Sohbet Redmi Note 10 Pro Teknik Servise Yolculuk

Clasmanx65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Note 12 Pro
Konular
2
Arkadaşlar merhaba,

İki hafta önce TR kayıtlı Note 10 Pro aldım. Kutudan çıktığı gibi kullanmaya başladım. Bir kaç sorun ile karşılaştım;

1- Arka kamera kısmından sürekli cızırtı sesi geliyordu.
2- Ekran yakınlık sensörü sorunu mevcuttu, telefonla görüşme yaparken özellikle bir kaç dakikayı aşan görüşmelerde sürekli ekran açılıp duruyordu, yanağım ekrana değiyor ve bazen görüşmeyi beklemeye alıyor, bazen susturuyor, bazende farklı ekranlar açılıyordu.
3- 120 hz ekranda bazen takılmalar oluyordu ( Çok bariz değildi muhtemelen yazılımsal olduğunu düşünüyorum )

Bende ürünü aldığım firma ile görüşerek teknik servis sürecini başlattım. Şuan inceleme devam ediyor. Servis süreci tamamlandığında sizlere aşamalarını ve sonucunu paylaşacağım.

Redmi Note 10 Pro hakkındaki görüşüm;
gerçekten mükemmel bir cihaz olmuş. Android ekranın kalitesi ve 120 hz gerçekten çok iyi akış sağlıyor ve buna rağmen şarj çok çok iyi gidiyor. Oyunlarda bir sorun yaşamadım gayet akıcı Asphalt 9, Pubg, Call of Duty vs. oyunları oynuyorum. Sesi çift hoperlörden dağıtması da gerçekten çok güzel. Hızlı şarjda beni memnun etti. Görünümü çok hoş ben mavi rengi aldım tavsiye ederim. Kılıfsız kullanımda çok kibar duruyor. Cihaz çok hızlı, donma, takılma gibi durumlarla neredeyse hiç karşılaşmadım sadece bazen 120 hz de takılıyordu şarj durumu düşünce olabiliyor genelde. Görüşme yaparkenki mikrofon iyi karşıya sesi temiz gönderiyor ve kulaklıkta aynı şekilde gayet net ve temiz bir ses alıyor. Karanlık modu tam karanlık ve çok etkileyici, note 9 pro kullanıyordum sırf lcd ekran olduğu için soğumuştum cihazdan. Yani kısaca şöyle özetleyebilirim; bu kez gerçekten orta-üst segmentin hakkını vermiş diyebilirim.

Cihaz,genel olarak gerçekten kullanılması keyif veren bir telefon olmuş. Bazı sorunları var evet, onların çözülmesi durumunda fiyat-performans olarak çok çok ideal olacaktır.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
Geçmiş olsun, Xiaomi donanım konusunda iyi ama yazılım kısmında bariz eksiklikleri var.
Eskiden model sayısı az olduğu için gelen güncellemeler daha hızlı ve stabil idi. Samsung gibi zibilyon tane model çıkarınca ipin ucunu kaçırdılar sanırım.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Yakınlık sensörü tamamen Google uygulamalrı yüzünden sorunlu bunu bizzat bir kaç cihazda test ettim. Mi 11 de bile test ettim Global sürümde Google Aramada Sensör sorunu varken Endonezya Romda Miui Aramada Hiç Bir Sıkıntı olmadı ve Note 10 pro da da öyle Şu an son Sürüm EU Rom kullanıyorum Hiç bir sensör problemi yok. Tabi ki Cihazınız Garantili ise Bu rom işine girmek garanti dışı bırakır.

Clasmanx65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Note 12 Pro
Konular
2
Yakınlık sensörü tamamen Google uygulamalrı yüzünden sorunlu bunu bizzat bir kaç cihazda test ettim. Mi 11 de bile test ettim Global sürümde Google Aramada Sensör sorunu varken Endonezya Romda Miui Aramada Hiç Bir Sıkıntı olmadı ve Note 10 pro da da öyle Şu an son Sürüm EU Rom kullanıyorum Hiç bir sensör problemi yok. Tabi ki Cihazınız Garantili ise Bu rom işine girmek garanti dışı bırakır.
Gerçekten şu google uygulamaları fazla can sıkmaya başladı. Xiaomi şu türkiye rom unda google uygulamaları kaldırsa ne güzel olurdu.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Gerçekten şu google uygulamaları fazla can sıkmaya başladı. Xiaomi şu türkiye rom unda google uygulamaları kaldırsa ne güzel olurdu.
Evet hocam kişileri çifter çifter gösteriyordu sinir bozucu ben kurtuldum :D

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
Bir kaç haftadır global stock rom kullanıyordum. Hatta bootloader bile kapalı.
Haftasonu yeni çıkan Mmx ve Xiaomi romlarını deneyeceğim. Eğer beğenmez isem Endonezya stock romunu yükleyeceğim.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bir kaç haftadır global stock rom kullanıyordum. Hatta bootloader bile kapalı.
Haftasonu yeni çıkan Mmx ve Xiaomi romlarını deneyeceğim. Eğer beğenmez isem Endonezya stock romunu yükleyeceğim.
Endonezya 12.5 fastboot romu çıkarsa bende geçebilirim.

Clasmanx65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Note 12 Pro
Konular
2
13 gün geçti, henüz bir cevap alamadım. Süreç devam ediyor deniyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Bende yakınlık sensörü ve ekran titremesinden dolayı garantiye vermeyi düşünüyorum. Ekran titremesi nadir oluyor fakat sensör sorunu çok can sıkıyor

Clasmanx65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Note 12 Pro
Konular
2
Cihazım bugün tarafıma ulaştı. Kameradan gelen sesin normal olduğu söylendi lenslerin sesiymiş. Diğer şikayetlerimi değerlendirmeye dahi almamışlar. Bu servis deneyimimden hiç ama hiç memnun kalmadım.

Üst Alt