Yardım Redmi note 10 pro yakınlık sensörü

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 13.0.8
Telefon Modeli
Redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba dostlar, redmi note 10 pro modelini kullanıyorum. Cihazımda yakınlık sensörü (proximity sensor) çalışmıyor ve bu yüzden doğru düzgün telefon görüşmesi yapamıyorum. Çoğu cihazda varmış, donanımsal bir hatadan kaynaklı değil diye okudum ama yazılımsal çözümüne de ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Cihaz garantili ise servise verebilirsiniz, garanti dışı ise BL açtıktan sonra persist flashlayabilirsiniz.

Oyla:

nasbedri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedrettin
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
50
Cihaz garantili ise servise verebilirsiniz, garanti dışı ise BL açtıktan sonra persist flashlayabilirsiniz.
Cihazı yurt dışından aldığım için garantisi Türkiye'de geçerli değil, eski cihazımda persist flashlamaya çalışırken çok sıkıntı çekmiştim o yüzden en son seçenek benim için o ki zaten bildiğim kadarıyla yazılımsal bir işlem olmadan bu dosya bozulmuyor. Türkiye veyahut yurt dışı Redmi Note 10 Pro cihazların %75'inde bu sorun gözüküyor. Yani sorunsuz bir persist dosyası bulmak da bir tık zor gibi. Kesin kötü yanı diğer cihazlarda yakınlık sensörü telefon görüşmelerini kötü etkilediği için kapatılabiliyor ama redmi note 10 pro için bu ayar kaldırılmış.

Son düzenleme:
Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Cihazı yurt dışından aldığım için garantisi Türkiye'de geçerli değil, eski cihazımda persist flashlamaya çalışırken çok sıkıntı çekmiştim o yüzden en son seçenek benim için o ki zaten bildiğim kadarıyla yazılımsal bir işlem olmadan bu dosya bozulmuyor. Türkiye veyahut yurt dışı Redmi Note 10 Pro cihazların %75'inde bu sorun gözüküyor. Yani sorunsuz bir persist dosyası bulmak da bir tık zor gibi. Kesin kötü yanı diğer cihazlarda yakınlık sensörü telefon görüşmelerini kötü etkilediği için kapatılabiliyor ama redmi note 10 pro için bu ayar kaldırılmış.
Hocam sorunsuz persist bulmak zor derken cihaza ait şu an kullandığınız sürümde fastboot rom indirin, içinden persisti çıkarıp cihaz hafızasına atın ve herhangi (Orange Fox, Twrp vb) bir custom recovery ile flashlayın.

Oyla:

Berra Şevval Korkut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berra Şevval
Cihazım
Rn10 pro
Konular
22
Xiaomi çözüm bulana kadar apkmirrordan
Touch_lock v3-15-release-premium.apk program isimi görüyor. Arama sirasinda ekrani hem kapatiyor hemde yukari kaydirarak acmak suretiyle kitliyor. Ayarlarini ingilizce dikkatli yapmak, otomatik başlatma ve pil tasarrufunu kapatmak, bildirimleri kapatarak uygulama samsung yakinlik korumasina dönüstü.

Oyla:

Berra Şevval Korkut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berra Şevval
Cihazım
Rn10 pro
Konular
22
Bunu herhangi bir resimle anlatmanız mümkünmü, endonezya 14 romda mesela
Hocam sorunsuz persist bulmak zor derken cihaza ait şu an kullandığınız sürümde fastboot rom indirin, içinden persisti çıkarıp cihaz hafızasına atın ve herhangi (Orange Fox, Twrp vb) bir custom recovery ile flashlayın

Oyla:

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Persist dosyası ile uğraşmayın, çözüm orada değil zaten.

Redmi note 10 pro maliyetleri düşürmek adına yakınlık sensörü kullanmıyor, var olan sensörlerden faydalanıyor. Telefon elinizde iken ekran açılıp kapanıyorsa sorun vardır ve muhtemelen yanlış versiyona ait modem dosyası kullanıyorsunuz. Eğer telefonu kafanızla omzunuz arasına sıkıştırıp konuşurken bunu yapıyorsa normal ve sorun yoktur.

Oyla:

Berra Şevval Korkut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berra Şevval
Cihazım
Rn10 pro
Konular
22
Persist dosyası ile uğraşmayın, çözüm orada değil zaten.

Redmi note 10 pro maliyetleri düşürmek adına yakınlık sensörü kullanmıyor, var olan sensörlerden faydalanıyor. Telefon elinizde iken ekran açılıp kapanıyorsa sorun vardır ve muhtemelen yanlış versiyona ait modem dosyası kullanıyorsunuz. Eğer telefonu kafanızla omzunuz arasına sıkıştırıp konuşurken bunu yapıyorsa normal ve sorun yoktur.
Modem dosyası nedir resimle anlatabilirmisiniz biz düz kullaniciyiz, redmi note 10 pro endonezya stable rom telefonum

Oyla:

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek