Yardım Redmi K60 Sorunsalı Yardım

K50 gaming

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
K50Gaming
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V14.0.18.0.TMNCNXM
Telefon Modeli
REDMİ K60
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba. Bugün yurt dışı redmi k60 aldım telefonda anladığım kadarı ile çin romu yüklü fakat türkçe yapmışlar bazı uygulamalar mesele Google telefon ve mesaj uygulaması çalışmıyor biri arayınca telefon çalıyor ama bu uygulama aracılı ile bana bildirim gelmiyor sonra görünüyor. Bu cihaza başka bir telefon romu yüklenebilir mi mesele k50ultra gibi özellik olarak aynı sadece k60 2 k ekran var yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-04-18-15-52-55-971_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2023-04-18-15-52-55-971_com.android.updater.jpg
    214,4 KB · Görüntüleme: 66

K50 gaming

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
K50Gaming
Konular
2
telefonun global romunu yda eu romunu bulup bl kilidi açıp global rom yükleyebilirsin.Yurt dışı menşeili tel alınacaksa bile asya çıkışlı teller alınmamalı..çünkü çoğu uygulamada arayüzde dil problemi oluyor..bazı telefonlarda anten problemi olabiliyor te ye geldiğimde şebekelerin bazı modlarında 3g,4g çekim problemi olabiliyor asya sürüm ile global sürümdeki modem farkları yüzünden.Yani alınacaksa avruba sürüm yurt dışı alınmalı içinde hazır dilde var ve saydığm diğer problemlerde olmuyorbu

telefonun global romunu yda eu romunu bulup bl kilidi açıp global rom yükleyebilirsin.Yurt dışı menşeili tel alınacaksa bile asya çıkışlı teller alınmamalı..çünkü çoğu uygulamada arayüzde dil problemi oluyor..bazı telefonlarda anten problemi olabiliyor te ye geldiğimde şebekelerin bazı modlarında 3g,4g çekim problemi olabiliyor asya sürüm ile global sürümdeki modem farkları yüzünden.Yani alınacaksa avruba sürüm yurt dışı alınmalı içinde hazır dilde var ve saydığm diğer problemlerde olmuyor.
Merhaba k60 a ait bir global rom yok ne yazık ki hangi romu yüklemem gerektigini bilmiyorum ve cihazın zarar gorup görmeyeceğini bilmiyorum bu nedenle sizden yardım bekliyorum. Teşekkür ederim bilginedirme için

Oyla:

koza-han

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kozyy
Cihazım
redmi note 9
Konular
19
Cihazınız için şu anda sadece çin romu bulunmakta bootloader kilidi açık kapalı pek fark etmez birkaç ay sonra global satışta poco f5 pro olarak çıkınca eu global rom vs çıkar hayırlı olsun bende yakında alacağım şu sorun çözülsün :)

Oyla:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Merhaba k60 a ait bir global rom yok ne yazık ki hangi romu yüklemem gerektigini bilmiyorum ve cihazın zarar gorup görmeyeceğini bilmiyorum bu nedenle sizden yardım bekliyorum. Teşekkür ederim bilginedirme için
Hocam ben cihazınızı hiç kullanmadım.Cihazınızın hangi şartlarda brick yani hatalı işlem sonucu kapanmalara taabi onuda bilmiyorum.Daha önce BL kilit açtığınızı rom root işleri ile uğraştığınızı düşünerek yazmıştım.Cihazınızın Global yada eu sürümü yoksa bence ellemeyin böyle kullanın.Yakında o cihaz farklı bir isimle global pazara çıkacak.çıktğı 2-3 aya o telefonun global romlarıda piyasada yayılır ozaman sağlıklı şekilde yaparsınız istediğnizi.

