Yardım Redmi 9A nasıl ENG rom kurulur

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v12.0.19
Telefon Modeli
Redmi 9A
Bootloader Kilidi
Açık
Telelonuma root attıktan sonra telefonun şebekesi gitti ENG ROM kurarsan düzelir dediler yardımcı olursanız sevinirim.

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Telelonuma root attıktan sonra telefonun şebekesi gitti ENG ROM kurarsan düzelir dediler yardımcı olursanız sevinirim.
Cihazınızın İmei'sini silmişsiniz. ENG rom günlük kullanım için rom değildir, engineering rom demek. Yani sistem üzerinde bir değişiklik yapmanıza yarıyor (imei repair gibi). Malesef forum üzerinde Redmi 9a için bu konular bulunmamakta. İnternet üzerinde "Redmi 9a imei repair" diye aratın. Gelen konulardan yada anlatımlardan birini uygulayın. Kolay gelsin

Not: kendiniz yapıcak olursanız elinizde gerekli dosyalar ve yazılımlar olmadığı için sadece Sim 2'ye imei yaza bilirsiniz, yani yanlızca Sim 2'yi kullana bilirsiniz. Eğer iki Sim'de kullanmak istiyorsanız ücretli onarımlar bölümüne göz atın.

Ücretli Onarımlar

Son düzenleme:
Oyla:

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Cihazınızın İmei'sini silmişsiniz. ENG rom günlük kullanım için rom değildir, engineering rom demek. Yani sistem üzerinde bir değişiklik yapmanıza yarıyor (imei repair gibi). Malesef forum üzerinde Redmi 9a için bu konular bulunmamakta. İnternet üzerinde "Redmi 9a imei repair" diye aratın. Gelen konulardan yada anlatımlardan birini uygulayın. Kolay gelsin

Not: kendiniz yapıcak olursanız elinizde gerekli dosyalar ve yazılımlar olmadığı için sadece Sim 2'ye imei yaza bilirsiniz, yani yanlızca Sim 2'yi kullana bilirsiniz. Eğer iki Sim'de kullanmak istiyorsanız ücretli onarımlar bölümüne göz atın.

Ücretli Onarımlar
Sim 2 imei nasıl yapacağım?

Oyla:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Sim 2 imei nasıl yapacağım ?
Mtk işlemcili cihazlarda Sim 2 imei repair için "Maui Meta" aracı kullanılmakta. Diğer araçlardan farkı ücretsiz ve erişile bilir olması. Öncelikle ENG rom kurmanız gerek.

Sp flash tool ile bu konuda ki, dosyaları flaşladıkdan sonra bu video ile Maui Meta aracı ile imei at:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Bu videoda anlatılanları yap. Sonra cihaza "Mi Flash Tool" ile forumdaki global yazılımlardan birini yükle

Redmi 9A için bilgim sınırlı olduğundan bu kadar yardımcı ola bildim. İnternetde gezdim fakat pek fazla öğretici konu yok :( Kolay gelsin

Oyla:

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Mtk işlemcili cihazlarda Sim 2 imei repair için "Maui Meta" aracı kullanılmakta. Diğer araçlardan farkı ücretsiz ve erişile bilir olması. Öncelikle ENG rom kurmanız gerek.

Sp flash tool ile bu konuda ki, dosyaları flaşladıkdan sonra:

Bu videoda anlatılanları yap. Sonra cihaza "Mi Flash Tool" ile forumdaki global yazılımlardan birini yükle

Redmi 9A için bilgim sınırlı olduğundan bu kadar yardımcı ola bildim. İnternetde gezdim fakat pek fazla öğretici konu yok :( Kolay gelsin
Yani bu dediklerini yaparsam telefonumu kullanmaya devam edebilirim. Doğru mu anladım acaba?

Oyla:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Yani bu dediklerini yaparsam telefonumu kullanmaya devam edebilirim. Doğru mu anladım acaba?
Evet. Fakat tek Sim kartla. Diğer herşey önceki haline dönücek. Ama işlemleri yaparken dikkatli ol, cihaz Mtk olduğu için kolayca brick ola bilir, geri getirmeside bir o kadar zordur. İşlemleri nasıl yapacağını tam anlamadıysan forumda başka cihazlar için açılmış konulara baka bilirsin. Yükleme yolu aynı hepsinde

Oyla:

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13
Evet. Fakat tek Sim kartla. Diğer herşey önceki haline dönücek. Ama işlemleri yaparken dikkatli ol, cihaz Mtk olduğu için kolayca brick ola bilir, geri getirmeside bir o kadar zordur. İşlemleri nasıl yapacağını tam anlamadıysan forumda başka cihazlar için açılmış konulara baka bilirsin. Yükleme yolu aynı hepsinde
Tamamdır teşekkürler.

Oyla:

Emre_4617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9A
Konular
13

Sp flash tool ile bu konuda ki, dosyaları flaşladıkdan sonra bu video ile Maui Meta aracı ile imei at:

Hocam bir sorum olacaktı ENG rom yükledim sim 2 kısmında benim kendi IMEI numaram yazıyor sence yeniden IMEI atmama gerek var mı?
Bu arada attığın videoda batarya çıkarmaktan bahsediliyor nasıl olacak :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bir sorum olacaktı ENG rom yükledim sim 2 kısmında benim kendi IMEI numaram yazıyor sence yeniden IMEI atmama gerek var mı?
Arama yapmayı denedim olmadı bu IMEI atma işlemini nasıl yapacağım anlamadım.

Son düzenleme:
Oyla:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arama yapmayı denedim olmadı bu IMEI atma işlemini nasıl yapacağım anlamadım.
Hocam imei yerinde duruyorsa sorun başka. Forumda gezindim redmi 9'da bir çok kişi güncelledikten sonra bu hatayla karşılaşmış. Sizdede aynı seriden cihaz. Güncellemeyle root atmak aynı şey değil fakat sistem üzerinde yapılan bir işlemden sonra cihaz sim kartı okuyamıyor. Siz eng rom filan boşverin. Cihazı ilk aldığınızda hangi miui sürumü kuruluydusa onu kurun cihazınıza sıfırdan. Magisk falan hiçbirşey yüklemeyin, hatta mümkünse twrp'yi bile silin.

Oyla:
Üst Alt