Rehber Redmi Note 10 5G Çin cihazı (camellia)

uyy06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yalçın
Cihazım
Resmi note 10 5
Konular
0
Arkadaşlar herkese merhaba bu cihaz ile yaşadığım 5 günlük maceramı anlatmak istiyorum. Öncelikle bilmeniz gereke şey ise note 10 5g'nin çin versiyonundan kesinlikle uzak durmalısınız. Bir akrabamız vasıtasıyla kaçak olarak bu telefonu aldık kutuda global versiyon ibaresi vardı ve cihazı açtığımda 12.5.4 RKSMIXM global sürüm vardı fakat cihaz için miui 13 güncellemesi çıkmış olmasına rağmen otadan güncelleme gelmiyordu. 2 ay boyunca bekledim ve güncelleme gelmiyor, cihazı aldığımda bl kilidi açık geldi global rom atmışlardı zaten içine. Miui downloader uygulamasından indirdiğim miui 13 global paketi de manuel olarak kuramıyordum .Mİ flash uygulamasından romu kurmaya karar verdim ve tam olarak her şey burada başladı.Yanlışlıkla clean all seçeneği seçecekken dalgınlıkla bl kilidini kilitle seçeneğini seçtim ve rom kurulmadı cihaz bootloopa girdi. Daha sonra forumdan bir arkadaştan yardım aldım ve 4 saatin sonunda bu cihazın camellian değil de camellia versiyonu olduğunu öğrendik.Cihaz da global rom ve kutuda global versiyon yazınca cihazı global sanmıştım. Ve trde bu cihazın çin versiyonunda kaçak gelenlerin bir çoğu da global romla kutudan çıkıyormuş yani millet cihazın çin cihazı olduğunu ilk başta anlamıyor. Neyse daha sonra mifirm sitesinden Miui 12.5.4 hindistan romunu flashladık ve cihaz açıldı.Ben google telefon ve mesajlar uygulamasını sevmediğim için endonezya roma geçmek istedim.Saçmalığın daniskası da burada başlıyor aslında cihaza ilk önce çin romu flashladım normalde flashlaması gerekiyordu flashlamadı ve cihaz tekrardan bootloopa girdi daha sonra çok uğraştıktan sonra rom dosyası içinde flash al bat dosyasını notepad ile açıp satır sildik ve Mİ flash ile romu flashladık rom kuruldu ekrana redmi yazısı geldi ve cihaz açılmadı, mıuı yazısı gelmedi redmi yazısında bootloopa girdi. Daha sonra cmd ile çin romunu kurduk cihaz açıldı cihaz açıldıktan sonra geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı aktif edip cmd üzerinden miui 13 kararlı endonezya romunu kurduk ve cihaz açıldı. Cihaz açıldı lakin sesi kısamıyorum full son ses ve arama yapınca ne benim sesim karşıya gidiyor ne karşının sesi bana geliyor.Daha sonra en başta kurduğum Hindistan romuna dönmek için miui 13.0.3 romunu cmd üzerinden kurmaya çalıştım ve şaka gibi romu atmadı bl kilidi açık usb hata ayıklama açık pc cihazı görüyor herhangi bir sıkıntı yok ama romu kurmadı.Daha sonra yine çin romu flashlamaya çalıştık olmadı sonra hindistan romunun içindeki flash al dosyasından satır sildik olmadı Mi flash sürümü değiştirdik olmadı.Notepad ile yine satır sildik mi flash üzerinden flashladık ve kurdu romu.Böyle saçma sapan sorunlar var bu cihazda bir gün önce kurduğunuz romu aynı şekilde kurmaya kalktığınzıda rom kurulmuyor cihaza bir ton sorun yaşıyorsunuz yine.Bu cihazla ilgili imei sorunuda bulunuyor ayrıyeten.Siz siz olun bu cihazdan uzak durun.
Bende yeni çıkan güncellemeleri kurmak istiyorum sonra başıma bir sürü iş alıyorum giden parada cabası eğer telefon kendi güncellemiyorsa uzman yardımı alın bir sürü rom var ve uygun olanı bulmak çok zor note 10 5g kendi 13.5 güncelledi bir sürü hatayla kullanamaz olduk Google telefonu kurdu görüşma yapamıyorsun sesi kısılmıyordu olan yine paramıza oldu şu an kullanıyorum ama güncellemiyorum telefoncu hangi güncellemede sorun çıkar belli olmaz diyor yani bir 4 ay bekleyip o şekilde güncellemek lazım

Üst Alt