Yardım Redmi 9A nasıl ENG rom kurulur

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v12.0.19
Telefon Modeli
Redmi 9A
Bootloader Kilidi
Açık
Telelonuma root attıktan sonra telefonun şebekesi gitti ENG ROM kurarsan düzelir dediler yardımcı olursanız sevinirim.

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Hocam imei yerinde duruyorsa sorun başka. Forumda gezindim redmi 9'da bir çok kişi güncelledikten sonra bu hatayla karşılaşmış. Sizdede aynı seriden cihaz. Güncellemeyle root atmak aynı şey değil fakat sistem üzerinde yapılan bir işlemden sonra cihaz sim kartı okuyamıyor. Siz eng rom filan boşverin. Cihazı ilk aldığınızda hangi miui sürumü kuruluydusa onu kurun cihazınıza sıfırdan. Magisk filan hiçbirşey yüklemeyin, hatta mümkünse twrp'yi bile silin.
Telefon hindistan sürüm sanırım ilk sürümü yüklemem gerekiyor.

Oyla:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Telefon hindistan sürüm sanırım ilk sürümü yüklemem gerekiyo
O zaman hindistan sürüm yükleyin. Ama en yenisini değil. Telefonun sorunsuz çalıştığı sürüm hangisi idise onu miui flash tool üzerinden fastboot rom olarak flaşlayın. Eğer sorun yine devam ederse kesinlikle imei ye dokunmayın. Cihazınızda hali hazırda 2 imei de kayıtlıysa siz yapmaya çalışırken Sim 1 deki gider ve geri yazılması zordur. O yüzden sorun devam ederse tamirciye götürün.

Oyla:

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
O zaman hindistan sürüm yükleyin. Ama en yenisini değil. Telefonun sorunsuz çalıştığı sürüm hangisi idise onu miui flash tool üzerinden fastboot rom olarak flaşlayın. Eğer sorun yine devam ederse kesinlikle imei ye dokunmayın. Cihazınızda hali hazırda 2 imei de kayıtlıysa siz yapmaya çalışırken Sim 1 deki gider ve geri yazılması zordur. O yüzden sorun devam ederse tamirciye götürün.
Tamam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam sadece 1 IMEI kayıtlı

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Telelonuma root attıktan sonra telefonun şebekesi gitti ENG ROM kurarsan düzelir dediler yardımcı olursanız sevinirim.
Nasıl şebekesi gitti cihaz Türkiye cihazı ise çift IMEI kalır yurtdışı ise sim2 olarak tek şebeke olur hocam

Oyla:

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Nasıl şebekesi gitti cihaz Türkiye cihazı ise çift IMEI kalır yurtdışı ise sim2 olarak tek şebeke olur hocam
Hocam root attım şebeke gitti bende anlamadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok garip ama şu anda 2 IMEI görünüyor eski hali ile telefonun kendi IMEI si.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt