Yardım REDMİ NOT 8 PRO Unlock Kilitlendi (BEGONİA)

Eselistx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ertugrul
Cihazım
Htc
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
BEGONİA
Telefon Modeli
redmi not 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Redmi not 8 pro cihazım yanlış rom yükleme sonucu bootloader kilitlendi rom yüklenirken hata verdi. Şu anda sürekli olarak recovery modda kendi kendine yeniden açılıyor .
SP flash tool ile eng rom yuklemeye çalışıyorum ama bu seferde telefonu mtk usb port olarak görmüyor sadece android bootloader interface olarak görüyor.
Bootloder kilidi kapalıysa yükleme yalnız aynı bölge sürümleri arasında mümkün. Ryzen 320 bilgisayar ile kullanımda sorunlar ola bilir.

1. Python uygulamasını indiriyoruz ve çalıştırıyoruz.
64 bit
32 bit

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Cmd.exe çalıştırıyoruz ve bu komutu yazıp enter basıyoruz.
python -m pip install pyusb pyserial json5

3. Driver arşivini indirip bilgisayarda masa üzerine çıkarıyoruz.
4. Driver dosyasında mausun sağ dügmesini
cdc-acm.inf üzerine tıklayıp yükle diyoruz.
5.
uygulamasını yükleyip çalıştırıyoruz.
6. Next basıyoruz
7. Resimdeki gibi kuruyoruz

8. Telefonu kapatıyoruz ve telefonun ses artı tuşuna (bazen ses kısma tuşuna veya ikisine bir yerde basmak gerekiyor) basarak bilgisayara bağlıyoruz ve pencerede gözüken Media Tek USB Port cihazının üzerine çabuk tıklayarak yüklüyoruz.

9. Ardından Bypass dosyasına geçip brom.bat komutunu çalıştırıyoruz. (Bu arada cihaz hala kapalı olmalı.)
10. Kapalı telfonun ses artı tuşunu basılı tutarak telefonu bilgisayara bağlıyoruz. (Açılan Pencerede işlemin gittği gözükecek)
11. SP Flash Tool dosyasına gidiyoruz.(telefon hala kapalı ve bilgisayara bağlı olmalı)
12. Options bölümünü resimdeki gibi ayarlıyoruz.

13. Yükleyeceğimiz rom dosyası içinden image dosyasına gidip scatter seçiyoruz ve download basıyoruz.
14. Yükleme başlıyor. Büyük yeşil onayı gördükten sonra telefonu bilgisayardan ayırıyoruz.

Uyarı: Verilen talimatları eksiksiz ve doğru uygulamaktan kendiniz sorumlusuz. Kurulumda veya sonrasında Cihazınızda olabilecek arızalardan ben veya miuiturkiye.net sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul edilmez.
bu çözümü uygulamaya çalışıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Redmi not 8 pro cihazım yanlış rom yükleme sonucu bootloader kilitlendi rom yüklenirken hata verdi. Şu anda sürekli olarak recovery modda kendi kendine yeniden açılıyor .
SP flash tool ile eng rom yuklemeye çalışıyorum ama bu seferde telefonu mtk usb port olarak görmüyor sadece android bootloader interface olarak görüyor.

bu çözümü uygulamaya çalışıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Android Bootloader Interface modda görünüyorsa fastboot moddasınız demektir.Eğer ki isterseniz TeamViewer ile yardımcı olabilirim.Ayrıca,cihazın BROM'a girebilmesi için tamamen kapanması ve daha sonra kombinasyon uygulanarak kablonun takılması gerekiyor.Bu kombinasyon Note 8 Pro için Ses açma tuşudur,ancak ki işe yaramazsa Güç+Ses açma deneyebilirsiniz.

Oyla:

Eselistx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ertugrul
Cihazım
Htc
Konular
1
Android Bootloader Interface modda görünüyorsa fastboot moddasınız demektir.Eğer ki isterseniz TeamViewer ile yardımcı olabilirim.Ayrıca,cihazın BROM'a girebilmesi için tamamen kapanması ve daha sonra kombinasyon uygulanarak kablonun takılması gerekiyor.Bu kombinasyon Note 8 Pro için Ses açma tuşudur,ancak ki işe yaramazsa Güç+Ses açma deneyebilirsiniz.
malesef telefon kapanmıyorda hocam yardımcı olmanızı çok isterim

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Global romda açılabilmesi için Bootloader kilidinin tekrar açılması gerekiyor destek verebiliriz isterseniz. Ücretli Onarımlar bu linkten destek alabilirsiniz..

Oyla:
Üst Alt