Ana Başlık Redmi K30 Pro ve Zoom Editon Kullanıcı Yorumları ve Öneriler

Redmi K30 Pro Sizce Nasıl ?

• Kullanılan toplam oy
    24

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Merhabalar

Bu konumuzun amacı siz Sayın Redmi K30 Pro ve Redmi K30 Pro Zoom Editon Kullanıcılarını bir araya toplayarak farklı önerileri almak ve çeşitli tavsiyeler de bulunabilmek adına deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmak adına açılmıştır.

Sizler de yorumlarınız ile önerilerinizi ve tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız.

Redmi, K30 Pro 5G veK30 Pro 5G Zoom adını verdiğini iki yeni modelini bugün tanıttı. İlk kez Zoom serisini başlatan Redmi, 2020’nin en güçlü kamera özelliklerini kullanmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Cihazlar üst seviye özellikle gelsede bazı premium sayabileceğimiz, kablosuz şarj gibi özellikler kısılarak daha uygun bir fiyat politikası hedeflenmiş.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tasarım olarak, tamamen temiz bir ekran için popup ön kamera kullanılan K30 Pro, 92.7% ekran kasa oranına sahip ve yeni modelde ön kameranın ortaya çıkma ve içeri girme hızı 0.58 saniyeye kadar düşürülmüş. Bu da bir düşme anında kameranın daha hızlı içeri girerek zarar görmesini minimum seviye indirilmiş. Arka tarafta kavisli bir yüzey kullanan Redmi, ayrıca dörtlü simetrik bir kamera dizilimi ile bu alanda kendine bir yenilik getirmiş oluyor.

Dört farklı renk seçeneği: Mavi, Mor, Gri ve Beyaz. Tüm bu renk çeşitlerinde kırmızı bir güç düğmesi bulunuyor.

Redmi ayrıca Keith Haring vakfı ile ortaklık kurarak renkli bir kapak tasarımı geliştirdi. Bu kapağın ise fiyatı yaklaşık olarak 7 Dolar.

Redmi K30 Pro 5G Teknik özellikler

Redmi K30 Pro 5G, 2.84GHz hızında çalışan Snapdragon 865 amiral gemisi işlemcisi ile birlikte geliyor. Bu işlemci, 256 GB’a kadar UFS 3.1 depolama alanı ve 8 GB LPDDR5 RAM ile birlikte kullanılmış. 6 GB LPDDR4X RAM ile standart bir varyanta daha sahip.

Telefon, 1200 nit parlaklığa, 50000000:1 ultra kontrast oranına ve HDR10+ desteğine sahip 6.4 inçlik Samsung E3 Super AMOLED ekrana sahip. Ekran hassas bir oyun deneyimi için 180hz dokunma örnekleme hızı ile birlikte geliyor. Redmi, otomatik parlaklık ayarını önemli ölçüde iyileştirmek için özel bir ışık algılama teknolojisi kullandı. Ekran ayrıca TÜV Rheinland sertifikalıdır. Son olarak cihaz, sensör boyutunun yüzde 10 oranında artırıldığı en yeni nesil ekran altı parmak izi sensörüne sahiptir.

Şirket, iyi bir 5G bağlantısı sağlamak için 360 derece anten tasarımını bu cihazda kullanmış. Telefon, Wi-Fi 6, Süper Bluetooth, NFC, 3.5mm kulaklık jakı ve IR bağlantı noktasını destekler. Ayrıca Hi-Res ses desteği ve 1.2cc hoparlörlere sahip.

Telefonda, yoğun işlerde ve ağır oyun yükü altında aşırı ısınmayı önlemek için 9 sıcaklık sensörlü bir VC soğutma sistemi bulunmaktadır.

Redmi K30 Pro 5G Kamera Özellikleri

Redmi K30 Pro 5G arka tarafta dört kameralı bir kurulumla geliyor. Kurulum, OIS’li 64MP Sony IMX686 birincil sensör, 13MP Ultra geniş açılı 123 derece FoV lens, OIS’li 8MP telefoto/makro lens ve derinlik bilgisi için 2MP bir sensörden oluşur. Telefon ayrıca 8K video çekimi ve süper ağır çekim videoları da destekliyor. Gelişmiş 8MP telefoto/makro lens sayesinde Redmi, telefonun olağanüstü makro çekimler yapabileceğini iddia ediyor.

Redmi K30 Pro Zoom aynıkamera kuruluma sahiptir, ancak 8MP telefoto lensi 3x optik yakınlaştırma ve 30x dijital yakınlaştırma yapabilir. Zoom sürümü ayrıca normal Pro modelinde bulunmayan 4 eksenli OIS özelliğine sahiptir.

