Rehber Redmi Note 10S Android 12 GSI Pixel Rom

mugola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mugolay
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Evet Windows 7.10.11 Hepsinde Çalışıyor.Denedim
hocam ben bu romu kuramıyoruum FASTBOOTD modundan işlemlere devam etmek yeriine hemen fastboot a geçiyor ve adb interface diriver siliniyor güncelleyincede araç kapanıyor ve işlem yarıda kesiliyor daha sonrada redmi yazısında gidip geliyor lütfen yardım edermisiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu romda alt çizgi sistem navigasyonu mevcut mudur acaba 🤔
olmaz olurmu yeğenim boşuna Android 12 dememişler

Son düzenleme:

Pervan12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf 12
Cihazım
Resmi Niye 10S
Konular
0
Hocam selamün aleyküm TWRP üzerinden kurulum yapmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler 🙂

mugola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mugolay
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
Merhaba hocam bu işlem bende olmadı driver yüklü herşey tam ama cmd sorun çıkarıyor fastbootd moduna gelince cmdye yazılar geliyor kapanıyor cihaz tekrar fastboot a geri dönüyor
hah aynen kardeşim aynısı benmim başıma geldi yardım eden yokmu koskoca forumda acaba

Shaqqy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktürk
Cihazım
Xiaomi Redmi 6
Konular
0
tüm işlemler bittikten sonra geri fastboot moduna atıyor, sisteme geçiş yapmıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu GSI'yi hangi MIUI versiyonlu romun üzerine kurdunuz?

Son düzenleme:

Shaqqy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktürk
Cihazım
Xiaomi Redmi 6
Konular
0
Sorunu yaşan olursa çözüm:
fastboot reboot fastboot
fastboot set_active a

fastboot delete-logical-partition product

fastboot erase system

fastboot flash system gsi.img(ismini gsi yaptım)

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img(boş veya modlu bir vbmeta.img fark etmez)

fastboot flash vbmeta_b vbmeta.img

fastboot set_active a

fastboot reboot recovery

Çıkan Recovery ekranında wipe all data yapın ardından rebootlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça eski bir GSI olduğunu belirtmekte fayda var.

mugola

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mugolay
Cihazım
redmi note 8
Konular
0
fastboot reboot fastboot
fastboot set_active a

fastboot erase system

fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img(boş veya modlu bir vbmeta.img fark etmez)

fastboot set_active a

fastboot reboot recovery

Çıkan Recovery ekranında wipe all data yapın ardından rebootlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Oldukça eski bir GSI olduğunu belirtmekte fayda var.
hocam detayşı bir analatım olmamış hem bunlar fastboot komutları mı

Scripter

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Script
Cihazım
m2101k7bg
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba
6.7 Tane Android 12 GSI Rom Denedim % 80 Kuruldu Ama Ya Arama Yapmıyor Veya Şebeke Yoktu
Google Play Gömülü Değildi Sonradan'da Gapps Yüklenmiyordu.
En Son Bunu Buldum Arama Yapıyor Wifi Ve Şebeke Var Kamera Uygulaması Yok Onuda Buradan Kurabilirsiniz
Uzun Süre Test Etmedim Ona Göre Kurunuz Öyle Kullanıma Engel Bir Sorun Görmedim
Ayrıca Çok Karışık Olan Fastboot Komutları İle Uğraşmadan Tek Komutla Otomatik GSI Romunuz Kurulacaktır

Fixler Hatalar
Hatalar genellikle PHH ayarlarında işlenir, ancak çözümü olan aşağıdaki hatalara sahip değilseniz, fazla olanlara dokunmayın.
Kablolu kulaklıklar işinize yaramazsa - Phh ayarları > Çeşitli: Kulaklıkları algılamak için alternatif bir yol kullanın ve Ses efektlerini devre dışı bırakın
Parlaklık göstergeniz doğru görüntülenmiyorsa, Leneier parlaklığını açın
Genel olarak 4G bağlantısı ve iletişim ile ilgili bazı sorunlarınız varsa, mobil ağ ayarlarınıza gidin, ISP'nizden yeni bir apn - apn oluşturun ve lte'nin işaretini kaldırın.
Harici arka ışığı düzeltmek için "Alternatif arka ışık ölçeğini zorla" seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.
Bağlı bir Bluetooth kulaklığınız veya kulaklığınız yoksa- A2DP boşaltmasını zorla devre dışı bırakın + Kulaklıkları algılamak için alternatif bir yol kullanın. Ardından, önceden bağlı tüm bluetooth cihazlarınızı kaldırın.

Buradaki İşlemleri Yapabilmeniz İçin Telefonunuzun (BL) Bootloader Kilidi Açık Olması Custom Recovery Olmaması Gerek
İlk Önce Telefonu Kapatıp Fastboot Moduna Alınız Redmi Note 10S Driveri Masa Üstüne Çıkarıp Elle Kurulumu Yapınız.

Aygıt Yöneticisine Girip
Android Yazısına Sağ Tıkla Sürücü Güncelleştir
Bilgisayarımdaki Sürücülere Gözat
Bilgisayarımdaki Sürücülerin Listesini Seçin
Sonraki Disketi Varı Seçin Gözatdan Masa Üstündeki Driveri Gösterin
Klasördeki android_winusb inf Dosyasını Çift Tıklayın Çıkan Uyarıya Eveti Seçin
Kurulunca Android ADB Interface Yazarsa Tamamdır.Artık Sürücü Yüklenmiş Olacaktır

Kurulum

Dosyayı Masa Üstüne Çıkarınız GSI ROM Dosyanın İçindedir Dosyanın İçindeki GSI Pixel Rom Yükle Bat Dosyasın Çalıştırın.
Telefonu Fastboot Moduna Alınız USB Kablosunu PC'Ye Bağlayınca CMD Ekranında İşlemler Başlayacak 3.4 Dakika Sabırla Bekleyin
Telefon 1.2 Kere Kapanacak Fastboot ve Fastbootd Moduna Otomatik Geçecek İşlemleri Yapacak
Bu İşlemler Bitince Araç Kapanacak Telefon Yeniden Başlayacak GSI Pixel Romunuz Kurulmuş Olcaktır.
Eğer Araç Kapanır Fastbootda Kalırsa Kendiniz Telefonu Yeniden Başlatınız.

Güle Güle Kullanın :)

hocam bu gsi rom başka arcana projesi var ve crdroid gsi rom var onları denediniz mi bunumu yüklüyeyim öneririmisiniz.

SarıAslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
0
fastboot reboot fastboot
fastboot set_active a

fastboot erase system

fastboot set_active a

fastboot reboot recovery

usta biraz daha anlaşılır ve detaylı anlatırmısın sadece aracı çalıştırıp romu yükleyip kullanmak isteyen komutlar ile uğraşmayı bilmeyen masum bir gencim

Üst Alt