Çözüldü Redmi Note 10s açılmıyor!

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Merhabalar, ismim Uğur.
Xiaomi üzerine forum olduğunu bilmiyordum :( ilk defa denk geldim ve sorunuma çözüm bulabilmek için kayıt oldum.

Bir kaç saat önce Ins*****m isimli sosyal medya uygulamasını açtım, bir kaç satır kaydırdım tam o anda ekran birden kapandı. Yanlışlıkla kendim on/off tuşuna basarak kapadım sandım fakat telefon komple kapanmış (herhangi bir aşırı ısınma v.s. yoktu).

Yaklaşık 50 gündür hiç kapanmamış yada restart olmamıştı muhtemel ondan dolayı kapandı sandım, açılmasını bekledim fakat ekrana "REDMI" yazısı geliyor bir kaç saniye bekliyor ve sonrasında ekran kapanıyor, yine bir kaç saniye sonra yazı beliriyor. Bu şekilde bir döngüye girdi ve cihaz açılmıyor sanırım BootLoop deniyor bu duruma.

Cihazda önemli fotoğraflarım ve dosyalarım var, bunları kaybetmeden nasıl yedeklerim ve telefonu nasıl normale döndürebilirim, yardımcı olabilir misiniz...

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Merhabalar, ismim Uğur.
Xiaomi üzerine forum olduğunu bilmiyordum :( ilk defa denk geldim ve sorunuma çözüm bulabilmek için kayıt oldum.

Bir kaç saat önce Ins*****m isimli sosyal medya uygulamasını açtım, bir kaç satır kaydırdım tam o anda ekran birden kapandı. Yanlışlıkla kendim on/off tuşuna basarak kapadım sandım fakat telefon komple kapanmış (herhangi bir aşırı ısınma v.s. yoktu).

Yaklaşık 50 gündür hiç kapanmamış yada restart olmamıştı muhtemel ondan dolayı kapandı sandım, açılmasını bekledim fakat ekrana "REDMI" yazısı geliyor bir kaç saniye bekliyor ve sonrasında ekran kapanıyor, yine bir kaç saniye sonra yazı beliriyor. Bu şekilde bir döngüye girdi ve cihaz açılmıyor sanırım BootLoop deniyor bu duruma.

Cihazda önemli fotoğraflarım ve dosyalarım var, bunları kaybetmeden nasıl yedeklerim ve telefonu nasıl normale döndürebilirim, yardımcı olabilir misiniz...
Merhaba

Tam Konu Açtım Notebook Kapatıyordum Yardım Yazınızı Gördüm
Telefonun BL Bootloader kilidi açıkmı biliyormusunuz Açık olduğunu anlamak için zaten redmi yazısı geliyor demişsiniz kameranın altında
Açık Kilit resmi çıkıyormu Açık İse

Son düzenleme:

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Merhaba

Tam Konu Açtım Notebook Kapatıyordum Yardım Yazınızı Gördüm

Merhaba, saatlerdir bilgisayar başında sorunun çözümünü arıyorum, tam kapatacaktım ki mesajınızı gördüm. Çok teşekkür ederim, yarın sabah ilk işim yazdığınız çözümü uygulamak olacak (kafa bi dünya oldu), hayırlı geceler dilerim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bir soru daha sorayım. Bu işlemlerden sonra IMEI silinme durumu olmaz dimi, zira telefonu Tahtakale'den almıştım.

Son düzenleme:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Merhaba, saatlerdir bilgisayar başında sorunun çözümünü arıyorum, tam kapatacaktım ki mesajınızı gördüm. Çok teşekkür ederim, yarın sabah ilk işim yazdığınız çözümü uygulamak olacak (kafa bi dünya oldu), hayırlı geceler dilerim.
Önemli Değil Bende Yatıyordum Ama Mesajınızı Görünce Kayıtsız Kalamadım
Dediğim İşlemlerde Hiçbir şekilde verileriniz Silinmeyecektir.Bunuda Kafanızda Soru İşareti Kalmasın Diye Yazdım
Konuları Okuyun Takıldığınız Yerde Buraya Yazın Yardımcı Olurum İyi Geceler Malum Sabah İşe Gideceğiz.

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Tekrar merhaba hocam,
Biraz önce aşağıdakileri yaptım. Telefonun BL kilidi açıldı kameranın hemen altında açık kilit simgesi geliyor boot ekranında.

Sonra
Twrp kurdum (fastboot ekranını kullanarak). Twrp kurulumu tamamlandı fakat konu içinde belirtilen;

Rootlu Recovery Kurma Telefonu Fastboot Moduna Alın
Twrp1 Rootlu Bat Dosyasını Çalıştırın USB Kablosunu Telefona Takın Rootlu Twrp Yüklenince Telefon Yeniden Başlayacaktır.
Telefon Açılınca Yükleme Aracının İçindeki Magisk_23.0.apk Telefona Kurun Artık Root Kurulmuş Olacaktır

"Magisk_23.0.apk" kurulumunu yapabilmem için telefon yine açılmadı. Yine boot ekranından kapanıyor yine boot'a giriyor telefon. "Magisk_23.0.apk" twrp ile mi kurulacak acaba o kısmı anlayamadım, apk'yı kablo ile telefona attım sonra kurmayı da denedim ama apk'yı telefonda bulamadım, ama bilgisayardan bakınca apk telefonda görünüyor.

