Rehber Redmi K20 / Mi 9T Özel (Custom) ROM Koleksiyonu

• Konbuyu başlatan PURE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 63
  • Görüntüleme 28K

mazlumesen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
mi note 10
Meslek
e ticaret
Konular
13
Bende evo x kurmaya çalıştım ancak miui den aosp geçince sıkıntı oluyor twrpden twrp updater process error 7 hatası alıyorum evo rom kurarken nerede hata yapıyorum

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Revolution os ve evo x arasında kaldım açıkçası araştırmalarım sonucu.
Global ve eu rom bana yaramadı şarj konusunda, arkadşların aldığı sürelerin yanından bile geçmiyorum şuan eu 10.3.15 teyim.
sizce hangisini kurmalıyım, kullandınız mı acaba ikisini, deneme fırsatınız oldu mu. telefon yüklü baya yedekleme vs işlemim uzun süreceğimden tavsiye edeceğiniz romu kuracam.
şarj ve performans olarak üzmeyecek olan hangisi. Birde tavsiye edeceğiniz romun hangi sürümünü kullanmalıyım.
Birçok soru oldu kusura bakmayın.

ROS; MiUI tabanlı.
Evo X ise; AOSP tabanlı hocam... O yüzden aralarında baya baya fark var. Siz öncelikle hangi tabanda Rom kullanmak istiyorsunuz bence ona karar vermelisiniz. Normalde AOSP Rom kullanan birisi değilim. Fakat merakımdan ve bazı pozitif yorumlardan sonra yükledim, geri de dönmeye eriniyorum şahsen. O yüzden de MiUI 11'in yayınlanmasını bekliyorum.
Yani önceliğiniz hangi tabanda Rom kullanmak istediğinizi belirlemek olsun.
Ve belirlediğiniz de tekrardan görüşelim...
( ;

Bende evo x kurmaya çalıştım ancak miui den aosp geçince sıkıntı oluyor twrpden twrp updater process error 7 hatası alıyorum evo rom kurarken nerede hata yapıyorum

Hocam öncelikle kullandığınız kurtarma (recovery) menüsü nedir?
Ve kurarken temiz kurulum yapılması gerekebiliyor, Format Data'dan bahsediyorum.
Format Data yapın ardından tekrar deneyin, kurulmazsa yine aynı hata alırsanız da kurtarma (recovery) menüsünü değiştirip tekrardan deneyin.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
ROS; MiUI tabanlı.
Evo X ise; AOSP tabanlı hocam... O yüzden aralarında baya baya fark var. Siz öncelikle hangi tabanda Rom kullanmak istiyorsunuz bence ona karar vermelisiniz. Normalde AOSP Rom kullanan birisi değilim. Fakat merakımdan ve bazı pozitif yorumlardan sonra yükledim, geri de dönmeye eriniyorum şahsen. O yüzden de MiUI 11'in yayınlanmasını bekliyorum.
Yani önceliğiniz hangi tabanda Rom kullanmak istediğinizi belirlemek olsun.
Ve belirlediğiniz de tekrardan görüşelim...
( ;

Hocam öncelikle kullandığınız kurtarma (recovery) menüsü nedir?
Ve kurarken temiz kurulum yapılması gerekebiliyor, Format Data'dan bahsediyorum.
Format Data yapın ardından tekrar deneyin, kurulmazsa yine aynı hata alırsanız da kurtarma (recovery) menüsünü değiştirip tekrardan deneyin.
açıkcası aralarındaki farkı bilmiyorum. Önceki telefonum z2 idi, ve xda daki gelirtirici lolilop 5.1.1 kullanıyordum ve z2de aldığım ekran sürem 5 saati aşkındı. Bu telefonda ise pek memnun değilim açıkçası. o yüzden birinci özelliğim batarya performansı ve özelleştirme.
bana miui ve aosp tabanlı romların özelliklerini tam anlatan bir link gönderebilirseniz detaylı olarak inceleme imkanım olur. Ben bulamadım malesef.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
bir de evo x in 2.1 sürümü var bu ayın 24 ünde yayınlanan 1.3 gb. bu rom mu fix mi acaba

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
açıkcası aralarındaki farkı bilmiyorum. Önceki telefonum z2 idi, ve xda daki gelirtirici lolilop 5.1.1 kullanıyordum ve z2de aldığım ekran sürem 5 saati aşkındı. Bu telefonda ise pek memnun değilim açıkçası. o yüzden birinci özelliğim batarya performansı ve özelleştirme.
bana miui ve aosp tabanlı romların özelliklerini tam anlatan bir link gönderebilirseniz detaylı olarak inceleme imkanım olur. Ben bulamadım malesef.

Ana konu üzerinde 'Bilgi İçin' adlı kısımda detaylı bilgi mevcut hocam. Eğer daha fazla detay istiyorsanız, Rom'ların bulunduğu konulara bakmanızı öneririm.

bir de evo x in 2.1 sürümü var bu ayın 24 ünde yayınlanan 1.3 gb. bu rom mu fix mi acaba

Dün güncelleme geldi hocam, Rom oluyor ve içerisinde Gapps dahil.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Ana konu üzerinde 'Bilgi İçin' adlı kısımda detaylı bilgi mevcut hocam. Eğer daha fazla detay istiyorsanız, Rom'ların bulunduğu konulara bakmanızı öneririm.

Dün güncelleme geldi hocam, Rom oluyor ve içerisinde Gapps dahil.
çok teşekkürler hocam, ben konuya bakayım

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Konu güncellenmiştir ve aşağıdaki özel (Custom) ROM'lar eklenmiştir.

- (Kullanılması tavsiye edilir.)

-

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
Aosp rom sonrası, miui roma dönünce cihaz açılışta hata vermeye başladı. Depolama hasarlı vs. gibi bir şey.

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Aosp rom sonrası, miui roma dönünce cihaz açılışta hata vermeye başladı. Depolama hasarlı vs. gibi bir şey.

AOSP ROM'lardan, MiUI ROM'lara geçişte; Recovery Menü'sünden Format Data (Wipe) yaparak geçiş yapmalısınız yoksa söylemiş olduğunuz gibi hatalarla karşılaşırsınız.

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
AOSP ROM'lardan, MiUI ROM'lara geçişte; Recovery Menü'sünden Format Data (Wipe) yaparak geçiş yapmalısınız yoksa söylemiş olduğunuz gibi hatalarla karşılaşırsınız.

Aslında o şekilde yaptım, hatta sıfırdan kurulumu flash tool ile yaptım, ama yine de cihazın ilk açılışında aynı hatayı veriyor.

Üst Alt