Yardım Redmi Note 10 Pro Fastboot Rom önerisi

Xiaomikullanıcısı80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomiminote10
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 14.0.2
Telefon Modeli
Redmi Note 10 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar Redmi Note 10 Pro 8/128 Gb cihaza sahibim. Telefonumda son zamanlarda sistem arayüzü yanıt vermiyor gibi hatalar çoğaldı. Sorunun yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İlk defa rom atacağım. Kamera kalitesi iyi, hızlı bir rom tavsiyeniz var mı? Varsa nasıl atabilirim ? Cihaz yurtdışı imei atıldı. İmei gitmeyecek şekilde atabilir miyim ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Kimse bişey yazmamış ama bildiklerim şunlar
Sd lerde rom atmak imei götürmez ve cihazda sorun yaratmaz diye biliyorum.
Mtk ler hakkında pek bir bilgim yok.
Seni telefonun Sd, twrp üzerinden aosp rom kurabilirsin.
Ancak Mi flash ile rom yüklemek konusunda kesin birşey diyemiycem

Oyla:
Ü

Üye silindi 265308

Guest
Merhabalar Redmi Note 10 Pro 8/128 Gb cihaza sahibim. Telefonumda son zamanlarda sistem arayüzü yanıt vermiyor gibi hatalar çoğaldı. Sorunun yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İlk defa rom atacağım. Kamera kalitesi iyi, hızlı bir rom tavsiyeniz var mı? Varsa nasıl atabilirim ? Cihaz yurtdışı imei atıldı. İmei gitmeyecek şekilde atabilir miyim ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Stock rom olarak en iyi bence budur

Fastboot romu indirip .tgz uzantısını masaüstüne çıkartıp mi flash tool ile romu indirebilirsiniz.Guncelleme sonrasi nvdata hatası olursada modem flashlarsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam sdlerde rom atmak imei götürmez cümlesi yanlış. Değişiklik gösteriyor cihazdan cihaza. Yurtiçi olan cihazlarda gitmez
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Note 10 proda romu kurup ardına modem flashlarsanız sorun çıkmaz.

Oyla:

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Hocam akıcılık istiyorsanız Global 14.0.8 atın ancak pil çok iyi değildir ortalamadır. Yok eğer bana pil lazım diyorsanız Global 12.5.8 iyidir. Romdan sonra modem dosyası da flashlamanız lazım onun linkini de bıraktım sürümünüze yakın seçip atabilirsiniz.

Oyla:

Xiaomikullanıcısı80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomiminote10
Konular
3
Hocam stock rom arıyorum aslında. Custom kurulabilir ama cihazın kendi yazılımını kullanma taraftarıyım.

Hocam custom rom kurabilirmisiniz
Yoksa MIUI rommu arıyorsunuz

Birazdan mesaji guncelleyip link atacağım hocam

Stock rom olarak en iyi bence budur

Fastboot romu indirip .tgz uzantısını masaüstüne çıkartıp mi flash tool ile romu indirebilirsiniz.Guncelleme sonrasi nvdata hatası olursada modem flashlarsiniz
Hocam Indonesia romu kurarken mi flashta sorun yaşamam değil mi? Lock the the phone diye bir sey vardı sanırım. O işareti kaldırmam gerek bootloader kapanır sanırım.

Hocam sdlerde rom atmak imei götürmez cümlesi yanlış. Değişiklik gösteriyor cihazdan cihaza. Yurtiçi olan cihazlarda gitmez

Note 10 proda romu kurup ardına modem flashlarsanız sorun çıkmaz.
Modem dosyasını sürüme göre mi bulacağız?

Hocam akıcılık istiyorsanız Global 14.0.8 atın ancak pil çok iyi değildir ortalamadır. Yok eğer bana pil lazım diyorsanız Global 12.5.8 iyidir. Romdan sonra modem dosyası da flashlamanız lazım onun linkini de bıraktım sürümünüze yakın seçip atabilirsiniz.

Hocam aslında benim için hız ve kamera önemli öyle bir rom daha iyi olur. Telefonun yakın çekimini beğenmiyorum. Pil o kadar sıkıntı değil benim için.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam stock rom arıyorum aslında. Custom kurulabilir ama cihazın kendi yazılımını kullanma taraftarıyım.

Hocam Indonesia romu kurarken mi flashta sorun yaşamam değil mi? Lock the the phone diye bir sey vardı sanırım. O işareti kaldırmam gerek bootloader kapanır sanırım.

Modem dosyasını sürüme göre mi bulacağız?

Hocam aslında benim için hız ve kamera önemli öyle bir rom daha iyi olur. Telefonun yakın çekimini beğenmiyorum. Pil o kadar sıkıntı değil benim için.
MIUI 14 kurun performans istiyorsanız.

Oyla:

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Bende Endonezya var. Twrp den wipe data cache dalvik vs yaptıktan sonra veri biçimlendirme kısmına yes yazıp Temiz kurulum yapın. Miui 14.0.2, android 13 Endonezya kullanıyorum kamera net şarj ekran 60hz de iyi. Rom dan sonra modem'i flaşlayın, imei gitmez modem gider note 10 pro da. Mi flash uygulaması sıkıntı, siz twrp den risk almadan yükleyin.

Oyla:

Xiaomikullanıcısı80

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomiminote10
Konular
3
Bende Endonezya var. Twrp den wipe data cache dalvik vs yaptıktan sonra veri biçimlendirme kısmına yes yazıp Temiz kurulum yapın. Miui 14.0.2, android 13 Endonezya kullanıyorum kamera net şarj ekran 60hz de iyi. Rom dan sonra modem'i flaşlayın, imei gitmez modem gider note 10 pro da. Mi flash uygulaması sıkıntı, siz twrp den risk almadan yükleyin.
Hocam twrp sürümünüz nedir ? Modem linki bırakabilir misiniz ?

Oyla:
Üst Alt