Daha sonra yanlış işlem yaptım diye düşünerek boot.img dosyasını twrp ile kurdum, recovery eski haline döndü :) ama telefon halen aynı boot ekraanında dönüp duruyor ve telefon asla kapanmıyor. Son olarak twrp yine kurdum ve halen aynı.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Tekrar merhaba hocam,
Biraz önce aşağıdakileri yaptım. Telefonun BL kilidi açıldı kameranın hemen altında açık kilit simgesi geliyor boot ekranında.

Sonra

Twrp kurdum (fastboot ekranını kullanarak). Twrp kurulumu tamamlandı fakat konu içinde belirtilen;

"Magisk_23.0.apk" kurulumunu yapabilmem için telefon yine açılmadı. Yine boot ekranından kapanıyor yine boot'a giriyor telefon. "Magisk_23.0.apk" twrp ile mi kurulacak acaba o kısmı anlayamadım, apk'yı kablo ile telefona attım sonra kurmayı da denedim ama apk'yı telefonda bulamadım, ama bilgisayardan bakınca apk telefonda görünüyor.

Daha sonra yanlış işlem yaptım diye düşünerek boot.img dosyasını twrp ile kurdum, recovery eski haline döndü :) ama telefon halen aynı boot ekraanında dönüp duruyor ve telefon asla kapanmıyor. Son olarak twrp yine kurdum ve halen aynı.
Merhaba Yazını Gördüm Dönüş Yapacağım Sitedeyim Çok Mesajlar Var Kusura Bakma Bekleyin İşim Bitince Saat 15:15 Çay Molasına Çıkacağım Dönüşde Sorunları Çözelim.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Tekrar merhaba hocam,

Sonra

Merhaba
Gelelim Bizim Konuya BL Bootloader kilidini açmışsın güzel.recoveryde yüklemişsin güzel ama Magisk_23.0.apk.Rootla İşiniz Yok

Ben Ne Yazmıştım
Recovery yüklediğinizde pc bağlayın Telefon Hafızası varsa sd kart pc görünür yedeklerinizi alırsanız
Aynı Recoveryinin dosyasınının içinde boot Yazan bat dosyasını yükleyin orjinal recoverysi geri yüklenir bilgileriniz silinmez zaten
Açılırsada Sorun Olmaz

Son Hali Twrp Yüklediyseniz niye pc bağlayıp verilerinizi almıyorsunuz

Twrp'le Boot İmg Kurmasaydınız zaten otomatik yükleme için hazır dosya vardı.Neyse Demekki Rom Zarar Görmüş
Telefon Her şekilde kapanır powere ve volüm artıya basılı tutun kapanıp açılırken powerden elinizi çekin recoveryle açılır
İsterseniz recovery menüsündende Reboot Menüsüne gelip Power Off basarsanız telefon kapanır.

Bunları Yapın Şuanki Durumu ve hangi rom yüklü Yazınız.

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Merhaba hocam. Telefonun içindeki dosyaları ve fotoğrafları alabileceğim evet. Fakat önemli smsler vardı onlar için bir çare var mı ?
En azından bilgisayara yedekledikten sonra komple cihazı sıfırlayabilirim.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Merhaba hocam. Telefonun içindeki dosyaları ve fotoğrafları alabileceğim evet. Fakat önemli smsler vardı onlar için bir çare var mı ?
En azından bilgisayara yedekledikten sonra komple cihazı sıfırlayabilirim.
Merhaba Onlar İçin Telefonun çalışır olması lazım msj uygulamaları için backup vs proğramı varmı bilemiyor
Hangi Rom Yüklü Diye sormuştum Yazmaışsınız Cihazı Sıfırlamayın Hemen Daha Başka Seçenekde Var
Yedeklemeyi yapın o zaman işiniz bitince Hangi Romdasınız Yazın Bilmiyorsanızda Ayarlar,telefon hakkında basın 3 parmağınızı
Ekranın üstünden aşağı doğru sürün resmi alır.Bekliyorum

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Merhaba
Şuan dosyaları yedekliyorum, bilgisayar biraz yavaş kaldı o yüzden başka işlem yapmıyorum.

Ayarlar,telefon hakkında basın 3 parmağınızı
Ekranın üstünden aşağı doğru sürün resmi alır.Bekliyorum
bunu twrp üzerinden mi yapıyoruz. Çünkü telefon halen açılmıyor, twrp ile açtım, twrp nin ana ekranında iken kablo ile yedeklemeyi yapıyorum şuan.

Üst Alt