Soru Redmi K60 Pro Global Rom Hakkında...

saliih.aliis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Alış
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
7
Redmi K60 Pro bildiği üzere Türkiye pazarına gelmeyen bir cihaz. Telefona direç atılıp içerisinde Xiaomi.eu rom yüklü geldi. Zaman içerisinde TWRP üzerinden güncellemeler yaptım. Ama birçok yerde türkçe çeviri eksiklikleri mevcut. Ayrıca google play üzerinden Güvenlik, Müzik, Tarayıcı vs gibi uygulamalara güncelleme geliyor ama Xiaomi.eu tarafından müdahale edildiğinden güncellemeler yapılamıyor.

OS1.0.8.0.UMKCNXM 2024-03-19 miui_SOCRATES_OS1.0.8.0.UMKCNXM_2d0fa2cf85_14.0.zip

Yukarıda belirttiğim sürüm son sürümdür. Bunu yüklersem IMEI gider mi? Ayrıcı bu romda türkçe dil desteği var mı? Bunu kurmamda bir sakınca var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Merhaba linkini verdiğiniz rom %99 Türkçe.
TWRP üzerinden kurulumda imei zarar görmez.
Android 13 kullanıyorsanız TWRP de güncellemek gerekir.

Günlük kullanım için eu rom çok iyidir.
Oyun için kesinlikle elite rom tavsiye ederim.

saliih.aliis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Alış
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
7

Google servisleri vs birçok sorunla karşılaşacağım için bu güncellemeden vazgeçtim. Telefonu alırken globalde de satılan bir modeli tercih etmek en doğrusu. Sadece çinde satılan bir model alarak başta hata yapmışım. Bu da bana ders oldu.

menchek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abdullah
Cihazım
mi9
Konular
0

Google servisleri vs birçok sorunla karşılaşacağım için bu güncellemeden vazgeçtim. Telefonu alırken globalde de satılan bir modeli tercih etmek en doğrusu. Sadece çinde satılan bir model alarak başta hata yapmışım. Bu da bana ders oldu.
Cihazını satın alabilirim :), bir sorunu yoksa :))

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10

Yalnız siz ne izlediğinizi biliyor musunuz ?
eu rom için herhangi bir Google servis kısıtı yoktur. Hatta eu rom Avrupa ülkelerinde cihaz garantisini bile bozmaz. eu rom kurulduğunda globalden farkı kalmaz hatta daha geniş özellikler gelir.

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Elite beta (Dev) OS 1.0.24.3.4 son sürümdeyim. Stok romun kralından bile bu performansı alamazsınız. Velev ki global sürüm çıktı diyelim. Zaten bir sürü gereksiz reklam , kısıtlama , boş işe yaramaz uygulamalardan kurtulmak için bile bu roma geçilir. Ek olarak hiçbir google servis ve uygulamasından yana bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım.

saliih.aliis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Alış
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
7
Yalnız siz ne izlediğinizi biliyor musunuz ?
eu rom için herhangi bir Google servis kısıtı yoktur. Hatta eu rom Avrupa ülkelerinde cihaz garantisini bile bozmaz. eu rom kurulduğunda globalden farkı kalmaz hatta daha geniş özellikler gelir.
tamamen yanlış anlamışsın EU romdan bahsetmedim. Global rom yüklemekten vazgeçtiğimi ve sorunlar yaşayabileceğimden bahsetim

Elite beta (Dev) OS 1.0.24.3.4 son sürümdeyim. Stok romun kralından bile bu performansı alamazsınız. Velev ki global sürüm çıktı diyelim. Zaten bir sürü gereksiz reklam , kısıtlama , boş işe yaramaz uygulamalardan kurtulmak için bile bu roma geçilir. Ek olarak hiçbir google servis ve uygulamasından yana bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım.
Elitromun resmi sitesini paylaşır mısınız.

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
tamamen yanlış anlamışsın EU romdan bahsetmedim. Global rom yüklemekten vazgeçtiğimi ve sorunlar yaşayabileceğimden bahsetim

Elitromun resmi sitesini paylaşır mısınız.
bu bağlantıdan en son çıkan haftalık ve stabil güncellemeleri Socrates olarak indirebilirsiniz.

kendi resmi sayfası bu.

Ayrıca telegramda da Eliteroms Releases diye aratırsanız kanalda son güncellemeleri ve değişiklikleri görebilirsiniz.

Üst Alt