Yardım Redmi note 10 pro NFC sorunu yaşayan var mı ?

ckahraman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
1
Merhabalar , telefonu yeni aldım , yapı kredi ve bonus için NFC çalışmıyor , aynı ayarlarla iş bankası sorunsuz ödeme yapıyor . Bir sorun var ama bulamadım . Cihazın tüm güncellemelerini yaptım, aynı sorunu yaşayan , çözüm bulan birisi var mı acaba .

I3allistic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhittin
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
0
Merhabalar,

Aynı sorunu bende yaşadım.
Öncelikle yapmanız gereken kullanmak istediğiniz mobil ödeme uygulamasının "uygulama bilgisi" altında diğer izinler içinde NFC yi aktif etmeniz gereklidir. Sonrasında "pil tasarufu"nu kısıtlama yok diye değiştirmeniz gereklidir.

Diğer ayar ise "NFC" adımı altında "Güvenli element konumu"nu HCE Cüzdan olarak değiştiriniz. Sonrasında World Mobil uygulamasından Pay adımı altında mobil ödeme seçeneği altında mobil ödemeyi açmanız gerekli.
Tüm ayarlardan sonra temassız ödemek için NFC'yi açmanız yeterli olucaktır.

Biraz meşakatli iş ama çözümü bu şekilde bulabildim.

ckahraman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
1
Merhabalar,

Aynı sorunu bende yaşadım.
Öncelikle yapmanız gereken kullanmak istediğiniz mobil ödeme uygulamasının "uygulama bilgisi" altında diğer izinler içinde NFC yi aktif etmeniz gereklidir. Sonrasında "pil tasarufu"nu kısıtlama yok diye değiştirmeniz gereklidir.

Diğer ayar ise "NFC" adımı altında "Güvenli element konumu"nu HCE Cüzdan olarak değiştiriniz. Sonrasında World Mobil uygulamasından Pay adımı altında mobil ödeme seçeneği altında mobil ödemeyi açmanız gerekli.
Tüm ayarlardan sonra temassız ödemek için NFC'yi açmanız yeterli olucaktır.

Biraz meşakatli iş ama çözümü bu şekilde bulabildim.
Teşekkürler , sorunun çözüldü .

johnymu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murt
Cihazım
xiaomi 9t
Konular
4
Vakıfbank uygulamasında bu sorunu bende yaşıyorum. Kartım mobil temeassız özelliğini aktif etmeye çalışıyorum. İşleminiz kredi kartı sistemi tarafından reddedildi diye hata veriyor

Üst Alt