Rehber Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro - Magisk ile Root

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Hocam mevcut twrp var bunu nasıl bilgisayar olmadan güncellerim lutfen yardimci olurmusunuz k20 pro eu stabil kurulu
twrp zip içindeki img dosyasını ayırın dosyasını indirin aşağıdaki adımları takip edin
Persist yerine Recovery seçerek devam edin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cimbombommm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi9t pro
Konular
13
twrp zip içindeki img dosyasını ayırın dosyasını indirin aşağıdaki adımları takip edin
Persist yerine Recovery seçerek devam edin.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Teşekkurler hocam

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159

Kursad11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Krsd
Cihazım
Sn
Konular
0
Root sonrası parmak izi okumamaya başladı. Kayıtlı parmak izlerini sildim ancak yine çalışmıyor neden olabilir?

bugrahan676

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bugra
Cihazım
gm 4g
Konular
2
Farkli twrp den yaparsam ne olur

bilgehnbilge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
Söylenen şekilde Magisk'i yükledim. Sorunsuz yüklendi fakat XDA'da stock kamera için bir modül indirdim ve Kamera uygulamasını bozdu, modüşü kaldırmak da çözüm olmadı. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek istediğimde ise Magisk'i sildiği için Soft brick oldu. Cihaz Boot Animasyonda takıldı kaldı. TGZ indirip ADB üzerinden romu tekrar yükledim. Magisk'in normalde boot img dosyası yedeklemesi gerekiyordu.(En son Nexus 5'e yüklemiştim.) Magisk'i sildiğim zaman eski Boot img dosyasını devreye sokup patchlenmiş Boot img dosyasını siliyordu. Benim sorum şu; Temiz kurulum için ne yapmam gerekiyor? İleride silmek istersem yine ADB üzerinden uğraşmam mı gerek illa ki?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Söylenen şekilde Magisk'i yükledim. Sorunsuz yüklendi fakat XDA'da stock kamera için bir modül indirdim ve Kamera uygulamasını bozdu, modüşü kaldırmak da çözüm olmadı. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek istediğimde ise Magisk'i sildiği için Soft brick oldu. Cihaz Boot Animasyonda takıldı kaldı. TGZ indirip ADB üzerinden romu tekrar yükledim. Magisk'in normalde boot img dosyası yedeklemesi gerekiyordu.(En son Nexus 5'e yüklemiştim.) Magisk'i sildiğim zaman eski Boot img dosyasını devreye sokup patchlenmiş Boot img dosyasını siliyordu. Benim sorum şu; Temiz kurulum için ne yapmam gerekiyor? İleride silmek istersem yine ADB üzerinden uğraşmam mı gerek illa ki?
ADB üzerinden .tgz uzantılı dosyayı hangi komutla yüklediniz?

Eğer amacınız temiz kurulum ise en sağlıklısı mi flash ile wipe all seçeneğini seçin ve romu flashlayın. daha sonra root yetkisini alma ihtiyacı hissederseniz yeniden TWRP kurup Magisk yükleyebilirsiniz.

bilgehnbilge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
2
ADB üzerinden .tgz uzantılı dosyayı hangi komutla yüklediniz?

Eğer amacınız temiz kurulum ise en sağlıklısı mi flash ile wipe all seçeneğini seçin ve romu flashlayın. daha sonra root yetkisini alma ihtiyacı hissederseniz yeniden TWRP kurup Magisk yükleyebilirsiniz.
tgz'yi ayıklayıp içinfeki flash all bat. dosyasından yükledim. Wipe atıp sistemi geri yükledi. Soft brick ya da Hard brick gibi bir durum yaratmıyorsa en uygunu Magisk yüklemek, kaldırmak için de temiz kurulum yapmak sanırım.

Üst Alt