Ön kameraya gelince, 120 fps ağır çekim videolar ve hızlandırılmış çekim desteği sunan bir pop-up 20MP kamera sahip

Redmi K30 Pro 5G Pil

Redmi K30 Pro 5G, 33W hızlı şarj teknolojisi sayesinde sadece 63 dakikada %100 şarj olabilen 4700mAh kapasiteye sahip bir pil geliyor.

Son düzenleme:

MamiMustiSaydam1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Mustafa
Cihazım
Poco F5 Pro, MI
Meslek
Grafiker
Konular
24
Duvar kağıtlarını paylaşayım. Hem de size diğer telefonların stock duvar kağıdını indirmeye yarayan programı da tavsiye edeyim dedim.

Ekli dosyalar

• Xiaomi Redmi K30 5G38501010100.png
    Xiaomi Redmi K30 5G38501010100.png
    2 MB · Görüntüleme: 12
  • Xiaomi Redmi K30 5G38531010100.png
    Xiaomi Redmi K30 5G38531010100.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 12
  • Xiaomi Redmi K30 5G38511010100.png
    Xiaomi Redmi K30 5G38511010100.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 13
  • Xiaomi Redmi K30 5G38521010100.png
    Xiaomi Redmi K30 5G38521010100.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 23

snn53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
mi10t
Konular
9
Cihazi yakından takip ediyorum fakat iki cihaz arasinda 80-100 dolarlik fiyat farki var. Zoom modelinde hem ana kamera da ois hemde telefoto 8mp kamera da ois desteği var. Fakat normal modelde ayni ana kamera varken telefoto kamera yok yerine 5mp makro kamera var. Anlamadigim ve bir çok yerde belirtilmeyen şey şu, zoom olmayan normal modelde ana kamera da ois desteği varmi yokmu ? Bazi yerlerde oldugu bazi yerlerde olmadiği yaziyor. Eğer normal modelde ana kamerada ois varsa kimse telefoto kamera ve zoom ozelligi için 80-100 dolar bir fark odemez diye duşunuyorum. Ulkemizde bu fark 600-700 liralari bulacak. (Yurtdişi cihazlar için). Ayrica umuyorum kisa surede ulkemize malum yollarla gelir, ithalati bol olurda fiyati uygun yerlere iner. Çünku mi9t pro ve k20pro sirf uretilmiyo artik pek gelmiyo diye 2200₺-2400₺ bandindan bir anda 3000₺ küsürlere çikti. Ve piyasadada cihaz bulunmuyor.

snn53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
mi10t
Konular
9
K30 pro lansman duvar kağıdını paylaşayım bende :)

Ekli dosyalar

• Redmi k30 1.jpg
    Redmi k30 1.jpg
    2,9 MB · Görüntüleme: 30

oguuzysr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Poco X3
Meslek
Jandarma
Konular
5
K30 pro da stereo hoparlör var mi ? bilginiz var mı acaba ?

oguuzysr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Poco X3
Meslek
Jandarma
Konular
5
Yok sanırım öyle birşey okumadım
Ayrica ilk baktığımda sd kart takılabilir olduğunu öğrendim şimdi yok deniyor anlamadim gitti. Ya su telefona k30da 120 hz ekran varken buna neden koymazsin neden sd kart slotu ve neden stereo hoparlör koymazlarki yemisim maliyetini anlam veremiyorum birseyden kısıcak illa.

mustafaatess

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi 9 se
Konular
3
60 a 180 hz yapmaları hoşuma gitsede stereo hop. yok sanırım o olmadı üzdü

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

snn53

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
mi10t
Konular
9
Tamamen maliyetten kısma amacıyla stereo konulmuyo. Kizilötesi var, Gri ve Mor renk olanlarda arka kamera halkasi çevresinde yuvarlak parlak bir halka daha var ve arka kapaklari mat renkli. Beyaz ve mavi olanlarda arka kapaklar parlak renklidir. Ayrica fabrikasyon olarak ekranlarinda nano koruyucu takili halde kutudan çikmakta. Bunlarda yazmayan bilgiler arasinda. Ve sanirim normal modelinde kameralarinda ois ozelligi bulunmuyor.

mustafaatess

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi 9 se
Konular
3
Tamamen maliyetten kısma amacıyla stereo konulmuyo. Kizilötesi var, Gri ve Mor renk olanlarda arka kamera halkasi çevresinde yuvarlak parlak bir halka daha var ve arka kapaklari mat renkli. Beyaz ve mavi olanlarda arka kapaklar parlak renklidir. Ayrica fabrikasyon olarak ekranlarinda nano koruyucu takili halde kutudan çikmakta. Bunlarda yazmayan bilgiler arasinda. Ve sanirim normal modelinde kameralarinda ois ozelligi bulunmuyor.
Dediğiniz gibiyse mi10 iyidir

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Üst Alt