Yardım Redmi Note 10 Pro - Activasyon ekranı

Netscout

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Bu sorunun başlıca sebebi uyumsuz modem veyahut sizlerin yanlışlıkla wipe kısmında internal storage alanını silmiş olmanızdan kaynaklanabilir şuan bir kaç işim var drive üzerinden sizlere benimde kullandığım modem dosyasını upload ettikten sonra yazmayı planlıyorum vereceğim dosyası temiz kurulum ile deneyelim olmaz ise büyük ihtimalle IMEI uçmuştur
Hocam çok eminim wipe yapmadığıma repair sonrası update oldu sonra nv corrupt hatası alınca geri dönelim dedik. İmei yı geçtim, wifi dahi açmıyor. Yarın ekran görüntüsü yada video atacağım.
Herkes dikkatli olsun, biraz nazlı bir cihaz bu :(

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Hocam çok eminim wipe yapmadığıma repair sonrası update oldu sonra nv corrupt hatası alınca geri dönelim dedik. İmei yı geçtim, wifi dahi açmıyor. Yarın ekran görüntüsü yada video atacağım.
Herkes dikkatli olsun, biraz nazlı bir cihaz bu :(
Hocam wifi açmama sorunu verdiğim modem dosyasını kullanmadan öncede her rom attığımda karşılaştığım durumun aynısı sizden rica daha stabil bir rom ve verdiğim modem dosyasını twrp üzerinden flaşlamanız

Netscout

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Hocam wifi açmama sorunu verdiğim modem dosyasını kullanmadan öncede her rom attığımda karşılaştığım durumun aynısı sizden rica daha stabil bir rom ve verdiğim modem dosyasını twrp üzerinden flaşlamanız
tavsiye bir rom varmıdır ? şuan v12.0.1 global çekiyorum onu deniyeceğim.

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Hocam MIUI 12.5.2 Endonezya rom akıcı ve şarj konusunda çok daha stabil
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rom

Netscout

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Hocam bunu yüklemenin bir sırası varmı, örnek veriyorum cihaz activasyon alanında kaldı.
önce sizin modemi fastboot ile atıp ardından reboot yaptıktan sonramı romu fastboot yada twrp ile yüklemelimiyim?
yoksa ilk rom sonra restart ardından modem dosyasını mı yüklemeliyim. Gerçi her ikisini de yaptım yine aynı wifi gelmiyor. Wİfi yi açıyorum cihaz yanıt vermiyor hatası alıyorum.
-- twrp den önceki fsc - fsg - modemst1 - modemst2 ve modem dosyalarını yüklüyorum, yine olmuyor.
-- twrp ardından kendi recovery sinden fabrika ayarlarına dön diyorum yine yok.
-- QCN almıştım onu hex editör ile açıyorum. orada MIUI değeri olarak " MIUI12.5.9.0(RKFMIXM)global " değerini görüyorum o romu ve modem dosyasını yükllüyorum yine yok.

qcn restore root yapmadan nasıl yapabilirim bir yöntemi var mı ?
QCN içini açıp recovery yapabileceğim başka bir yazılım var mı ?

teşekkürler.

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Hocam verdiğim dosyalar twrp ile yüklenen recovery ürünleridir ilk olarak cihaza fastboot alanından twrp yüklemelisiniz SD kart veyahut PC bağlantınız twrp sırasında gözüküyor ise verilen dosyaları o bölümlerde tutalım ilk olarak wipe data yes seçeneğini uygulayalım hemen ardından internal storage ve SD cart seçeneği hariç 4 wipe kutucuğunu seçerek sıfırlama işlemini gerçekleştirelim bu arada recovery falan yapmayalım son işlem yapıldıktan sonra var ise SD cart bölümünden ilk olarak romu flaşlayalım kurulum bitince modem dosyasını flaşlayalım dediğim gibi bu yapılan işlemlerde recovery yapmayalım modem dosyası flaşlandıktan sonra reboot alanına gelelim reboot recovery yapalım kurtarma modu twrp açılınca wipe data yapalım ve altta gelen sistem reboot yapalım kurulum bitince bakalım sorun hâlâ devam ediyor mu ?

Netscout

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 9 Pro
Konular
1
Hocam verdiğim dosyalar twrp ile yüklenen recovery ürünleridir ilk olarak cihaza fastboot alanından twrp yüklemelisiniz SD kart veyahut PC bağlantınız twrp sırasında gözüküyor ise verilen dosyaları o bölümlerde tutalım ilk olarak wipe data yes seçeneğini uygulayalım hemen ardından internal storage ve SD cart seçeneği hariç 4 wipe kutucuğunu seçerek sıfırlama işlemini gerçekleştirelim bu arada recovery falan yapmayalım son işlem yapıldıktan sonra var ise SD cart bölümünden ilk olarak romu flaşlayalım kurulum bitince modem dosyasını flaşlayalım dediğim gibi bu yapılan işlemlerde recovery yapmayalım modem dosyası flaşlandıktan sonra reboot alanına gelelim reboot recovery yapalım kurtarma modu twrp açılınca wipe data yapalım ve altta gelen sistem reboot yapalım kurulum bitince bakalım sorun hâlâ devam ediyor mu ?
Yok hocam bu yöntemde de boot loop sorunu oluyor.
Yaptığım işlemler harfiyen şu şekilde.
1 - Fastboot ile TWRP
2 - TWRP üzerinden Wipe Data
3 - TWRP üzerinden internal storage ve SD cart seçeneği hariç 4 wipe kutucuğunu seçerek sıfırlama işlemi
4 - TWRP kapatmadan ilk olarak Endo romu sonra Modem dosyası.
5 - Reboot Recovery
6 - TWRP üzerinden Wipe Data
7 - Reboot System

Bu işlemlerden sonra loopa giriyor :(

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Hocam herhangi bir aosp rom deneme şansınız var mıdır ?

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Hocam bu konu hakkında bilgi birikimim maalesef buraya kadar karşılaştığınız sorun hakkında tecrübeli olmadığımı söylemeliyim teknik destek ve servisten bilgi almakta fayda var umarım sorununuz çözülür kolay gelsin iyi günler dilerim

Üst Alt