Soru Redmi Note 10 Pro (sweet) için en iyi ve stabil rom hangisidir?

rraeyzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rr
Cihazım
M2101K6G
Konular
1
Merhaba sweet kullanıcısıyın. Cihazım imei repairli ve miui 13.0.14 global kullanıyorum. Sadelik veya aestetik tarzlar hoşuma gider. Özelleştirme vs kapsamlı olursa uzun süreler sıkılmadan kullanırım. Varsa ekran görüntüleri ile roma örnek verirseniz sevinirim.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Nasıl yok crdroid, arrow os, pixel experience plus arasında kaldım. Ama romları dün geceden araştırmaya başladım çok bilmiyorum varsa aktif kullandığınız öneri istedim sadece
Her romda bir sorun ya da eksiklik oluyor mutlaka. MIUI romlar akıcı değil, AOSP romlar ise bahsettiğim sorunları çıkarıyor.

Oyla:

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
EEAGlobal yükleyebilirsiniz.Ama maalesef her romda sıkıntı var.Bu konuda Xiaomi miui arayüzü ile bir yanı yaparken diğer tarafı bozuyor.Kısa zamanda Samsung alıp kurtulacağım.

Oyla:

Nurettin_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurettin
Cihazım
Xiaomi 5s 64
Konular
2
crdroid, arrow os, pixel experience plus bunların redmi note 10 pro için artıları ve eksileri nelerdir acaba. Kullanıp deneyen varsa paylaşabilir mi?

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
crDroid 8.10 kullanıyorum.
Pil iyi gidiyor. 60Hz'de mobil veri ile 12 saat ekran süresi alıyorum. 120Hz'de 10 saat civarı alınıyor. Geceleri şarj hiç azalmıyor. MIUI kamera ve Gcam çalışıyor. Viper4FX ile hoparlör ve kulaklık sesi Dolby'den bile iyi.

Eksileri:
- Kullandığım Dolby'ler bu ROM'da deep sleepi bozuyor.
- USB OTG bazı kişilerde çalışmıyor. (Ben dahil)
- Bazı kişilerde dokunmatik bastığınızda basılı tutma olarak algılayabiliyor. (Bende yok)
- 33W yerine 13W ile şarj oluyor.

Bunlar olmadan gayet iyi bir ROM. Birkaç ROM denedim ve pilin en iyi gittiği bu diyebilirim. Ayrıca birçok ROM'da olmayan özelleştirmelere sahip ve kameraları sorunsuz. Animasyonlar da MIUI'a geri dönmeme engel olacak kadar akıcı.

Oyla:

Sirenia7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi6
Konular
23
crDroid 8.10 kullanıyorum.
Pil iyi gidiyor. 60Hz'de mobil veri ile 12 saat ekran süresi alıyorum. 120Hz'de 10 saat civarı alınıyor. Geceleri şarj hiç azalmıyor. MIUI kamera ve Gcam çalışıyor. Viper4FX ile hoparlör ve kulaklık sesi Dolby'den bile iyi.

Eksileri:
- Kullandığım Dolby'ler bu ROM'da deep sleepi bozuyor.
- USB OTG bazı kişilerde çalışmıyor. (Ben dahil)
- Bazı kişilerde dokunmatik bastığınızda basılı tutma olarak algılayabiliyor. (Bende yok)
- 33W yerine 13W ile şarj oluyor.

Bunlar olmadan gayet iyi bir ROM. Birkaç ROM denedim ve pilin en iyi gittiği bu diyebilirim. Ayrıca birçok ROM'da olmayan özelleştirmelere sahip ve kameraları sorunsuz. Animasyonlar da MIUI'a geri dönmeme engel olacak kadar akıcı.
hocam Viper4FX kurulum ve ayarları için bir rehber falan var mı? Çok uzağım bu işlere de. Bir de crDroidde ekran parlaklığı miui göre daha az geliyordu sizde de öyle mi

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
hocam Viper4FX kurulum ve ayarları için bir rehber falan var mı? Çok uzağım bu işlere de. Bir de crDroidde ekran parlaklığı miui göre daha az geliyordu sizde de öyle mi
Bende ekran gayet parlak. Bir rahatsızlık hissetmedim. Ben Viper'da Convolver Ile SRS Pro configini kullanıyorum. Cross Channels da %100. Bu ayarları hep kullanırım.

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Bütün AOSP romlarda öyle hocam. MIUI romlar kadar parlak olmuyor. Parlaklığı manuel olarak 100 yaparsanız anca oluyor diğer türlü otomatik ayarda parlaklık biraz kısık oluyor.

Oyla:
Üst Alt