Soru Redmi Note 10 Custom Romlar İle İlgili Deneyimleriniz

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Merhabalar.

Redmi Note 10 başlığı çok sığ kaldı, konuşulan varsa yoksa imei plaka! Kaliteli bir konu ekleyelim dedim bu başlığa. Custom rom çok kullandım geçmişte fakat redmi note 10'nun twrp'sinin offical olmaması ve aksilik durumunda orjinal roma ancak mi flash ile dönmesi yüzünden custom romlara çok girişemedim.

Şimdiye kadar sadece Pixel Exprience Plus rom'u denedim. Always on display'de burn-in koruması olmadığı ve hızlı şarj çalışmadığı için çabucak vazgeçip geri döndüm orjinal roma. Bir diğer denediğim rom da Miui.eu romuydu. Orjinal romdan çok daha laglı ve ağır çalışan bir rom olduğu için onu da 2-3 kullanabildim maksimum. Mi 5s zamanlarımda miui.eu kurtarıcı rom görevi görüyorken şimdi ancak cihazın anasını ağlatmaya yaraması çok tuhaf.

Şuan dikkatimi çeken rom DotOS. Changelog'da AOD'nin varlığı ve hızlı şarj desteği eklendiği yazıyor. Özellikle bu rom ile ilgili deneyimi olan varsa çok iyi olur anlatması.

Sizin denediğiniz romlar neler? Eksiksiz dört dörtlük her özelliği çalışan bir rom bulabildiniz mi?

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
sin, Neden sığ kalıyor çünkü alanlar garantili ve rom değiştiremiyorlar haha--

Varsa yoksa IMEI olacak ki insanlar cihazı alıp elinde patlamasın ;)

IMEI işlemleri olmayınca kimse bu cihazı almıyor ve rom konuları da sığ kalıyor....

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Stoya, konunun başlığına uygun bir muhabbet çevirirsek daha yararlı olur diye düşünüyorum. imei peşinde koşan insanlara da bi tepkim yok, asıl tepkim bizi 100 dolarlık telefonları asgari ücretten yüksek bir paraya almak zorunda bırakanlara zaten. imei sıkıntılarıyla kimse keyfinden uğraşmıyor tabi ki.

Benim cihazımda garantili ama unlock yapıp rom attım, geri dönüşü olan bişey sonuçta, garantiye ihtiyacınız olduğunda lock yapıp gönderebilirsiniz sonuçta. Yapmadığım şeyde değil.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
sin, Masrafı yüksek bir arıza olduğunda servis bu açıp kapama olayını bahane ederek kullanıcı hatası deyip ücret veya garanti dışı bırakabilir bu risk her daim var.

Konu başlığına uygun muhabbet umarım çıkar...

Herkes sizin gibi risk almaz....

Kolay gelsin....

Son düzenleme:

CANPARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
Redmi note 10
Konular
14
Merhabalar.

Redmi Note 10 başlığı çok sığ kaldı, konuşulan varsa yoksa imei plaka! Kaliteli bir konu ekleyelim dedim bu başlığa. Custom rom çok kullandım geçmişte fakat redmi note 10'nun twrp'sinin offical olmaması ve aksilik durumunda orjinal roma ancak mi flash ile dönmesi yüzünden custom romlara çok girişemedim.

Şimdiye kadar sadece Pixel Exprience Plus rom'u denedim. Always on display'de burn-in koruması olmadığı ve hızlı şarj çalışmadığı için çabucak vazgeçip geri döndüm orjinal roma. Bir diğer denediğim rom da Miui.eu romuydu. Orjinal romdan çok daha laglı ve ağır çalışan bir rom olduğu için onu da 2-3 kullanabildim maksimum. Mi 5s zamanlarımda miui.eu kurtarıcı rom görevi görüyorken şimdi ancak cihazın anasını ağlatmaya yaraması çok tuhaf.

Şuan dikkatimi çeken rom DotOS. Changelog'da AOD'nin varlığı ve hızlı şarj desteği eklendiği yazıyor. Özellikle bu rom ile ilgili deneyimi olan varsa çok iyi olur anlatması.

Sizin denediğiniz romlar neler? Eksiksiz dört dörtlük her özelliği çalışan bir rom bulabildiniz mi?
Selamın aleyküm miuimix rom deneme şansınız oldumu

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Eu rom olayına hiç bulaşmamak lazım zaman kaybı. Artık Eu eski Eu değil. Tüm cihazlarda ağır çalışıyor. Özellikle son sürümler. Telegram grubuna bakabilirsiniz Note 10 kanalı var ve Kullanıcı yorumları mevcut daha hızlı bilgi edinebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: sin

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Eu rom olayına hiç bulaşmamak lazım zaman kaybı. Artık Eu eski Eu değil. Tüm cihazlarda ağır çalışıyor. Özellikle son sürümler. Telegram grubuna bakabilirsiniz Note 10 kanalı var ve Kullanıcı yorumları mevcut daha hızlı bilgi edinebilirsiniz.
çok haklısın. eu rom beta sürümleri çok fark yaratıyor fakat onlarda sadece mi cihazlar için çıkıyor, poco ve redmi'ye çıkmıyor. Mi 5s'de denedim beta sürüm stabil sürümden çok bariz daha hızlı ve akıcı.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
çok haklısın. eu rom beta sürümleri çok fark yaratıyor fakat onlarda sadece mi cihazlar için çıkıyor, poco ve redmi'ye çıkmıyor. Mi 5s'de denedim beta sürüm stabil sürümden çok bariz daha hızlı ve akıcı.
Redmiye de çıkıyor beta sürüm fakat Sadece Çin modelide olan modellerde. Redmi note 9s 9pro ve Note 10 serisi Çinde çıkmadı 5G Modeli çıktı oda mediatek olduğu için eu beta romu olmuyor.

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Bliss, Crdroid, Pixel Exprience, Project Sakura ve Dot OS kullandım. Sakura da çok iyi ama Dot Os nasıl beceriyorsa batarya süresine +1 gün ekliyor resmen. İnanılmaz tepkisel ve batarya yönetimi muhteşem.

edit: westcoast kernel ile miui da kullanılabilir.

Son düzenleme:
Üst Alt