Oyla:

K50 gaming

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
K50Gaming
Konular
2
Hocam ben cihazınızı hiç kullanmadım.Cihazınızın hangi şartlarda brick yani hatalı işlem sonucu kapanmalara taabi onuda bilmiyorum.Daha önce BL kilit açtığınızı rom root işleri ile uğraştığınızı düşünerek yazmıştım.Cihazınızın Global yada eu sürümü yoksa bence ellemeyin böyle kullanın.Yakında o cihaz farklı bir isimle global pazara çıkacak.çıktğı 2-3 aya o telefonun global romlarıda piyasada yayılır ozaman sağlıklı şekilde yaparsınız istediğnizi.
Anladım siz yazdınız galiba global pazara poco f5 pro olarak çıkacak söylendi. Farz edelim ki çıktı bu durumda ben herhangi bir yazılım yüklemeden rot yapmadan bir USB kablosu ile PC üzerinden yükleme yapıp kullanabilecek miyim ?

Oyla:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Anladım siz yazdınız galiba global pazara poco f5 pro olarak çıkacak söylendi. Farz edelim ki çıktı bu durumda ben herhangi bir yazılım yüklemeden rot yapmadan bir USB kablosu ile PC üzerinden yükleme yapıp kullanabilecek miyim ?
Rom yüklemek için roota gerek yok.Sadece bootloader kilidini açmak gerekiyor okadar.Sanırım sizde benim gibi cihaza root atmak istemeyenlerdensiniz.Root Cihaza olan güvenlik anlamında güvenimi sarsıyo herzaman nedense.Cihazınıza uygun global rom çıktığı zaman ilk başta BL kilidini açarsınız çok basit.daha sonra yükleyeceğiniz sürüme ve cihazda zaten yüklü sürüme uygun bir TWRP kurarsınız sonra cihazınız için cıkan tüm romları istediğiniz gibi yüklersiniz denersiniz saat başı rom değiştirirsiniz keyfinize kalmış.Burada önemli olan cihazınızın BL kilidinin açık olması yoksa rom yükleyemezsiniz.Ayrıca rom yükledikten sonra BL kilit kapatmamalısınız çünkü cihazınızın orjinal çıkışından başka bir rom yüklediniz kilit kapatılırsa cihaz açılmaz.Diğer soru ise Cihazınızın BL kilidini açmak için pc ye ihtiyaç var 1-2dk sürer yada sürmez kilidin açılması.Kilit açıldıktan sonra pc ye ihtiyacınız yok artık.Romu ister pc vasıtası ile indirip cihaz hafızasına atabilirsiniz sonra cihazda yüklediğiniz twrp aracı ile romu yükleyebilirsiniz.İsterseniz pc olmadanda telefondan tarayıcı arayıcılığı ile romu indirip yine telde yüklü olan twrp aracı ile kurabilirsiniz.Kilit açıldıktan sonra romu ister tel ile indirin ister pc den indirip tel hafızasına atın önemi yoktur.

Oyla:

K50 gaming

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
K50Gaming
Konular
2
Rom yüklemek için roota gerek yok.Sadece bootloader kilidini açmak gerekiyor okadar.Sanırım sizde benim gibi cihaza root atmak istemeyenlerdensiniz.Root Cihaza olan güvenlik anlamında güvenimi sarsıyo herzaman nedense.Cihazınıza uygun global rom çıktığı zaman ilk başta BL kilidini açarsınız çok basit.daha sonra yükleyeceğiniz sürüme ve cihazda zaten yüklü sürüme uygun bir TWRP kurarsınız sonra cihazınız için cıkan tüm romları istediğiniz gibi yüklersiniz denersiniz saat başı rom değiştirirsiniz keyfinize kalmış.Burada önemli olan cihazınızın BL kilidinin açık olması yoksa rom yükleyemezsiniz.Ayrıca rom yükledikten sonra BL kilit kapatmamalısınız çünkü cihazınızın orjinal çıkışından başka bir rom yüklediniz kilit kapatılırsa cihaz açılmaz.Diğer soru ise Cihazınızın BL kilidini açmak için pc ye ihtiyaç var 1-2dk sürer yada sürmez kilidin açılması.Kilit açıldıktan sonra pc ye ihtiyacınız yok artık.Romu ister pc vasıtası ile indirip cihaz hafızasına atabilirsiniz sonra cihazda yüklediğiniz twrp aracı ile romu yükleyebilirsiniz.İsterseniz pc olmadanda telefondan tarayıcı arayıcılığı ile romu indirip yine telde yüklü olan twrp aracı ile kurabilirsiniz.Kilit açıldıktan sonra romu ister tel ile indirin ister pc den indirip tel hafızasına atın önemi yoktkı

Rom yüklemek için roota gerek yok.Sadece bootloader kilidini açmak gerekiyor okadar.Sanırım sizde benim gibi cihaza root atmak istemeyenlerdensiniz.Root Cihaza olan güvenlik anlamında güvenimi sarsıyo herzaman nedense.Cihazınıza uygun global rom çıktığı zaman ilk başta BL kilidini açarsınız çok basit.daha sonra yükleyeceğiniz sürüme ve cihazda zaten yüklü sürüme uygun bir TWRP kurarsınız sonra cihazınız için cıkan tüm romları istediğiniz gibi yüklersiniz denersiniz saat başı rom değiştirirsiniz keyfinize kalmış.Burada önemli olan cihazınızın BL kilidinin açık olması yoksa rom yükleyemezsiniz.Ayrıca rom yükledikten sonra BL kilit kapatmamalısınız çünkü cihazınızın orjinal çıkışından başka bir rom yüklediniz kilit kapatılırsa cihaz açılmaz.Diğer soru ise Cihazınızın BL kilidini açmak için pc ye ihtiyaç var 1-2dk sürer yada sürmez kilidin açılması.Kilit açıldıktan sonra pc ye ihtiyacınız yok artık.Romu ister pc vasıtası ile indirip cihaz hafızasına atabilirsiniz sonra cihazda yüklediğiniz twrp aracı ile romu yükleyebilirsiniz.İsterseniz pc olmadanda telefondan tarayıcı arayıcılığı ile romu indirip yine telde yüklü olan twrp aracı ile kurabilirsiniz.Kilit açıldıktan sonra romu ister tel ile indirin ister pc den indirip tel hafızasına atın önemi yoktur.
Kısmen anladım. Peki şuan benim cihazım ÇİN sürümü olmasına rağmen play storeden istediğimi indiriyorum ve cihaz türkçe olarak kullanıyorum. Bu durumun TWRP ile alakası var mı birşey mi yüklemişler?

Oyla:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Kısmen anladım. Peki şuan benim cihazım ÇİN sürümü olmasına rağmen play storeden istediğimi indiriyorum ve cihaz türkçe olarak kullanıyorum. Bu durumun TWRP ile alakası var mı birşey mi yüklemişler?
hocam senin telefonun çin sürümü olduğuna eminsen benim tahminin senin tele root atıp arayüzü türkçeleştirmişler yada başka bir yöntem vardır ama %90 root atıp türkçe yapmaya çalşmışlar bu sana özel değil asya versiyonların %95 i böyle.Twrp lik bir durum yok suan senın telde.

Oyla:

K50 gaming

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
K50Gaming
Konular
2
hocam senin telefonun çin sürümü olduğuna eminsen benim tahminin senin tele root atıp arayüzü türkçeleştirmişler yada başka bir yöntem vardır ama %90 root atıp türkçe yapmaya çalşmışlar bu sana özel değil asya versiyonların %95 i böyle.Twrp lik bir durum yok suan senın telde.
Rotlu olup olmdigini nasıl anlarım

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Rotlu olup olmdigini nasıl anlarım
Menüde magisk isimli bi uygulama olur. Ya da play store dan root check yazıp çıkan uygulamalar ile kontrol edebilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bana bunu yükleme sürecini kısaca adım adım yazabilir misiniz. Ayrıca bu cihazıma uyumlu mu hangi cihaz için bu rom
Sizin cihaza uyumlu evet sizin cihazın kod adı mondrian diye geçiyor. Twrp yükleyip format data yaptıktan sonra (veriler silinir) telefona dosyayı atıp twrp den install diyerek yükleniyor.

Oyla:
Üst Alt