Çözüldü Redmi Note 10 pro göz yorgunluğu ve yanma hissi

Sensıxım

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet selin
Cihazım
P20 lite
Konular
1
Merhaba. Yaklaşık olarak 2 haftadır redmi note 10 pro telefonunu kullanıyorum. Kullanmaya başladıktan sonra gözlerimde yanma hissi ve uyku düzensizliği başladı. Daha önce kullandığım cihaz redmi note 6 pro idi, bir ara iphone 12'de kullandım. Kullandığım her iki cihazda da böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Biraz araştırma yaparak okuma modunda kullanır isem belirtilerin azaltılacağı yönünde iddialar vardı, lakin sıkıntılarım hala devam ediyor. Burası böyle bir soruyu sormak için doğru bir yer mi emin değilim ama yinede bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok makbüle geçer. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

winterson3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi note 10 p
Konular
0
Bence bunu buraya soracağına göz doktoruna git. 😂

Oyla:

gsli_falc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hnsl
Cihazım
Note 10s
Konular
21
Mayhoş mod olması gerek onunla parlaklığı azalt

Oyla:

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
Merhaba. Yaklaşık olarak 2 haftadır redmi note 10 pro telefonunu kullanıyorum. Kullanmaya başladıktan sonra gözlerimde yanma hissi ve uyku düzensizliği başladı. Daha önce kullandığım cihaz redmi note 6 pro idi, bir ara iphone 12'de kullandım. Kullandığım her iki cihazda da böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Biraz araştırma yaparak okuma modunda kullanır isem belirtilerin azaltılacağı yönünde iddialar vardı, lakin sıkıntılarım hala devam ediyor. Burası böyle bir soruyu sormak için doğru bir yer mi emin değilim ama yinede bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok makbüle geçer. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
Note 6 pro ips ekran ips ekranlar daha koyu renkler var ekran yormuyor amoled olan redmi note 10 ise daha parlak canlı doğal olarak gözü yoruyor.Ben hep ips ekran telefon kullandım ama amolede geçtiğimden beri gözlerimde gerçekten sorun oldu.göz doktoruna gittim 0.75 gözlük verdi.
Telefonla alakalı bilemem ama gerçekten öyle size tavsiyem koyu modda kullanın ama belli saatlerde olsun gündüz beyaz ekran gece ise koyu mod otomatik ayarlanıyor.

Oyla:

Sensıxım

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet selin
Cihazım
P20 lite
Konular
1
Note 6 pro ips ekran ips ekranlar daha koyu renkler var ekran yormuyor amoled olan redmi note 10 ise daha parlak canlı doğal olarak gözü yoruyor.Ben hep ips ekran telefon kullandım ama amolede geçtiğimden beri gözlerimde gerçekten sorun oldu.göz doktoruna gittim 0.75 gözlük verdi.
Telefonla alakalı bilemem ama gerçekten öyle size tavsiyem koyu modda kullanın ama belli saatlerde olsun gündüz beyaz ekran gece ise koyu mod otomatik ayarlanıyor.
tavsiye için teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cevap veren herkese teşekkürler. Benim garibime giden konu ile ilgili yeteri kadar türkçe kaynağın neredeyse hiç olmaması. 1,5b Yıldır kırık ekranla kullandığım telefondan bu telefona geçince böyle bir sorunun başlaması çok garip. Benim tavsiyem kullanıp iade edebileceğiniz yerlerden böyle teknolojik aletleri almanız, yoksa benim gibi nadirde de olsa böyle değişik bi sıkıntıda paranızı geri almak istediğinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. İyi günler dilerim herkese

Son düzenleme:
Oyla:

Montague1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Merhaba aynı sorun bende de var sebebi amoled panel. Daha önce amoled panelli Xiaomi modelleri kullandım onlarda da olmuştu çözüm IPS kesinlikle. Renkleri daha doğal ve gerçek görüyorsun üstelik göz yormuyor. Astigmat varsa astigmati ciddi ölçüde tetikliyor amoled.

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Hocam aynı şikayetler bende de başta oldu. Bu AMOLED'den değil de flickering yüzünden olıyor. DC Dimming özelliğine sahip bir ROM kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ben crDroid 9.2 kullanıyorum. Geceleri smart pixels açtığımda ekran gözümü yormamaya başladı. BL kilidiniz açıksa deneyebilirsiniz. Bu ROM'la ekran renklerinin düzgün görünmesi için Sleepy Kernel V9 XMAN kurmanızı tavsiye ediyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Montague1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Hocam aynı şikayetler bende de başta oldu. Bu AMOLED'den değil de flickering yüzünden olıyor. DC Dimming özelliğine sahip bir ROM kullanmanızı tavsiye ediyorum. Ben crDroid 9.2 kullanıyorum. Geceleri smart pixels açtığımda ekran gözümü yormamaya başladı. BL kilidiniz açıksa deneyebilirsiniz. Bu ROM'la ekran renklerinin düzgün görünmesi için Sleepy Kernel V9 XMAN kurmanızı tavsiye ediyorum.

Miui'da bunu yapmanın bir yolu var mı

Oyla:

Sensıxım

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet selin
Cihazım
P20 lite
Konular
1

teşekkürler hocam. gapps paketi için ne kullanıyorsunuz?

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13