Yardım Redmi 9C - Hangi rom ve hangi konuları çözmem gerekiyor?

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Kalıp, Dekorasyon
Konular
10
Merhaba,

Bu telefona kararlı ve hafif çalışan çok pil tüketmeyen bir rom atmak, root da atıp iyice bloat işlemleri yapmak istiyorum da sıralama olarak hangi konuları atlatmam gerekiyor.

İlk önce bootloader kilidi mi açılacak yani bu konu altındaki sabitlenmiş konularda işlemler mi yapılacak? Dikkat etmem gerekenler var mıdır? Teşekkürler.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Merhaba,

Bu telefona kararlı ve hafif çalışan çok pil tüketmeyen bir rom atmak, root da atıp iyice bloat işlemleri yapmak istiyorum da sıralama olarak hangi konuları atlatmam gerekiyor.

İlk önce bootloader kilidi mi açılacak yani bu konu altındaki sabitlenmiş konularda işlemler mi yapılacak? Dikkat etmem gerekenler var mıdır? Teşekkürler.
İlk adım olarak kilit açın, sonrasında twrp kurun, sonra tüm işlemlerinizi twrp üzerinden halledebilirsiniz. Yedekleme, geri yükleme işlemlerinizi twrp üzerinden yaparsanız sorun yaşamazsınız. Takıldığınız yerlerde ana konu içinde hemen her konuda cevap bulabilirsiniz.

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Kalıp, Dekorasyon
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk adım olarak kilit açın, sonrasında twrp kurun, sonra tüm işlemlerinizi twrp üzerinden halledebilirsiniz. Yedekleme, geri yükleme işlemlerinizi twrp üzerinden yaparsanız sorun yaşamazsınız. Takıldığınız yerlerde ana konu içinde hemen her konuda cevap bulabilirsiniz.
MTK link kırık hocam. Official sitesi var mıdır, neresidir?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Kalıp, Dekorasyon
Konular
10
Çok özür dilerim ama bir sürü sorun var ve çözülemiyor. Driverların hepsini kurdum. Telefon görmüyor, kablo ya da telefonla ilgili bir sorun yok. Aygıt yöneticisinde de kurulmamış driver yok, android olarak da bir aygıt görünmüyor. Geliştirici seçenekleri aktif, oem aktif, hesaba da giriş yapıyordum. Tahminim python mı kurmak gerekiyor? Terminal vs ?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Windows Uptade isteğe bağlı güncelleme kısmından adb güncellemeleri varsa onları da kurun, cihazı usb 2 yada farklı bir usb girişine takarak yeniden deneyin.

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro
Meslek
Kalıp, Dekorasyon
Konular
10
Windows Uptade isteğe bağlı güncelleme kısmından adb güncellemeleri varsa onları da kurun, cihazı usb 2 yada farklı bir usb girişine takarak yeniden deneyin.
Hepsini denedik. Sanırım soket bozuk. Poco x3 Pro telefonumda bütün işlemleri yapabiliyoruz mesela.

Üst Alt