Yardım Redmi Note 10S Ekran Dalgalanma/Pırpır Sorunu

Captain Price 141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
9
Ekran bazen siyah renkli yerlerde pırpır yapıyor.Ekranda normalde sorun yok.Beyaz ekrandada sorun yok.Sebebi nedir ? Amoled'den dolayı mı?

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Ekran bazen siyah renkli yerlerde pırpır yapıyor.Ekranda normalde sorun yok.Beyaz ekrandada sorun yok.Sebebi nedir ? Amoled'den dolayı mı?
Galiba yanlış bilmiyorsam o seride ve redmi note 10 pro da kronik sorun var

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Note 10 Pro kullanıyorum. Siyahta ya da farklı bir renkte hiç öyle bişey yaşamadım. Kullandığım cihaz farklı evet ama kendi cihazımdan bahsetmemin sebebi, 10S ile bizim cihazların panelleri aynı. Samsung E3 Panel. Siyahta da pırpır yapmaması lazım zaten hani diyotlar kapatıyor kendini çünkü siyahta. Yapsa bile farketmezsiniz. IPS olsa neyse. Pırpırdan kastınız ekran titremesi olabilir mi acaba? Eğer o tarz bişey ise, kullandığınız rom sürümüyle alakalı olabilir

Son düzenleme:

hfy44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10s
Meslek
İşçi
Konular
3

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Benim 10s bu sitede yapıyordu. Siteden kaynaklı olduğunu düşündüm. Ekranı kaydirirken yorum yazılan kısmın gri olması filan CSSdeki bir hatadandır diye önemsemedim. Şuan öyle bir hata görmüyorum.

Captain Price 141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
9
Benim 10s bu sitede yapıyordu. Siteden kaynaklı olduğunu düşündüm. Ekranı kaydirirken yorum yazılan kısmın gri olması filan CSSdeki bir hatadandır diye önemsemedim. Şuan öyle bir hata görmüyorum.
Hocam bir arkadaşla tartışırken MiraVision'dan olabileceği aklıma geldi.Ekranda sorun olsa sadece siyah-gri tonlarda yapmaz bunu.Ve ayrıyeten karanlıkta yapıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlar/ekran/titreşimsiz mod kapalıysa açıp deneyin
Normalmiş,titreşimsize aldım.

Captain Price 141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
9
Note 10 Pro kullanıyorum. Siyahta ya da farklı bir renkte hiç öyle bişey yaşamadım. Kullandığım cihaz farklı evet ama kendi cihazımdan bahsetmemin sebebi, 10S ile bizim cihazların panelleri aynı. Samsung E3 Panel. Siyahta da pırpır yapmaması lazım zaten hani diyotlar kapatıyor kendini çünkü siyahta. Yapsa bile farketmezsiniz. IPS olsa neyse. Pırpırdan kastınız ekran titremesi olabilir mi acaba? Eğer o tarz bişey ise, kullandığınız rom sürümüyle alakalı olabilir
Titriyor,atıyor gibi sanki 🥲
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Galiba yanlış bilmiyorsam o seride ve redmi note 10 pro da kronik sorun var
Titreme olayı?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Karanlık mod açıksa metin ve arka planı otomatik ayarlama özelliğini kapatın.

Android sistemini en güncelde tutun özellikle Redmi note 10 serisi cihazlar çok fazla ekran sorunuyla geldi güncelleme ile düzeltti Xiaomi çoğunu.
İPS ekranda titreme sorunu donanım arızası ,yetersiz güç gibi durumlar olmadıkça yaşanmaz. Bu genelde amoled ekranların sorunu.

Üst Alt