Soru Redmi not 8 2021 Model olarak geliyor ( Xiaomi Tarafından Doğrulandı )

M.Sami

Xiaomi Mİ 11 - 12/256 Special Edition
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Mİ 11
Meslek
IT
Konular
7
evet arkadaşlar Redmi Note 8 2021 modeli firma tarafından da resmen doğrulandı. MediaTek G85 yonga seti, 22.5W hızlı şarj, iyileştirilmiş 48MP ana sensör gibi farklılıklar sızıntılar arasında.

Redmi Note serisi şüphesiz Xiaomi’nin tarihinde çok önemli bir yere sahip. Bugüne kadar toplamda 200 milyon adet Redmi Note serisi telefon satıldı. Bunun 25 milyonu ise sadece Redmi Note 8 modeline ait.

Bu başarının ardından Redmi Note 8 2021 modeli de firma tarafından doğrulanmış oldu. Daha önce Redmi Note 8 Reloaded olarak internete sertifika bilgileri sızan model Avrupa ve Rusya pazarları için hazırlanıyor.

Orijinal modelden farklı olarak 11nm sürecinde 4 adet Cortex-A73 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdekli Snapdragon 665 yonga setinin yerine 12nm sürecinde 2 adet Cortex-A75 ve 6 adet Cortex-A55 çekirdeğinin olduğu MediaTek G85 platformuna yer veriliyor.
4GB RAM bellek yanında 64GB ve 128GB depolama sunulurken 4000mAh kapasiteli bataryanın 18W hızlı şarjı 22.5W seviyesine yükseltilmiş. Arka kamerada 48MP ana sensör ve 3 yardımcı sensör devam ediyor. 6.3 inçlik Full HD ekran ve diğer detaylar ise aynı kalıyor. Henüz net bir tarih belli değil.

twitter link ekleyemiyorum forum yönetimi tarafından yasaklı listede Xiaomi resmi twitter paylaşım oldu

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
25 milyon kazık yetmedi, bir 10-15 milyon daha kazık atmak istiyorlar millete. :D

Şaka bir yana, işlemci değiştiği için yazılımsal optimizasyon sıkıntısı ortadan kalkar büyük oranda. Ekranı da değiştirmişlerse, yani hayalet ekran olmazsa, fena telefon olmaz. Ancak yine de kimseye tavsiye etmem gibi.

Zaten Note 8 kalın ve ağır bir cihaz. Yazılım veya donanım sorununu geçtim, bu iki özelliği iyi olmadığı sürece cihazın yeni versiyonunu çıkartmak saçma.

Üst Alt