Rom Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro Global Kararlı V12.0.1.0.QFKMIXM İndirme Bağlantısı

Tkr42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kurtuluş
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Her global/fabrika/orijinal rom yüklemesinde/güncellemesinde twrp ana ekrana gelip MUHAKKAK magisk (root) yüklemelisiniz...
Teşekkür ederim hocam eyvallah

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faruksolak53

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
0
hocam ben telefonumu eu roma çevirmiştim twrp üzerinden şuan tekrar globale çevirmek istiyorum. twrp üzerinden globale çevirsem telefon daha sonra otomatik güncelleme alır mı ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
hocam ben telefonumu eu roma çevirmiştim twrp üzerinden şuan tekrar globale çevirmek istiyorum. twrp üzerinden globale çevirsem telefon daha sonra otomatik güncelleme alır mı ?
Hayır elle kurmanız gerekir

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Merhaba, eğer global rom'u yükledikten sonra "Magisk.zip" kurmazsanız Güncelleme alır. Yani twrp kullanmaktan vazgeçmeniz durumunda güncelleme alır.
Stok rom yüklendiğinde, magisk kurmadığınızda twrp silinerek yerine stok kurtarma ( Recovery ) yüklenir. Bu durumda güncellemeler OTA üzerinden sorunsuz olarak gelir ve yüklenir

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7

Fastboot rom kurarsanız otomatik güncelleme alır. (IMEI işlemi yapılmış cihazlarda doğacak sonuçlardan mesul değilim. daha önce imeili bir cihaza fastboot kurmadım)

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Fastboot rom kurarsanız otomatik güncelleme alır. (IMEI işlemi yapılmış cihazlarda doğacak sonuçlardan mesul değilim. daha önce imeili bir cihaza fastboot kurmadım)
Fastboot romlar EFS ve modem bölümlerine müdahale etmediğinden yüklenmesinde herhangi bir sorun olmaz. Aksine fastboot rom; tertemiz bir kurulum için en ideal yöntemdir. Stok rom kullanacaksanız veya sorunsuz bir custom rom yüklemek istiyorsanız mutlaka önce fastboot rom yükleyin.

Son düzenleme:

aydincan23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aydın
Cihazım
Mi a2 lite 4/64
Konular
0
Hocam telefonum MIUI 10 bu sürümü atarsak imei de bi sorun çıkartır mı acaba?

Özcan DELİKANLI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
İktisat
Konular
6
Hocam telefonum MIUI 10 bu sürümü atarsak imei de bi sorun çıkartır mı acaba?
Çıkartmaz. Sürüm yükseltme işlemlerinde sorun yaşanmaz. Ancak sürüm düşürme işlemlerinde; bazı rom'lar Anti Roll Back ( ARB : Sürüm düşürmeye çalıştığınızda, izin vermeyen ve cihazı kilitleyen bir yazılım koruması ) içerdiğinden ( her rom için ARB var mı diye bakmakta fayda var, forum içerisinde anlatımı var) asıl dikkat edilmesi gereken sürüm düşürme işlemleri.
Cihaz bilgileri kısmına gelirsek, bir yukarıdaki mesajıma bakacak olursanız IMEI ile ilgili herhangi bir sorun yaratmayacağını yazdım.

epcel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi9 T
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Global Kararlı V12.0.1.0.QFKMIXM
Güncelleme Yöntemleri

1) OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.
2) Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısı üzerinden zip uzantılı dosyayı indirip Twrp /Install menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.
3) Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip MI Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

MiFlash 2016.04.01.0 64Bit

MIUI 12.

Sistem animasyonları

Yeni: Gelişmiş mimariye sahip fiziksel olarak yeni animasyon motoru, cihazınızın görünümünü yenileyecektir.

Yeni: Dinamik pencere teknolojisi, ekran yönünü değiştirmeyi yeni bir düzeye taşır.

Sistem görselleri

Her türlü içerik ve dil için yepyeni görsel tasarım çalışır.

Dergi düzeyindeki düzenler önemli şeyleri gündeme getirir ve içerik yapısını netleştirir.

Süper duvar kağıtları

Yeni: Süper duvar kağıtları fiziksel sınırları aşar ve her dokunuşla size ilham verir.

Düzeltme: Karanlık modda durum çubuğu renkleri düzgün görüntülenmedi

Gizlilik koruması

Yeni: MIUI 12, titizlikle geliştirilmiş gizlilik koruma testinden geçen ilk Android tabanlı mobil işletim sistemidir.

Yeni: Paylaşılan öğelerle birlikte hangi ek verilerin gönderileceğini kontrol etmek için güvenli paylaşımı kullanın.

Yüzen pencereler

Yeni: Bir messenger uygulaması tarafından yüzen bir pencereye dönüştürmek için gönderilen bir bildirimi aşağı çekin.

Yeni: Kayan pencereler, başka şeyler yapmayı duraklatsanız bile uygulamaların ön planda çalışmasını sağlar.

Yeni: Tam ekran hareketini kullanarak kayan bir pencereyi simge durumuna küçültebilirsiniz.

Yeni: Bir uygulamayı doğrudan Son Aramalar'dan kayan bir pencerede açabilirsiniz.

Optimizasyon: Bölünmüş ekran ve kayan pencereler arasında seçim yapmak için Son Aramalar'daki bir uygulama önizlemesini basılı tutun.

Kontrol Merkezi

Yeni: Kontrol merkezini açmak için ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.

Yeni: Animasyonlu ikonlara bakmak keyiflidir!

Optimizasyon: Kontrol merkezi artık gelen çağrılarla kapatıldı

Optimizasyon: Yeniden yönlendirme seçeneklerine basılı tutun

Düzeltme: Kontrol merkezi ilk kez açıldığında parlaklık ayar çubuğu kullanılamaması düzeltildi

Düzeltme: Geçiş sırası, eski geçiş panelinde doğru değildi

Düzeltme: SIM kartları değiştirmek bazı durumlarda uygulamayı kilitlemesi düzeltildi

Düzeltme: Düzenleme modunda erişilebilirlik özellikleri mevcut değildi

Karanlık mod

Yeni: Artık üçüncü taraf uygulamalar için karanlık mod desteği de sunulmaktadır.

Yeni: Gözlerinizi korumak için düşük ışık koşullarında kontrast otomatik olarak azaltılır.

Yeni: Cihazınız Karanlık moda geçtiğinde duvar kağıtları daha koyu görüntülenebilir.

Döküm

Yeni: Yayınlarken özel öğeleri gizleyebilir ve çoklu görev için pencereyi simge durumuna küçültebilirsiniz.

Her zaman açık ekran

Düzeltme: Kilit ekranı öğeleri Her zaman açık ekranda gösterilmesi

Kilit ekranı

Düzeltme: Parmak izi kilidini açma bazı durumlarda Her zaman açık ekranda çalışmaması giderildi

Kaldırıldı: İkinci alanda kilit ekranı ve Her zaman açık ekran sorunları

Ana ekran

Yeni: Animasyonlu Ana ekran simgeleri düzgün ve tatmin edicidir.

Yeni: Uygulamaları kaldırmak için yeni bir animasyon ekledik.

Yeni: Yerçekimi animasyonları, Ana ekrana dönmenin kesintisiz ve doğal görünmesini sağlar.

Kamera

Yeni: Yeni Pro modu özellikleri ve açıklamaları

Optimizasyon: Pro modu parametre adlandırma

Hava

Yeni: Yeni animasyonlar hava durumunu doğrudan ekranınıza getirir.

Ayarlar

Yeni: Basit mod cihazınızı basitleştirir ve temel özellikleri ön plana çıkarır.

Yeni: Uygulamalar arasında geçiş yapmak için yeni tam ekran hareketleri mevcuttur.

Notlar

Yeni: Artık notlar da klasörler oluşturabilirsiniz.

Yeni: Yeni dinamik arka planlar muhteşem görünüyor!

Yeni: Görevler şimdi tatmin edici bir animasyonla tamamlandı.

Yeni: Alt görevlerin kontrol listeleri gündeminizi yönetmeyi çok daha basit hale getirir.

Güvenlik

Yeni: Yeni animasyonlar doğal ve ferah hissetmenizi sağlar.

OTA İndirme Bağlantısı ;
Recovery İndirme Bağlantısı ;
Fastboot İndirme Bağlantısı ;

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.
Türkiye cihazı, bootlader kapalı Global v11.0.6 için OTA İndirme Bağlantısından indirdiğimiz dosyayı yükleyebilir miyim?

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Bu sürümde hiç miui launcher ın yeni sürümünü yüklemeyi deneyen oldumu acaba? Belki animasyonlar da iyileşme falan olabilir

Üst Alt