Çözüldü Redmi Note 10 Multitasking Problemine Kesin Çözüm

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Selamlar.

Oyun oynamaya başladığımdan beri telefondan nefret etmiştim ama istediğim hale getirdim uzun denemelerim sonucu. Üzgünüm ama miui ile ve bootloader kilidi altına bir çözümü yok.

Öncelikle bootloader kilidini açıp romuna geçiyorsunuz (recovery önerim orangefox).

Ardından modülünü indirip magisk üzerinden yüklüyorsunuz.

Sonuç olarak Pokemon Go oynarken ana ekrana dönüp, poke raid uygulamasını açıp üstünde instagram ve gcam uygulamarına geçip, pokemon go'ya kaldığım yerden devam edebiliyorum.

Daha önce project sakura kullanıyordum o rom da iyiydi, pixel exprience, crdroid vb romlara güzel işler yapıyor fakat benim batarya ve genel performans olarak gördüğüm en iyisi dot os. Dot os'u multitasking önemli değil batarya uzun gitsin diyorsanız qti modülü olmadan kullanabilirsiniz. En yakın benzerinden 1 gün daha uzun bekleme sunuyor.

Miui'dan başka rom bilmezük diyenler için de westcoast ya da neternel kernel ile qti modülünü tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:

Özgün Güner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgün
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
3
Selamlar.

Oyun oynamaya başladığımdan beri telefondan nefret etmiştim ama istediğim hale getirdim uzun denemelerim sonucu. Üzgünüm ama miui ile ve bootloader kilidi altına bir çözümü yok.

Öncelikle bootloader kilidini açıp Pixel Exprience romuna geçiyorsunuz. Plus Edition olanı tavsiye ediyor herkes.

Ardından Neternels Kernel yüklüyorsunuz.

Sonuç olarak Pokemon Go oynarken ana ekrana dönüp, poke raid uygulamasını açıp üstünde instagram ve gcam uygulamarına geçip, pokemon go'ya kaldığım yerden devam edebiliyordum. Miui ile de Pixel exprience'ın orjinal romuyla da oyun sırasında arama gelse bile arama sonrası oyun baştan açılıyordu. Neternels kernel'in performansı %7-8 civarı daha geride aslında pixel exprience ile gelen kernelden, pixel ile cihaz saatlerce oyun oynasanız dahi ısınmıyorken neternels ile bir miktar ısınıyor ama ısınma miui roma göre "ılıma" gibi kalır. Miui da yarım saat pokemon go oynarsanız telefonun üstüne omlet yapabilirsiniz.

Neternels'in miui desteği içinde çalışmaları devam ediyormuş, miui severler için de böyle güzel bir haber de var.

Pil tüketiminden korkanlar için de şunu söyleyebilirim, pixel exprience miui'daki pil performansının en az 1.5 katını veriyor. Özellikle söyledikleri şey aod, ambient display ve pocket detection özelliklerinin kullanılmaması.

edit: Project Sakura'ya geçtim, rom kendine aşık ediyor, denediğim romların hepsinden daha iyi.

edit: miui'dan vazgeçemem diyenler için miui ve westcoast kernel sakura kadar olmasa da baya iş görüyor.
Benimde resmi NOTE 10 yazılımında büyük sorun var fastrom larin 3 tane sini denedim düzelmiyor bunu nasıl yukleye bilirim

Özgün Güner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgün
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
3
Telefon YouTube video oynatirken Cat ses kesiyor dönüyor 30 saniyede bir her uygulamada arama yaparken çağrı sonlandırıldı diyor gelen arama bı kez çalışıyor sonra kayboluyor karşı arama devam ediyor insta video reals izlerkende kasıyor dönüp basliyor , WhatsApp aramada donuyor 30 sn sonra geliyor ses Cat diye kesip geri açıyor her 30 sn de bir ben bu telefonu sıfırlama dan önce canavar gibi kullanıyordum sorunsuz sıfırladım rom artıp yok dikis tutmadi mi kilit açıktı fastrom atarken kapandı aldığımda da mi kilit açıktı şimdi 7 gün bekledim geri açıldı 3 adet rom denedim aynı sorun devam ediyor . Ama kimse yardımcı olamıyor ne yapmam lazım telefoncularin hepsi yazılımsal diyor açılmamış işlemcide sorun yok deniliyor

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Garantiye gönderin yazdiginiz sorunlar normal degil.

Üst Alt