Yardım Redmi Not 12 Pro 5G Cihazında 3G İnternete Bağlanamama Sorunu Hakkında..

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
Merhaba Hocalarım.. Cİhazımda neredeyse tüm romları denedim eu rom-global rom-india rom-taiwan rom ve şuanda endonezya rom kullanmaktayım.Hangi romda denersem deneyeyim asla 3g açılmıyor.Bu sorunu internette araştırınca çin cihazlarının band 20 olmaması sebebiyle özellikle Redmi 12 serisinde band sorunu var olarak belirtilmiş. Bu arada vodafone hat kullanıyorum firmayıda aradım sordum bir sorun yok 3g aktif denildi.Benim gibi 3g bağlantısı sorunu yaşayan varmı yoksa donanımsal bir sorun mu mevcut cihazda? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

RedmiNice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
9
Merhaba Hocalarım.. Cİhazımda neredeyse tüm romları denedim eu rom-global rom-india rom-taiwan rom ve şuanda endonezya rom kullanmaktayım.Hangi romda denersem deneyeyim asla 3g açılmıyor.Bu sorunu internette araştırınca çin cihazlarının band 20 olmaması sebebiyle özellikle Redmi 12 serisinde band sorunu var olarak belirtilmiş. Bu arada vodafone hat kullanıyorum firmayıda aradım sordum bir sorun yok 3g aktif denildi.Benim gibi 3g bağlantısı sorunu yaşayan varmı yoksa donanımsal bir sorun mu mevcut cihazda? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
Ayni cihaz bende de var turkcell kullaniyorum 3g ye baglaniyor. Farkli bir hat takip dene

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayni cihaz bende de var turkcell kullaniyorum 3g ye baglaniyor. Farkli bir hat takip dene
Hocam az önce birşey denedim cihazı 3g ye alarak dedim belki beklersem gelir lakin 1-2 dakika bekleyince şebeke gidiyor. 4.5g ye alınca hemen şebeke geri geliyor. Imeı atılırken mi sorun oldu acaba kaç gündür rom denemekten bıktım. Vodafone harici malesef ailede hat yok hocam. Türkcellin fiyatlarıyla yarışılmıyor..

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
16
Hocam az önce birşey denedim cihazı 3g ye alarak dedim belki beklersem gelir lakin 1-2 dakika bekleyince şebeke gidiyor. 4.5g ye alınca hemen şebeke geri geliyor. Imeı atılırken mi sorun oldu acaba kaç gündür rom denemekten bıktım. Vodafone harici malesef ailede hat yok hocam. Türkcellin fiyatlarıyla yarışılmıyor..
aynı cihaz olması önemli değil arkadaştaki global versiyon olabilir çözümü hat değiştirmek değil Vodafone den Turkcell geçtim 3g yok H+ bağlanıyor 4.5g gidince

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
aynı cihaz olması önemli değil arkadaştaki global versiyon olabilir çözümü hat değiştirmek değil Vodafone den Turkcell geçtim 3g yok H+ bağlanıyor 4.5g gidince
Bendeki çin cihazı olduğunu belirtmiştim hocam lakin daha önce redmi not 13 pro+ vardı oda çin cihazıydı asla 3g de sorun yaşamadım.Aynı sım kartım mevcuttu.Tam olarak anlayamadığım için akıl danışmak istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Acaba romdan mı kaynaklı diye bir çok romu denedim. Imeı atılırken sorunlu atılmış olabilir mi acaba? Duruma göre tekrar ımeı attırıp denemek düşüncesindeyim.

Son düzenleme:

RedmiNice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
9

3g ne icin lazim kirsal bolgedemisiniz

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
3g ne icin lazim kirsal bolgedemisiniz
Merkezi kesimde oturuyorum Hocam. 4.5 interneti hızlı bitiriyor bu sebeple 3g kullanmam gereken zamanlar oluyor.Onu da geçtim 4.5g çekmeyen yerlerde 3g den sinyal alması gereken cihaz sanırım hiç çekmeyecek.

RedmiNice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
9
Merkezi kesimde oturuyorum Hocam. 4.5 interneti hızlı bitiriyor bu sebeple 3g kullanmam gereken zamanlar oluyor.Onu da geçtim 4.5g çekmeyen yerlerde 3g den sinyal alması gereken cihaz sanırım hiç çekmeyecek.
Ayarlara gir telefon hakkinda kismina gir depolamaya ust uste tikla orada phone information cikacak hangi simi kullaniyorsan ona tikla ve foto at

LISTEDEN SADECE WCDMA YI SEÇ VE BAK BAKALIM 3G CEKIYORMU

Ekli dosyalar

• IMG_20240905_071450.jpg
    IMG_20240905_071450.jpg
    155,5 KB · Görüntüleme: 4

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
31
Telden siteye giremiyorum şifreyi anımsayamadım uğraşmakta üşendirdi ama yazayım Hocam. gsm-wcdma-lte(prl) secılı bende.Ayrıca düzenlensede değişiyor diye biliyorum.

RedmiNice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
9
Telden siteye giremiyorum şifreyi anımsayamadım uğraşmakta üşendirdi ama yazayım Hocam. gsm-wcdma-lte(prl) secılı bende.Ayrıca düzenlensede değişiyor diye biliyorum.
Evet degisiyor deneme amaciyla seçip bekle

Bende de ilk aldigimda sebeke berbat cekiyordu NR acikmis kapattim 2g 3g 4.5g sorunsuz kullaniyorum birde bu cihazlarda band 20 olmadigi icin wifi secenegini aktif et

Üst Alt