Soru Redmi Note 10S Kamera Kötü Çekim Problemi

NikolaiSe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Grafiker
Konular
6
Arkadaşlar, selam.
Redmi Note 10S ülkemizde satışa sunulmasından beri kullanıcısıyım, telefonun gerek oyun performansını gerek normal işleyiş performansını seviyorum lakin kamera uygulaması bir türlü beni tatmin etmiyor. Telefonda şu anda hem GCAM hem de Miui Kamera uygulaması var lakin aralarında hem gündüz hem gece resim çektim ama hepsinde GCAM 10'a katladı MIUI kamerasını.

MIUI Camera: Sanki sulu boya yaparmışım gibi, uzağı hiçbir şekilde düzgün almayan, geceleri çekim yaptığımda resimdeki noktaları/pikselleri sayabildiğim fotoğraflar çekiyor.
GCAM: Asıl kamera performansını veren, uzağı düzgün çekebilen, geceleri üst düzey fotoğraflar çıkartabilen bir uygulama.

Nasıl olurda böyle bir şey olabilir? Bildiğiniz rezalet bir durum aslında bu.
Yaşayan var mı? Yoksa sadece sorun bende mi?
Karşılaştırmanız için gece çekilen bir resmi koyacağım. (İkiside gece modunda çekildi.)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Maalesef Çoğu Note 10S kullanıcısı kameradan -özellikle ön kameradan- memnun değil. Çünkü gerçekten kötü bir kamerası var ☹️ GCAM kullanmaya devam 👍🏻☹️

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Maalesef kamera öyle gcam kullanıyorum bende.

hakaneli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan öztürk
Cihazım
redminote3-4
Konular
6
Redmi note 10s in kamerası kesinlikle kötü değil. Çok iyi sensörü var. Büyük ebatlı sensör ve teknik özellikleri orta seviye bir telefon için oldukça iyi. Sorun MIUI işletim sisteminde kamera Snapdragon işlemciler için optimize edilmiş durumda ama Mediatek işlemciler için farklı bir kamera uygulaması veya varolan için optimizasyon jpeg görüntü iyileştirmesi gerekiyor. Mediatek için yeni nesil işlemciler daha iyi görüntü işleyebiliyor ama G95 için maalesef bu geçerli değil. Çin üretimi olan bu chipset Çin işlemcileri kötü algılamamıza sebep oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Arkadaşlar, selam.
Redmi Note 10S ülkemizde satışa sunulmasından beri kullanıcısıyım, telefonun gerek oyun performansını gerek normal işleyiş performansını seviyorum lakin kamera uygulaması bir türlü beni tatmin etmiyor. Telefonda şu anda hem GCAM hem de Miui Kamera uygulaması var lakin aralarında hem gündüz hem gece resim çektim ama hepsinde GCAM 10'a katladı MIUI kamerasını.

MIUI Camera: Sanki sulu boya yaparmışım gibi, uzağı hiçbir şekilde düzgün almayan, geceleri çekim yaptığımda resimdeki noktaları/pikselleri sayabildiğim fotoğraflar çekiyor.
GCAM: Asıl kamera performansını veren, uzağı düzgün çekebilen, geceleri üst düzey fotoğraflar çıkartabilen bir uygulama.

Karşılaştırmanız için gece çekilen bir resmi koyacağım. (İkiside gece modunda çekildi.)

Gcam linki var mı? Sıkıntısız versiyon var mı?

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Arkadaşlar, selam.

Suanki gcamin linkini atarmisiniz rica etsem

NikolaiSe

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Grafiker
Konular
6
Gcam linki var mı? Sıkıntısız versiyon var mı?

Suanki gcamin linkini atarmisiniz rica etsem

Play Store üzerinden "GCamator" uygulamasını indirin hocam, uygulama sizin telefonunuza uyumlu GCAM versiyonunu APK olarak yüklüyor ve sizde kuruyorsunuz.

Redmi note 10s in kamerası kesinlikle kötü değil. Çok iyi sensörü var. Büyük ebatlı sensör ve teknik özellikleri orta seviye bir telefon için oldukça iyi. Sorun MIUI işletim sisteminde kamera Snapdragon işlemciler için optimize edilmiş durumda ama Mediatek işlemciler için farklı bir kamera uygulaması veya varolan için optimizasyon jpeg görüntü iyileştirmesi gerekiyor. Mediatek için yeni nesil işlemciler daha iyi görüntü işleyebiliyor ama G95 için maalesef bu geçerli değil. Çin üretimi olan bu chipset Çin işlemcileri kötü algılamamıza sebep oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kameraya herhangi bir lafım yok. Eğer donanım olarak kötü olsaydı zaten GCAM'de bir şey yapamazdı, GCAM'in elinde sihirli bir sopa yok. Her şey yazılımdan geçiyor bu aşamada. Lafım doğrudan Xiaomi'ye. MIUI 13 yayınlandı ve telefon kamera uygulaması için en azından iyileştirmeler yaparlar diye düşünüyordum ama hala daha rezalet durumda, önümüzdeki dönem MIUI 13.5 çıkacak ve eminim ki yine hiçbir şey yapmayacaklar kamera için. GCAM'den devam.

hakaneli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan öztürk
Cihazım
redminote3-4
Konular
6
Bugün bir arkadaşımda ki Redmi note 10 pro modeliyle 10S arasında kamera kıyaslaması yaptım. İlk fark ettiğim şey kesinlikle gece çekimlerinde vaay 10 pro daha iyiymiş dedirten bir fark yok hatta yok desem yeridir. Düşük ışıkta renk ve detay kaybı blurlanma bolca grenler mevcut. Otomatik modda aynı sahnede aynı şartlarda 10 pro neredeyse iki kat ISO ile çekim yapıyor. Bu da 10 pro nun fotograflarını daha parlak fakat daha gürültülü çekmesine sebep oluyor. Orta segmentle üst segment arasında ayırt edici bir durum olarak çekim kalitesini arttıracaklarını pek sanmıyorum. Kaldı ki Xiaomi kamera algoritmasının jpeg iyileştirmesi genel olarak rekabetçi değil.

tozmen130

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Note 10S
Konular
20
Bugün bir arkadaşımda ki Redmi note 10 pro modeliyle 10S arasında kamera kıyaslaması yaptım. İlk fark ettiğim şey kesinlikle gece çekimlerinde vaay 10 pro daha iyiymiş dedirten bir fark yok hatta yok desem yeridir. Düşük ışıkta renk ve detay kaybı blurlanma bolca grenler mevcut. Otomatik modda aynı sahnede aynı şartlarda 10 pro neredeyse iki kat ISO ile çekim yapıyor. Bu da 10 pro nun fotograflarını daha parlak fakat daha gürültülü çekmesine sebep oluyor. Orta segmentle üst segment arasında ayırt edici bir durum olarak çekim kalitesini arttıracaklarını pek sanmıyorum. Kaldı ki Xiaomi kamera algoritmasının jpeg iyileştirmesi genel olarak rekabetçi değil.
note 9 prodan 10s e geçtim gözle görülür bi kamera kötülüğü farkı var hocam

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Lmc 8.2 kullanın çok büyük fark ediyor. Lmcyi bulduktan sonra kamera uygulamasını hiç kullanmadım. Güzel bir config ile aynı iPhone gibi çekiyor. Rn8p*

Üst Alt