Yardım Redmi Note 11S telefona miui 14 sürümümü yükleyemiyorum

Mr.Faruk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi Note 11S
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.6 kararlı
Telefon Modeli
Redmi Note 11S 8gb
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonu yurtdışından aldım IMEI attırmıştım muhtemelen ondan dolayı oluyor sorun.
Sorunum şu: Normal güncelleme ekranına geldiğimde ağ bağlanamıyor hatası veriyor.
Rom atmayı düşündüm internette buldum ama bazı kullanıcılar IMEI`nin gittiğini söylüyorlar.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam anlamadınız galiba, rom atmadan önceki imeiniz geri geliyor efs yedeğini yüklediğinizde. Ayrıca Miui 13'ten daha daha performanslı olduğu söyleniyor Miui 14'ün.
Affınıza sığınırak söylüyorum yanlış bilgi veriyorsunuz. Bu cihaz mtk bir cihaz EFS yedekleme gibi bir sistem yok. Yeni nesil mtk işlemcili cihazlarda alışıla gelmiş tüm eski bilgilerin üstüne çizik çekmek gerekli. Bu yeni cihazlar da kabaca mantık şudur: Yazılımsal geçici bir yama ile yapılıyor. Buna da sertifika deniliyor. bunu şuanda yedek alıp yüklemek imkansız. Miui 14 ü bir şekilde yükleyip imei atılması için götürseniz bile miui 13 e sürüm düşürüp işlem yapacaklardır şuanda 14 için destek bile yok..

EDİT : direnç değişimi yapılıp donanımsal koruma kaldırılırsa sorunsuz güncelleme yapılabilir..

Oyla:

Saytz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Redmi 9C
Konular
21
Affınıza sığınırak söylüyorum yanlış bilgi veriyorsunuz. Bu cihaz mtk bir cihaz EFS yedekleme gibi bir sistem yok. Yeni nesil mtk işlemcili cihazlarda alışıla gelmiş tüm eski bilgilerin üstüne çizik çekmek gerekli. Bu yeni cihazlar da kabaca mantık şudur: Yazılımsal geçici bir yama ile yapılıyor. Buna da sertifika deniliyor. bunu şuanda yedek alıp yüklemek imkansız. Miui 14 ü bir şekilde yükleyip imei atılması için götürseniz bile miui 13 e sürüm düşürüp işlem yapacaklardır şuanda 14 için destek bile yok..

EDİT : direnç değişimi yapılıp donanımsal koruma kaldırılırsa sorunsuz güncelleme yapılabilir..
Arkadaş efs deyince ben telefon modeline ve işlemciye bakmadan direk girmiştim sohbete, bilgi için teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt