Yardım Redmi Note 10 Pro Ön Kamera Sorunu

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.7
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Telefonu düşürme ya da fiziksel zarar verecek bir şey yaşamadım. Arka kamerada bir sıkıntı yok fakat ön kameraya geçmek istediğimde kamera donup kalıyor ön kamera hiç açılmıyor. WhatsApp, Instagram vb. uygulamalarda da kamerayı açmak istediğimde siyah ekranla karşılaşıyorum. Open Camerayı yükledim onu da denedim aynı normal kameradaki gibi kaldı yine. Kamera uygulamasının verilerini temizledim, telefon güncel son çare sıfırladım yine bir şey değişmedi. Redmi Note 10 Pro, MIUI sürümü 13.0.7.

umutberkayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Berkay
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
0
Donanım arızası gibi görünüyor. Garanti varsa gönderin. Yoksa bootloader açın farklı bir rom ile deneyin, çözüm olmazsa tamire gönderin.

Oyla:

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2
Donanım arızası gibi görünüyor. Garanti varsa gönderin. Yoksa bootloader açın farklı bir rom ile deneyin, çözüm olmazsa tamire gönderin.
garanti var fakat yedek cihazım olmadığından belki çözebilirim demiştim, problemin donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu nasıl anlayabilirim?

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Ayarlar/Cihazım/Tüm özellikler kısmından çekirdek sürümüne 5 defa tıklayın test menüsü açılacak. Orda front camera seçeneğine bakın ön kamera açılırsa yazılımsaldır. Açılmazsa muhtemelen donanımsaldır. Bana donanımsal gibi geldi açıkçası

Oyla:

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2
Ayarlar/Cihazım/Tüm özellikler kısmından çekirdek sürümüne 5 defa tıklayın test menüsü açılacak. Orda front camera seçeneğine bakın ön kamera açılırsa yazılımsaldır. Açılmazsa muhtemelen donanımsaldır. Bana donanımsal gibi geldi açıkçası
Açılmadı evet 😓

Oyla:

umutberkayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Berkay
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
0
garanti var fakat yedek cihazım olmadığından belki çözebilirim demiştim, problemin donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu nasıl anlayabilirim?
Farklı uygulamalarla test ederek anlayabilirsiniz ki denemişsiniz. Probleminiz yüksek ihtimal donanımsal. Test menüsünü de ayrı bir uygulama olarak düşünebilirsiniz, sonuç farklı olmayacaktır. Garantiye göndermeniz en sağlıklısı.

Oyla:

oben3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oben
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
2
Farklı uygulamalarla test ederek anlayabilirsiniz ki denemişsiniz. Probleminiz yüksek ihtimal donanımsal. Test menüsünü de ayrı bir uygulama olarak düşünebilirsiniz, sonuç farklı olmayacaktır. Garantiye göndermeniz en sağlıklısı.
Teşekkürler

Oyla:

mertbek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 lite
Konular
0
Mi 11 lite kullanıyorum aynı sorun bende başladı bir çözüm bulabildiniz mi ?

Oyla:
Üst Alt