Çözüldü Redmi not 10 pro IMEI sonrası kamera açılmıyor hatası

GadReg

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
25
Çok soru sorduğumu farkındayım şimdi sürüm düşğrmem lazım, 12.5.1 iniderceğim fastboottan bunu yükleyeceğim daha sonra modem dosyasını fastboottan yükleyeceğim bunları sırayla yaparsam email gidermi. Birde bunları yaparken nelere dikkat etmeliyim. İncelikleri var mı. Meraklıyım öğrenmek içinde yapıyorum aslında bu işlemin konu anlatımı olsa çok faydalı olur. Sadece bu problem benmi yaşadıFm.
*İşlemlere Başlamdan Önce Yedeklerinizi Alınız Ve Şarjınız 50 Üzerinde Olsun.
*Mi Hesapı Kurulu İse Mi Hesapı Şifrenizi Bir Yere Not Alın Kurulumda İsteyecektir.
*Fastbottan Rom Flashlayarak IMEI'niz Gitmez.

MIUI 12.5.1 Sürümünü İndirip Zipten Çıkarın Ardından C Diskinze Atın Çıkarttığınız Dosyayı Ardından Mi Flash İle Çıkarttığınız Dosyanın Konumunu Seçin
Ardından Cihazınızı Fastboot Moduna Alıp Telefonunuzu Bilgisayara Bağlanıyınız Ardından Mi Flashtan Clean All Seçeneğini Seçin Ve Flash Diyin Yükleme Boyunca Telefonunuzun Bağlantısını Koparmayın Yükleme Bittiğinde Telefon Açılıcak Ve Büyük İhtimalle ''Nv Data İs Corrupted'' Hatası Alıcaksınız Cihazı Tekrardan Fastboota Alıp ENG Modemi Flashlayın Ardından Telefonu Açın Ve Kurulumunu Yapın.

Stefan1635

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hikmet
Cihazım
Redmi not 7
Konular
2
*Mi Hesapı Kurulu İse Mi Hesapı Şifrenizi Bir Yere Not Alın Kurulumda İsteyecektir.

MIUI 12.5.1 Sürümünü İndirip Zipten Çıkarın Ardından C Diskinze Atın Çıkarttığınız Dosyayı Ardından Mi Flash İle Çıkarttığınız Dosyanın Konumunu Seçin
Ardından Cihazınızı Fastboot Moduna Alıp Telefonunuzu Bilgisayara Bağlanıyınız Ardından Mi Flashtan Clean All Seçeneğini Seçin Ve Flash Diyin Yükleme Boyunca Telefonunuzun Bağlantısını Koparmayın Yükleme Bittiğinde Telefon Açılıcak Ve Büyük İhtimalle ''Nv Data İs Corrupted'' Hatası Alıcaksınız Cihazı Tekrardan Fastboota Alıp ENG Modemi Flashlayın Ardından Telefonu Açın Ve Kurulumunu Yapın.
Eng modem ide aynı şekilde yapacağım. Çok teşekkürler.

loof

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 8
Meslek
Makina
Konular
9
Çok soru sorduğumu farkındayım şimdi sürüm düşğrmem lazım, 12.5.1 iniderceğim fastboottan bunu yükleyeceğim daha sonra modem dosyasını fastboottan yükleyeceğim bunları sırayla yaparsam email gidermi. Birde bunları yaparken nelere dikkat etmeliyim. İncelikleri var mı. Meraklıyım öğrenmek içinde yapıyorum aslında bu işlemin konu anlatımı olsa çok faydalı olur. Sadece bu problem benmi yaşadım.
önce yüklemek istediğim rom u fastboot ile yükle, ardından fastboot modunda eng romu flashla, imei gitmez fabrika ayarlarına ( wipe data ) dönmediğin sürece

frknaknc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
58
Çok soru sorduğumu farkındayım şimdi sürüm düşğrmem lazım, 12.5.1 iniderceğim fastboottan bunu yükleyeceğim daha sonra modem dosyasını fastboottan yükleyeceğim bunları sırayla yaparsam email gidermi. Birde bunları yaparken nelere dikkat etmeliyim. İncelikleri var mı. Meraklıyım öğrenmek içinde yapıyorum aslında bu işlemin konu anlatımı olsa çok faydalı olur. Sadece bu problem benmi yaşadım.
siz atın romu ilk önce korkmayın, sonra mail adresinizi atın bana gereken dosyaları gönderiyim size, ımeı giderse bile atarsınız çok kolay işlemler anlatımlı şekilde.

Son düzenleme:

Stefan1635

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hikmet
Cihazım
Redmi not 7
Konular
2

Ardından Cihazınızı Fastboot Moduna Alıp Telefonunuzu Bilgisayara Bağlanıyınız Ardından Mi Flashtan Clean All Seçeneğini Seçin Ve Flash Diyin Yükleme Boyunca Telefonunuzun Bağlantısını Koparmayın Yükleme Bittiğinde Telefon Açılıcak Ve Büyük İhtimalle ''Nv Data İs Corrupted'' Hatası Alıcaksınız Cihazı Tekrardan Fastboota Alıp ENG Modemi Flashlayın Ardından Telefonu Açın Ve Kurulumunu

önce yüklemek istediğim rom u fastboot ile yükle, ardından fastboot modunda eng romu flashla, imei gitmez fabrika ayarlarına ( wipe data ) dönmediğin sürece
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

kardeş vermiş olduğun linkten romu indiridm kurulum için uzun süre bekledim bekledim program sonunda resul kısmı eror verip telefon başladı muı yazısı geldi ,ben tekrar fasboot romuna modemi tanıtayım dedim indirdiğim dosya imaj halinde olduğu için program görmüyor. ne yapmam lazım telefon öyle kaldı.

Son düzenleme:

frknaknc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
58

kardeş vermiş olduğun linkten romu indiridm kurulum için uzun süre bekledim bekledim program sonunda resul kısmı eror verip telefon başladı muı yazısı geldi ,ben tekrar fasboot romuna modemi tanıtayım dedim indirdiğim dosya imaj halinde olduğu için program görmüyor. ne yapmam lazım telefon öyle kaldı.
cihaz fastbott dayken, adb fastboot uygulamasının içine atıp modem.img dosyasını komut vererek yükleyeceksiniz, fastboot flash modem modem.img bu şekide komut gireceksiniz.

bunu kurun sonra modem.img dosyasını dosya konumunu aç diyerek içine atın adb fastboot uygulamasının sonra uygulamayı açıp komutu girin kurmaya başlar dosyayı.

Ekli dosyalar

• minimal_adb_fastboot_v1.4.3.rar
    1.002,9 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

loof

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Mi 8
Meslek
Makina
Konular
9
imaj değil .bin dosyası olacak

Stefan1635

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hikmet
Cihazım
Redmi not 7
Konular
2
cihaz fastbott dayken, adb fastboot uygulamasının içine atıp modem.img dosyasını komut vererek yükleyeceksiniz, fastboot flash modem modem.img bu şekide komut gireceksiniz.

bunu kurun sonra modem.img dosyasını dosya konumunu aç diyerek içine atın adb fastboot uygulamasının sonra uygulamayı açıp komutu girin kurmaya başlar dosyayı.

komut ney bin dosyasını mı atıyorum komutu tırnak içinde yazarsanız

modem.img de olur hocam uzantısı çalışır yine o önemli değil.
komut
ney hiç birşey olmadı

frknaknc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular