Haber Redmi K50 Pro, Xiaomi 12 ile aynı kameraya sahip olabilir

Redmi'nin yeni yüksek özelliklere sahip modeli Redmi K50 Pro, Xiaomi 12 ile aynı kameraya sahip olabilir. Redmi K50 Pro'nun Sony IMX766'yı kullandığı iddia edildi.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi'nin Şubat ayında tanıtacağı yeni modeli Redmi K50 Pro hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde muhtemel tüm özellikleri ortaya çıkan Redmi K50 Pro hakkında hala bazı bilinmeyenler mevcut. Gelin Redmi K50 Pro'nun sızdırılan özelliklerine göz atalım.

Redmi K50 Pro'nun ortaya çıkan tüm özellikleri​

Bugün gelen sızıntılara göre Redmi K50 Pro, Xiaomi 12 ile aynı kameraya sahip olacak. Sızıntının sahibi cihazın arka kamerasının Xiaomi 12, Realme GT 2 Pro ve Oppo Find X3 Pro gibi bilinen cihazlarda bulunan sensör ile aynı sensör olduğunu belirtti. Bu sensörün ise Sony IMX766 olduğunu açıkladı. Önceki sızıntılar ise Redmi K50 Pro ve Redmi K50 Pro Plus modellerinin aynı kamerayı kullandığı yönündeydi. Yani bu iki cihaz da muhtemelen ana kamera olarak Sony IMX766 sensörü kullanacak.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir


Öte yandan önceki sızıntılara baktığımızda Redmi K50 Pro'nun Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile birlikte geleceğini öğrenmiştik. Ekran tarafında muhtemelen 6,67 inç büyüklüğünde AMOLED bir panel kullanılacak. İşletim sistemi MIUI 13 olurken, cihazın 120W hızlı şarj desteğine, 12 GB RAM belleğe ve 4700mAh'lik bir bataryaya sahip olacağı da yine önceki sızıntılar arasında.

Kaynak:
 
Üst Alt