Yardım Redmi 9T Hücre Bekleme Sorunu

• Konbuyu başlatan sodom
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 685

sodom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enis
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
1
Merhaba elimde redmi note 9 4g var çin modeli olan. IMEI atılı. İçindeki simin hattı kapatıldı nedense sim kart takılı durunca wifi hattını engelliyor. Hattı sağlam olan simde sorun yok. Üstüne üstlük hiçbir sim kart takılı olmadığı halde hücre bekleme aşırı şarj yemiş. Bunun sebebi ne olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG-20220126-WA0018.jpg
    IMG-20220126-WA0018.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 14

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Orta seviye altı telefon ile 7 saat 15 dk ekran süresi ve neredeyse 17 saat bekleme almışsınız. Daha bu Xiaomi ne yapsın size?
Pil değerleriniz çok iyi radyo tüketimine takılmayın.

sodom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enis
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
1
Orta seviye altı telefon ile 7 saat 15 dk ekran süresi ve neredeyse 17 saat bekleme almışsınız. Daha bu Xiaomi ne yapsın size?
Pil değerleriniz çok iyi radyo tüketimine takılmayın.
Hocam telefon benim değil ayrıca 6000 mAh bataryaya göre çok da iyi değil

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hocam telefon benim değil ayrıca 6000 mAh bataryaya göre çok da iyi değil
O işlemci için iyi bir değer aslında. Burada asıl önemli olan bekleme süresi.
4G kullanıyorsa telefon sahibi mesela bu hücresel bekleme tüketimini en çok arttıran şeylerden biri şebeke geçişleri. Volte özelliği aktif değilse yapılan ya da cihaza gelen her aramada cihaz anında 3G veya 2G şebekesine düşer. Görüşme bitince direkt 4G ye çıkar. Bu iş başlı başına pil tüketimi. Tabi bir de bulunduğu bölgenin çekim gücü de etki eder. Çok faktör var doğrusu ama söylediğim gibi değer gayet iyi.

sodom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enis
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
1
O işlemci için iyi bir değer aslında. Burada asıl önemli olan bekleme süresi.
4G kullanıyorsa telefon sahibi mesela bu hücresel bekleme tüketimini en çok arttıran şeylerden biri şebeke geçişleri. Volte özelliği aktif değilse yapılan ya da cihaza gelen her aramada cihaz anında 3G veya 2G şebekesine düşer. Görüşme bitince direkt 4G ye çıkar. Bu iş başlı başına pil tüketimi. Tabi bir de bulunduğu bölgenin çekim gücü de etki eder. Çok faktör var doğrusu ama söylediğim gibi değer gayet iyi.
İşte sorun orada telefonun içinde direkt olarak SIM kart yok yani durduk yere tüketiyor bunu.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
İşte sorun orada telefonun içinde direkt olarak SIM kart yok yani durduk yere tüketiyor bunu.
Sim kart yoksa uçak moduna alıp mobil radyoyu kapatabilirsiniz. Sim kart olmasa bile yine sinyal yakalıyor o cihaz.

sodom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enis
Cihazım
Mi 11 Lite
Konular
1
Bugün uçak modu ile test ettim. Hücre bekleme kısmı artık görünmüyor ama ekran süresinde değişiklik olmadı. Gösterge hatalı olabilir mi? Yoksa bir problem mi var?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bugün uçak modu ile test ettim. Hücre bekleme kısmı artık görünmüyor ama ekran süresinde değişiklik olmadı. Gösterge hatalı olabilir mi? Yoksa bir problem mi var?
Güvenlik uygulamasının göstergesi pek sağlıklı değil doğrusu. Uçak modu aktifken pil tüketmemesi doğal elbette.

Ekran süresi bu seviyeler normal aslında film izleme vs ile 10 saatlere çıkabilir. Onun dışında nette gezinme vs ile 7-8 saat ancak.

Üst Alt