Rehber Redmi K20 Pro MiFlash Rom Yükleme+Twrp Magisk Custom Romlar ve Driverler

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Merhaba arkadaşlar sitede olmadığı ve bazı arkadaşlar sorduğu için konu açmak istedim.

Driverler

Xiaomi Redmi K20 Pro USB Driver Package for Windows 7/8/8.1/10 (32/64-bit) Download

Xiaomi USB Driver Package
File size : 8.3 MB

1-Bootloader kilidi açma

Siteden Resimli Anlatım

Bilgisayarınızda öncelikle indirip kurmanız gerekmektedir.

2-MiFlashtool İle Rom Yükleme

İndirme Bağlantısı:

Aşşağıdaki linklerden birini indirip kurabilirsiniz.

Hindistan Stabil Firmware

Firmwares
Global Stable

Global Beta

China

3-TWRP Recovery Yüklemek
Otomatik kurulumdan sonra istediğiniz twrpyi hafızaya atıp twrp moda girerek inslatt kısmından sağ altta image var onu seçip twrp imajını seçerek devam edin çıkan sayfada recoveryi seçin ve flashlayın.

(otomatik yükleme için telefonu fastboot moda alıp(ses kısma+güç) pc ye bağlayın ve indirdiğiniz klasördeki uygulamayı çalıştırın.)

3d - Multilingual
3d

/

4-Root Magisk
Twrp yüklendikten sonra telefonu ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak açıyoruz,alttaki linklerden birini install zip bölümünden seçip yüklüyoruz.

Twrp İle Yüklenebilen Custom Romlar

EU

Mi-Room

(link güncellendi)

Mi-Italia

MIUI MS

Xda Sitesinden alınıp Düzenlenmiştir.

Son düzenleme:

slash

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 2
Konular
19
hocam güzel bir derleme olmuş eline sağlık, k20 pro haftaiçi gelecek denemelere başlarız Yes~~ k20 pro kullanıyorsanız sizde hangi rom yüklü acaba? gelince hangisini yüklememi önerirsiniz en sıkıntısız, en verimli?

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
hocam güzel bir derleme olmuş eline sağlık, k20 pro haftaiçi gelecek denemelere başlarız Yes~~ k20 pro kullanıyorsanız sizde hangi rom yüklü acaba? gelince hangisini yüklememi önerirsiniz en sıkıntısız, en verimli?
rica ederim hocam bende k20 pro var fakat yazılımsal sıkıntı vardı tamirde, bi kaç güne ulaşır elime.Custom rom sorarsanız benim 3.xiaomi cihazım olacak hepsinde miroom kullanıyordum şu anda redmi note 6 pro var ondada miroom kullanıyorum en stabili ve batarya konusunda en güzeli bence bu , güncel sürüm olan9.8.1 olan sürümünü öneririm.

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Global romu varmı k20 pro için ben anlamıyorum bu konularda ama bende xiaomi.eu rom var 10.3.16 stabil sürümü sizce burdan devam etmeli miyim yoksa globala geçmelimiyim

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Global romu varmı k20 pro için ben anlamıyorum bu konularda ama bende xiaomi.eu rom var 10.3.16 stabil sürümü sizce burdan devam etmeli miyim yoksa globala geçmelimiyim
Hindistan sürümü için var global sürüm eğer memnunsanız hiç değiştirmeyin.

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Hindistan sürümü için var global sürüm eğer memnunsanız hiç değiştirmeyin.
Şuan bi sıkıntı görmedim sadece bazen ufak telef hatalar oluyo telefonu kapatıp acıyom düzeliyosessize alıyorum sonra tekrar sesliye aldığımda gelen bildirimlerden ses cıkmıyo ozaman kapatıp acıyorum çözülüyor

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Ho
Şuan bi sıkıntı görmedim sadece bazen ufak telef hatalar oluyo telefonu kapatıp acıyom düzeliyosessize alıyorum sonra tekrar sesliye aldığımda gelen bildirimlerden ses cıkmıyo ozaman kapatıp acıyorum çözülüyor
Hocam sizi rahatsız ediyorsa miroom tavsiye ederim twrpden önce sistem yedeği alıp bilgisayara kaydedin. wipe data, system, cache yapıp yükleyin.

slash

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 2
Konular
19
rica ederim hocam bende k20 pro var fakat yazılımsal sıkıntı vardı tamirde, bi kaç güne ulaşır elime.Custom rom sorarsanız benim 3.xiaomi cihazım olacak hepsinde miroom kullanıyordum şu anda redmi note 6 pro var ondada miroom kullanıyorum en stabili ve batarya konusunda en güzeli bence bu , güncel sürüm olan9.8.1 olan sürümünü öneririm.
cihaz gelince ne yüklü bakalım eğer sıkıntı yoksa bi sürüm bulup sonuna kadar kullanırım ben onu çok değişmem :) miroomda otomatik güncelleme geliyor mu yoksa yeni sürüm geldiğinde manuel mi yüklememiz gerekiyor?

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
cihaz gelince ne yüklü bakalım eğer sıkıntı yoksa bi sürüm bulup sonuna kadar kullanırım ben onu çok değişmem :) miroomda otomatik güncelleme geliyor mu yoksa yeni sürüm geldiğinde manuel mi yüklememiz gerekiyor?
Manuel yükleniyor güncellemeler. Aynen deneyip karar verirsiniz hocam.

slash

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 2
Konular
19
Manuel yükleniyor güncellemeler. Aynen deneyip karar verirsiniz hocam.
8se kullanırken çok kez açılış ekranında kaldım fazla kurcalamak istemiyorum o yüzden inşallah hemen sorunsuz bi sürüm buluruz :)

Üst Alt