Yardım Redmi note 10S Overclock

Mactha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 10s
Konular
2
Ekran hz arttırma veya cpu mhz arttırmak istiyorum. Yapabilir miyim?

tozmen130

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Note 10S
Konular
20
Ekran hz arttırma veya cpu mhz arttırmak istiyorum. Yapabilir miyim?
telefon overclocksuz bile aşırı fazla ısınıyor muhtemelen overclock olduğu zaman probleme yol açar

Mactha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 10s
Konular
2
sogutma sisteminiz hakkında biraz bilgi verir misiniz hocam
Eski işlemcimin sıvı soğutma radyatörü ile soğutuyor. Kılıfı 3D yazıcı üzerinden tekrar tasarladım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Fotoğraf atabilme imkanım yoktu.
Bu tür bir çözüm ürettim.

utkurei19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
25
Eski işlemcimin sıvı soğutma radyatörü ile soğutuyor. Kılıfı 3D yazıcı üzerinden tekrar tasarladım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Fotoğraf atabilme imkanım yoktu.
Bu tür bir çözüm ürettim.
Bir insan masaüstü bilgisayardan 240mm radyatör söküp neden telefona bağlama gereği duyar hadi onu geçtim sen onu telefonun işlemcisine nasıl bağladın çift taraflı bantla mı yapıştırdın hadi onları da geçtim onu nasıl yanında taşıyacaksın ağzım açık okudum resmen insanlar nelere kafa yoruyor. 240mm radyatörün olduğuna göre masaüstü bilgisayarın da vardır o varken telefonda da oyun oynamazsın yani
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Masaüstü bilgisayarların ekran kartlarında bile yapabileceğin en iyi oc 10-15 fps ekliyor bu hâlde telefona oc yapmanın ne kadar mantıklı olduğu büyük bir soru işareti
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonda cpu, gpu overclock işlerine hiç bulaşma eğer hz artırmayla ilgili bir script bulursan maksimum onu deneyebilirsin 60dan 90a çeken tanıdıklarım var ama bu model için değil.

Son düzenleme:

Mactha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 10s
Konular
2
sen onu telefonun işlemcisine nasıl bağladın çift taraflı bantla mı
Özel olarak kılıf tasarladım. İstediğim zaman tak çıkar yapabiliyorum. Ama sabit bir yerde durması gerekiyor çünkü çok ağır.
Bir insan masaüstü bilgisayardan 240mm radyatör söküp neden telefona bağlama gereği duyar
Boş zamanımda böyle şeyler ile uğraşmayı seviyorum hocam.
i7 7700K işlemcili bilgisayarımdan kalma soğutucuyu kullandım. Böyle bir sistem ortaya çıktı.

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 se,Mi 8 se
Konular
31
kona bess uygulamasıyla gpu overclock yapabilirsin, ekran overclock için forumda telefona özel modüller var benim telefonum mi 9 se olduğu için mi 9 se konusundaki modülden 78 hz yaptım. 2 yıldır 78 hz kullanıyorum, ekran normaldeki kadar ısınıyor pek bi fark yok ama hem şarzı belli olacak kadar çok tüketiyor hem de ekranım 3 4 kere yandı dikkatli bakınca pubgdeki silah tuşu görülüyor. 60 hz ile 78 hz arasındaki fark çok belli oluyor 78den 60a düşünce gözler bi 78i arıyor o yüzden 2 yıldır böyle kullanıyorum

Üst Alt