular
5
Başlıkta belirttiğim gibi telefon direnç kayıtlı

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bu cihazlar hassas maalesef direnç işleminde oluşan bir sorun. Direnç işlemini yapan yere götürün incelesin.

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Yazılım yolu ile kayıt edilebilen bir cihaza direnç işlemi yaptırmak çok akıl kârı bir iş değil doğrusu.

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
20
Yazılım yolu ile kayıt edilebilen bir cihaza direnç işlemi yaptırmak çok akıl kârı bir iş değil doğrusu.
Güncellemesi meraklısı olan olunca insanlara mantıklı geliyor, sanırım güncelleme ve sıfırlama nedeniyle öngörülüyor bu durum.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
bazen satıcılar kayıtlı satmak için yapıyor (alıcının işine geliyor) Bazen de alıcının ihmali yüzünden mecbur yapılıyor (alıcının işine geliyor) Tabi finalde her şey de olduğu gibi mükafatı da külfeti de cihaz sahibine ait :)
Çok karşılaşıyoruz adam yurtdışı cihazı alıyor düm düz kullanıyor. Yani bu cihaz yurtdışı buna bir şey yapmak gerekiyor mu diye araştırıp 2 satır yazı okumuyor şebeke gidince de unlock pahalı olduğu için direk direnç işlemine başvurulur. Note 12 pro 5g ye özel olmak üzere bu cihazda direnç çok gereksiz sebebi ise Ya güncellemeden feragat ediyorsun ya da NFC den. NFC eskiden çok önemli değildi ama artık önemli. Bazı bankalar aktivasyon için NFC istiyor.

prof

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdal
Cihazım
22101316C
Konular
0
Redmi Not 12 pro 5g kullanıyorum Direnç kayıtlı EU Rom dâhil bütün çıkan resmi Rumları yükleyip kullandım Direnç yaptıranlar Sim kartlarını Sin 2 ye taksınlar İngilizce bilenler Çin Romunu bana göre en stabil Rom bilmiyenler de Taywan Romunu kullansınlar diğer bütün Rom lar şebeke sorunu yaşatıyor Çin veya Tayvan'da sorunsuz kullanıyorum. Şuanda Çin Rom yüklü

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-08-19-13-07-33-943_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-08-19-13-07-33-943_com.android.settings.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 10

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Redmi Not 12 pro 5g kullanıyorum Direnç kayıtlı EU Rom dâhil bütün çıkan resmi Rumları yükleyip kullandım Direnç yaptıranlar Sim kartlarını Sin 2 ye taksınlar İngilizce bilenler Çin Romunu bana göre en stabil Rom bilmiyenler de Taywan Romunu kullansınlar diğer bütün Rom lar şebeke sorunu yaşatıyor Çin veya Tayvan'da sorunsuz kullanıyorum. Şuanda Çin Rom yüklü
Hocam çarşamba kilit açma işlemim olacak taiwan rom yükleyeceğim indirildi hazır.Arada konuşmalarda kendiliğinden kapanıyor.Taiwan rom ile bir sorun yaşamadığınızı belirtmişiniz.Peki neden sim 2 sim 1 demi bu sorun oluşuyormuş emin olmak adına soruyorum.

Nightkiller

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
2
Hocam çarşamba kilit açma işlemim olacak taiwan rom yükleyeceğim indirildi hazır.Arada konuşmalarda kendiliğinden kapanıyor.Taiwan rom ile bir sorun yaşamadığınızı belirtmişiniz.Peki neden sim 2 sim 1 demi bu sorun oluşuyormuş emin olmak adına soruyorum.
Muhtemelen fake rom var, aramalarda kapanma sorunu bende de çok oluyordu rom değiştirince bir kere bile olmadı

prof

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdal
Cihazım
22101316C
Konular
0
Hocam tecrübe ederek buldum Sebebini bilmiyorum Taiwan ve Çin Rom larda şebeke düşmesi yaşamadım. ENG fake mühendislik Rom yüklü olduğu için şebeke düşüyor konuşmalar kesik kesik aynı sorunları yaşamış biri olarak Taywan yada Çin Rom tabikide direnç kayıtlı olmalı yoksa bulaşmayın

Üst Alt