Yardım Redmi Note 10s Kamera Sorunu

erkamalper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkam Alper
Cihazım
Note 8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v13.0.2
Telefon Modeli
Redmi Note 10s
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba. Ben cihazımı alalı yaklaşık 2-3 ay oldu ve cihazın kutusunu açtığımdan beri cihazın kamerasında bir problem var. MIUI'ın kendi Kamera uygulaması ile herhangi bir video çektikten sonra Kamera uygulamasını kapatıp açıyorum ve ön kamerayı açmaya çalıştığımda "Kameraya bağlanılamadı" hatası alıyorum. Cihazı kapatıp açıyorum ve sorun düzeliyor. Başka bir uygulamadan video çektiğimde ise böyle bir sorun yaşamıyorum. Ayrıca kamera bazen (özellikle geceleri) çok bulanık oluyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu biliyorum fakat öğrenci olduğum için telefon sürekli lazım oluyor ve bu yüzden garantiye göndermek istemiyorum. Kendim yazılım atmaya çalıştığımda ise Bootloader kilidini vs. açmam gerekiyor fakat tehlikeli bir işlem olduğu için korkuyorum. Bir çözüm önerisi olan var mıdır?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba. Ben cihazımı alalı yaklaşık 2-3 ay oldu ve cihazın kutusunu açtığımdan beri cihazın kamerasında bir problem var. MIUI'ın kendi Kamera uygulaması ile herhangi bir video çektikten sonra Kamera uygulamasını kapatıp açıyorum ve ön kamerayı açmaya çalıştığımda "Kameraya bağlanılamadı" hatası alıyorum. Cihazı kapatıp açıyorum ve sorun düzeliyor. Başka bir uygulamadan video çektiğimde ise böyle bir sorun yaşamıyorum. Ayrıca kamera bazen (özellikle geceleri) çok bulanık oluyor. Yazılımsal bir sorun olduğunu biliyorum fakat öğrenci olduğum için telefon sürekli lazım oluyor ve bu yüzden garantiye göndermek istemiyorum. Kendim yazılım atmaya çalıştığımda ise Bootloader kilidini vs. açmam gerekiyor fakat tehlikeli bir işlem olduğu için korkuyorum. Bir çözüm önerisi olan var mıdır?
Kamera verilerini temizleyip, uygulama ayarlarından tüm izinleri verip denediniz mi.

Oyla:

erkamalper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkam Alper
Cihazım
Note 8
Konular
3
Edit: Google Kamera'yı denedim, düzeldi fakat 64MP modu bulunmadığı için kullanmak istemiyorum açıkçası.

Oyla:

Sisikicimars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ubam
Cihazım
Mi 11
Konular
0
Merhaba aynı cihaz bende var bootloder kilidi bu cihazda açmak çok basit trwp kurum rom flashlayin düzelir düşük bir sürüm olabilir veya MIUI Endonezya kurula bilir kardeşim basit iş 1 saatini almaz:) istersen detaylı yazabilirm

Oyla:

erkamalper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkam Alper
Cihazım
Note 8
Konular
3
Merhaba aynı cihaz bende var bootloder kilidi bu cihazda açmak çok basit trwp kurum rom flashlayin düzelir düşük bir sürüm olabilir veya MIUI Endonezya kurula bilir kardeşim basit iş 1 saatini almaz:) istersen detaylı yazabilirm
Daha önce eski modelli cihazlara rootlama yapmıştım fakat bu cihazda robot ve rom konusunda hiç bilgim yok. Yardımcı olabilir misin?

Oyla:

erkamalper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkam Alper
Cihazım
Note 8
Konular
3
Sisikicimars MIUI 13 Endonezya romu kurmak istiyorum ama bu konuda hiç bilgim yok. Daha önce birkaç kere TWRP kullanmıştım fakat bu cihazı yeni aldığım için açıkçası kendi başıma root olayına girmek istemedim cihaz elimde kalır diye. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim :)

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
mustafaozkan1414 yardımcı olabilir misiniz?
Kusura bakmayın geç gördüm mesajınızı, yardımcı olmak isterim. Öncelikle kimseye ihtiyacınız yok, aşağıdaki konuları okuyarak ve adımları doğru bir şekilde yaparak kendiniz de halledebilirsiniz. Bu işlemi başarılı şekilde yaparsanız romlar arası geçişleri twrp üzerinden sıkıntısız yaparsınız.
Bu da cihazın ana konusu romları bulabilirsiniz.

Oyla:

erkamalper

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkam Alper
Cihazım
Note 8
Konular
3
Oyla: