Recovery Redmi Note 10S Android 11-12 TWRP Recovery ve Boot Yükleme Aracı

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Hocam twrp sorunu bendede var. Endonezya 12.5.8 romdan Endonezya 13 e twrp ile geçtim. Twrp 12 yi yükledim telefon sürekli twrp ekranına geliyor. Format data' Dalvik cache yaptım maalesef orjinal Recovery yükledim
12.5.8 romdan Endonezya 13 e twrp ile geçtim.
12.5.8. Romundan Android 11 Twrp Varken Android 12 MIUI 13 Endonezya Twrp Romunu Format Data Yaparak Kurdunmu
Kurasydın Zaten Orjinal 13 Recovery Olur Sonra Twrp 12 Kurabilirdin
Romu Kurmadan Geçersen Twrp Ekranından Öteye Geçmez

Miuimai

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
excalabur Evet hocam aynen dediğiniz gibi yaptım. 11 twrp varken format data yes miui 13 recovery romunu flaslayıp tekrar format data yes yapıp romu kurdum. Twrp 12 yi yükledim tekrar twrp ekranına atıyor. Dikkat ederek tekrar deneyelim hocam demekki atladığımız yer varki olmamış.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
excalabur Evet hocam aynen dediğiniz gibi yaptım. 11 twrp varken format data yes miui 13 recovery romunu flaslayıp tekrar format data yes yapıp romu kurdum. Twrp 12 yi yükledim tekrar twrp ekranına atıyor. Dikkat ederek tekrar deneyelim hocam demekki atladığımız yer varki olmamış.
Cevab Yazmadım çünkü habire rom denemekten geçmekten herşeyi yeniden kuruyorum mecbur
Sende dediğin için Doğrudur Sorun Olabilir Aynen senin yaptığın gibi Şimdi Android 11 Endonezyadayken 11 Twrpyi kurdum
Hindistan android 12 muı 13Twrp Romunu format data yaparak yükledim
Kurulum bitince Wipe/Cache/Dalvik Yaptım sistemi yeniden başlattım.Rom kuruldu fastboota aldım
Tekrar Twrp 12 Kurdum Reboot sistem Yaptım
Evet Tekrar Twrp 12 Geçti Tekrar Twrp den Format Data Yaptım yine twrp Attı
Tekrar soruna bakıp düzeltme yapacağım yada neden kaynaklı çözmeye çalışacağım
Denemeler yaptığımda çalışıyordu şimdi fastboot romunu kurup öyle 12 twrp geçip deniyeceğim.Teşekkürler.

Son düzenleme:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Cevab Yazmadım çünkü habire rom denemekten geçmekten herşeyi yeniden kuruyorum mecbur
Sende dediğin için Doğrudur Sorun Olabilir Aynen senin yaptığın gibi Şimdi Android 11 Endonezyadayken 11 Twrpyi kurdum
Hindistan android 12 muı 13Twrp Romunu format data yaparak yükledim
Kurulum bitince Wipe/Cache/Dalvik Yaptım sistemi yeniden başlattım.Rom kuruldu fastboota aldım
Tekrar Twrp 12 Kurdum Reboot sistem Yaptım
Evet Tekrar Twrp 12 Geçti Tekrar Twrp den Format Data Yaptım yine twrp Attı
Tekrar soruna bakıp düzeltme yapacağım yada neden kaynaklı çözmeye çalışacağım
Denemeler yaptığımda çalışıyordu şimdi fastboot romunu kurup öyle 12 twrp geçip deniyeceğim.Teşekkürler.
Bayramdan beri İzindeydim.Çarşamba Günü Tekrar işe başlayacağımdan Yatmayıp devam etmeye karar verdim.Zaten Romlarla Uğraşmaktan
Kayış Koptu Gündüz Gece Karıştı Sabahlara Kadar Oturunca Uyku Düzenide Bozuldu Zaten Bende Öğlene Kadar Tekrar Yatmayacağım Dedim.

Konumuza Gelirsek Sorunu Anca Tekrar Hepsini Deneyince Çözdüm Şimdi.Sorunun Twrp 12 den Kaynaklı Olduğu Anlaşıldı
Android 12 Twrp Romundan Format Data Yapınca Sorunsuz Android 11 Geri Dönüşde Çalışıyor
Fakat Tekrar Android 12 Recovery Romu Kurulunca Tekrar 12 Twrp yi Yükleyince Twrp de Kaldığında Sorun Olduğunu Anladım
Konuyu Ve Dosyaları Tekrar Upload Edip Düzenliyorum Teşekkürler.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
merhaba hocam.android 12 miui 13 twrp recovery yukleyince cihaz acilmiyor.twrp ye keciyor hep.orjinal boot12 yukleyince aciliyor.yardim ederseniz sevinirim
Konu Ve Dosyalar Yeniden Düzenlendi.

Buradaki İşlemi Yapın Telefon Açılacaktır
Twrp12 Recoveryden
Android 12 MIUI 13 İstediğiniz Twrp Recovery Romunu Kurarak Romlar Arası Format Data Yaparak Geçiş Yapabilirsiniz.
Geçiş Yaptığınızda Twrp Recovery Silinir Orjinal Recovery boot.img Geri Yüklenir.
Android 12 MIUI 13 Romu Kurulduktan Sonra Tekrar Android 12 Twrp Recovery Romunu Kurduğunuzda Twrp Yüklü Kalır,

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben reboot system dedımı benı gerı twrp atıyor neden
Konu Ve Dosyalar Yeniden Düzenlendi.

Buradaki İşlemi Yapın Telefon Açılacaktır
Twrp12 Recoveryden
Android 12 MIUI 13 İstediğiniz Twrp Recovery Romunu Kurarak Romlar Arası Format Data Yaparak Geçiş Yapabilirsiniz.
Geçiş Yaptığınızda Twrp Recovery Silinir Orjinal Recovery boot.img Geri Yüklenir.
Android 12 MIUI 13 Romu Kurulduktan Sonra Tekrar Android 12 Twrp Recovery Romunu Kurduğunuzda Twrp Yüklü Kalır,

Son düzenleme:

Miuimai

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
excalabur Hocam çok bilen birisi değilim. Romdan Roma geçerken imei orjinale döndü. Neyseki twrp 11 den full yedek almıştım.Yedeği yükledim imei geldi.Hemen twrp 11den nvdata nvram bölümünü (efs) yedek aldım.Yalnız başka Roma geçtiğimde imei tekrar orjinale döndü.Bu sefer twrp 11den aldığım yedeği nvdata nvram{ikisini beraber aldım} yükledim imei geri geldi.Bilgisayarı windows 7 den 10 yapalım dedim sistem eski çıktı.Anakart işlemci ram w10 olarak değişti.Repair işlemi için nvdata nvram sildim MTK by-pass çalışmadı şebekede gitti. Tekrar twrp11 den nvdata nvram yükledim şebeke geldi. Hocam okadar işlemden sonra adamın zoruna gidiyor.mtkbypas libusb hatası verdi bi kaç gün ona uğraştım libusb driveri yükleyince mtkbypas çalıştı.Hemen repair işlemini yapıp rom değiştirdim bu sefer imei gitmedi.Yani hocam sizi anlıyorum insan dünya ile bağlantıyı kesiyor.Tabi bu arada biraz birşeyler öğrendik.Neyseki forumda sizin gibi ücretsiz bilgi ve emek paylaşan arkadaşlar var.Yoksa her işlemden sonra telefoncuya dünya kadar para gider.Hocam Allah emeklerinizi zayi etmesin hizmetlerinizi daim etsin teşekkürler.

Hemen deniyorum

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
excalabur Hocam çok bilen birisi değilim. Romdan Roma geçerken imei orjinale döndü. Neyseki twrp 11 den full yedek almıştım.Yedeği yükledim imei geldi.Hemen twrp 11den nvdata nvram bölümünü (efs) yedek aldım.Yalnız başka Roma geçtiğimde imei tekrar orjinale döndü.Bu sefer twrp 11den aldığım yedeği nvdata nvram{ikisini beraber aldım} yükledim imei geri geldi.Bilgisayarı windows 7 den 10 yapalım dedim sistem eski çıktı.Anakart işlemci ram w10 olarak değişti.Repair işlemi için nvdata nvram sildim MTK by-pass çalışmadı şebekede gitti. Tekrar twrp11 den nvdata nvram yükledim şebeke geldi. Hocam okadar işlemden sonra adamın zoruna gidiyor.mtkbypas libusb hatası verdi bi kaç gün ona uğraştım libusb driveri yükleyince mtkbypas çalıştı.Hemen repair işlemini yapıp rom değiştirdim bu sefer imei gitmedi.Yani hocam sizi anlıyorum insan dünya ile bağlantıyı kesiyor.Tabi bu arada biraz birşeyler öğrendik.Neyseki forumda sizin gibi ücretsiz bilgi ve emek paylaşan arkadaşlar var.Yoksa her işlemden sonra telefoncuya dünya kadar para gider.Hocam Allah emeklerinizi zayi etmesin hizmetlerinizi daim etsin teşekkürler.

Hemen deniyorum
Anlayışın İçin Teşekkür Ederim Sağol Kardeşim.Anlıyorum Emeklerini Zaman Ve Emek Olmadan Olmuyor
Kıymetini Bilmek Lazım Emek Verenlerin Bende Günlerce Saatlerce Uğraşıyorum 10 Gün İznim Vardı
Günlerce Romlarla Recoveryle Zamanım Geçti
Hala Sabah Oldu Ben Recovery Olayını Düzelttip Söz Verdiğim Gibi Daha İyi Rom Olsun Herkes Kullansın Diye Uğraşıyorum
Şimdi Dışarı Çıkıp Çay Börek Yiyip Çay İçip Tekrar Eve Gelip Öğlene Kadar Rom Vs Uğraşacağım

Miuimai

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Elinize sağlık hocam yükledim işlem başarılı. Magiks çalışıyor

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Note 13 Pro +
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Elinize sağlık hocam yükledim işlem başarılı. Magiks çalışıyor
Tamamdır Teşekkürler
Seninde Denediğin iyi Oldu.Konuyu Daha Kolay Anlatım Yaparak Düzenledim Herkese Hayırlı Olsun

Son düzenleme:

alperen196761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
alperen
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
Şoför