Yardım Redmi 9 Recovery'e atıyor devamlı !!!

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.5.3
Telefon Modeli
Redmi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Selamünaleyküm
Telefonum redmi9 miui12.5.3
Geçen ay telefonumda internette gezerken ses açma ve güç tuşunun çalışmadığını farkettim. 2'si de aynı anda bozuldu ve çalışmamaya başladı sonra yeniden başlatmaya çalıştım başka bir uygulama ile. Kapandı fakat açılırken devamlı Recovery'e attı. Wipe data yaptım safe mod yaptım, ne yaparsam yapayım açılmadı. 4 5 saat sonra kendi kendisine sıfırlanmış bir şekilde açıldı ve tuşları sorunsuz çalışıyordu. Üzerinden bir ay geçti şimdi yine aynısı oldu. Ses açma ve güç tuşu çalışmıyordu ve yeniden başlattım bir uygulama ile yine de açılmıyor ve Recovery'e atıyor. Fakat bu sefer içinde önemli verilerim olduğu için sıfırlayamam. Neden böyle oluyor ? Sıfırlamadan duzeltmenin yolu var mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
sıfırlamayın zaten tuşları tamir ettirin.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Tuşlar çalışıyor normalde sadece 2 keredir böyle oluyor ve açılmıyor. Böyle olduğunda çalışmıyor. Sorun yazılımda
sorunun yazılımda olduğunu nerden anladınız durup dururken yazılım bozulmazki. yazılımsal bir sorun olsa ayrıca recovery ekranında altta kırmızı hata yazısı olur muhtemelen sizde yok. ve tuşlar bozuk olduğu için recovery atıyor. sıfırlarsanız boşa gider veriler.

Oyla:

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sorunun yazılımda olduğunu nerden anladınız durup dururken yazılım bozulmazki. yazılımsal bir sorun olsa ayrıca recovery ekranında altta kırmızı hata yazısı olur muhtemelen sizde yok. ve tuşlar bozuk olduğu için recovery atıyor. sıfırlarsanız boşa gider veriler.
Şu an ses kısma ve güç tuşu çalışıyor Recovery modunda iken. