Sohbet Redmi K50 Pro - K50 Gaming - Xiaomi 12 Pro hangisi alınmalı?

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhaba dostlar şuanda Mi8 kullanıyorum alalı 4 seneye yakın bir süre oldu geçen ay telefon bagaja sıkıştı ekran vs kırıldı yaptırdım ancak daha sonra anakartında sıkıntılar çıktı maalesef (GPS, hoparlör açıkken karşıya ses gitmeme, oyun oynarken kasmalar vs) bende yeni bir telefon alamaya karar verdim.

Telefonum şuanda eh işte diyebileceğim şekilde beni idare ediyor ancak telefondan soğudum açıkcası velhasıl 3 model arasında kaldım benim için önemli olan şarj ve kamera konusu iş güç derken bu işlerden baya uzak kaldım ucundan bi epeyden özelliklere baktım hemen hemen hepsi birbirine yakın sayılır. Öyle aman aman oyun oynayan birisi değilim aslına bakarsanız Xiaomi 12 pro modeli gerçekten çok hoşuma gitti ancak fiyatı fazla olduğu için onu ikinci plana aldım. Aldığım telefonu ortalama 4 sene kullanıyorum. Sizce aradaki fiyat farkına değer birşey var mıdır siz olsanız hangisini tercih edersiniz. Sıralama olarak yazarsanız sevinirim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

12 pro- 738 dolar
K50 Pro - 472 dolar
K50 Gaming - 520 dolar

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
12 pro tabiki redmi K serisi çine özel üretilen hiç bi cihazı almayın global cihaz almaya dikkat edin eğer olurda alırsanız yaşadığınız şebeke problemi ve eksik sertifikalar yüzünden ne demek istediğimi anlarsınız.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
12 pro tabiki redmi K serisi çine özel üretilen hiç bi cihazı almayın global cihaz almaya dikkat edin eğer olurda alırsanız yaşadığınız şebeke problemi ve eksik sertifikalar yüzünden ne demek istediğimi anlarsınız.
Ne tür sıkıntılardan bahsediyorsunuz. Benim şuanda kullandığım mi8 çin versiyonu migrostan almıştım herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ne tür sıkıntılardan bahsediyorsunuz. Benim şuanda kullandığım mi8 çin versiyonu migrostan almıştım herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım.
Çine özel üretilmiş cihazda playstore sertifikası olmaz Google ile hiç bir alakası lisansı olmaz ve L1 sertifikasıda olmaz netflix çalışırtırsanız bile 480p çalışır full HD değil.
Çindeki baz istasyonundaki frekanslarla Türkiye frekanslarında farklılık var bu yüzden telefon görüşmelerinde kesinti şebeke sorunu mobil veride hız düşüşü yaşatır eksik bantlar yüzünden cihaz daha çok şarj harcar.
Mi8 globalde satılan bir cihazdı migrostan Çine özel üretilmiş Çin seri koduna sahip cihaz alamazsınız bu konuda tamamen yanılıyorsunuz dediğim gibi isterseniz alın kendiniz uğraşın deneyimleyin.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Çine özel üretilmiş cihazda playstore sertifikası olmaz Google ile hiç bir alakası lisansı olmaz ve L1 sertifikasıda olmaz netflix çalışırtırsanız bile 480p çalışır full HD değil.
Çindeki baz istasyonundaki frekanslarla Türkiye frekanslarında farklılık var bu yüzden telefon görüşmelerinde kesinti şebeke sorunu mobil veride hız düşüşü yaşatır eksik bantlar yüzünden cihaz daha çok şarj harcar.
Mi8 globalde satılan bir cihazdı migrostan Çine özel üretilmiş Çin seri koduna sahip cihaz alamazsınız bu konuda tamamen yanılıyorsunuz dediğim gibi isterseniz alın kendiniz uğraşın deneyimleyin.
Dediğiniz gibi L1 olayı doğru frekans olarak band 20 desteği yok benim cihazın ayriyeten migrostan aldığım cihaz çin seri numaralı içerisinden çıkan şarj cihazı dahi çin uyumluydu ritzy denilen leş firma...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Dediğiniz gibi L1 olayı doğru frekans olarak band 20 desteği yok benim cihazın ayriyeten migrostan aldığım cihaz çin seri numaralı içerisinden çıkan şarj cihazı dahi çin uyumluydu ritzy denilen leş firma...
Migrostan Çine özel sürüm çıkması traji komik ya büyük ihtimal migrosunda bundan haberi yoktur bilmeden piyasada ucuz mal buldum diye toplayıp satmıştır alacağınız cihazda seri numarasında G harfi göremiyorsaniz uzak durun bazı cin sürümleri cihazlar öldürmez süründürür mi 8 se modeli gibi ya adamlar sürekli modem dosyası aramaktan rom atmaktan gecesi gündüzüne karıştı ya giggle~~

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Migrostan Çine özel sürüm çıkması traji komik ya büyük ihtimal migrosunda bundan haberi yoktur bilmeden piyasada ucuz mal buldum diye toplayıp satmıştır alacağınız cihazda seri numarasında G harfi göremiyorsaniz uzak durun bazı cin sürümleri cihazlar öldürmez süründürür mi 8 se modeli gibi ya adamlar sürekli modem dosyası aramaktan rom atmaktan gecesi gündüzüne karıştı ya giggle~~
Muhtemelen haberleri yoktur alana kadar ben bile bilmiyordum bt kilidi açık gelmiş o nedir falan derken baya sıkıntı yaşamıştım hatta mi 8 brick mevzusu diye bir konum var bakabilirsin ritzy mağdurları olarak çözüm sürecimiz :)
Velhasıl k50g veya k50 proyu alacağım Çin'e özel olmaları dediğiniz gibi sertifika ve band 20 sorunu var İstanbul'da yaşıyorum işim dolayısıyla zaten başka şehire gidemiyorum band olayının problem olacağını sanmıyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim ?

Üst Alt