Yardım Redmi 9 Recovery'e atıyor devamlı !!!

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.5.3
Telefon Modeli
Redmi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Selamünaleyküm
Telefonum redmi9 miui12.5.3
Geçen ay telefonumda internette gezerken ses açma ve güç tuşunun çalışmadığını farkettim. 2'si de aynı anda bozuldu ve çalışmamaya başladı sonra yeniden başlatmaya çalıştım başka bir uygulama ile. Kapandı fakat açılırken devamlı Recovery'e attı. Wipe data yaptım safe mod yaptım, ne yaparsam yapayım açılmadı. 4 5 saat sonra kendi kendisine sıfırlanmış bir şekilde açıldı ve tuşları sorunsuz çalışıyordu. Üzerinden bir ay geçti şimdi yine aynısı oldu. Ses açma ve güç tuşu çalışmıyordu ve yeniden başlattım bir uygulama ile yine de açılmıyor ve Recovery'e atıyor. Fakat bu sefer içinde önemli verilerim olduğu için sıfırlayamam. Neden böyle oluyor ? Sıfırlamadan duzeltmenin yolu var mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam Recovery'e atar doğrudur fakat bugün bozulmadan önce ses açma ve güç tuşu çalışmıyordu. Yani şu an devamlı Recovery'e atıyorsa ses açma tuşunun devamlı işlemesi gerekir fakat telefon kapanmadan önce telefonun sesi artmıyordu yani tus hiç islemiyordu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hem recovery ekranında ses kısma tusuna bastığımda bir alt butona geliyor fakat tekrardan yukarı butona çıkmıyor yani ses açma tuşu işlemiyor
tamirciye götürün tuşları boşa alıp denesin. ya da kendiniz yapın deneyin. iyi forumlar..

Oyla:

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
H.kadioglu hocam sorun ses açma tuşundaymış. Ses açma tuşuna sert bir cisimle devamlı vurdum ve şu an işliyor ve telefon açıldı gerçekten çok teşekkürler

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
hocam konuma bakarmısınız sabahtan berı ugrasıyorum yardımcı olurmsunuz
sizin konunuz forum kurallarına aykırı maalesef. kapatmışlar yeniden açmışsınız..

H.kadioglu hocam sorun ses açma tuşundaymış. Ses açma tuşuna sert bir cisimle devamlı vurdum ve şu an işliyor ve telefon açıldı gerçekten çok teşekkürler
bakın ses tuşu çalışsa bile kısa devre vardır yapar. sorun çözüldüyse sorun yok çözüm işareti versinler..

Oyla:

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
sizin konunuz forum kurallarına aykırı maalesef. kapatmışlar yeniden açmışsınız..

bakın ses tuşu çalışsa bile kısa devre vardır yapar. sorun çözüldüyse sorun yok çözüm işareti versinler..
Tamamdır hocam çok teşekkürler. Benim kafamı hem ses açma tuşunun hem de güç tuşunun aynı anda çalışmaması karıştırdı. Sağolun ilgilendiğiniz için

Oyla:

isosioi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iso
Cihazım
refmi
Konular
1

hocam ben rom attıktan sonra wipe data ekranı geliyo reboot diyorum aynı yere atıyor devamlı ne yapmam lazım

Oyla:

isosioi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iso
Cihazım
refmi
Konular
1
Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
hocam göremedim eng romdan global roma geçiriken bu ekran gelmişti açılış ekranı globaldaki gibi oldu ama recoverye attı

nv data is corrupted yazıyor hocam
uzak bağlantı ile destek verebiliriz. bu sorun imei tamiri ile alakalı ve forum kurallarına aykırı

Oyla:
Üst Alt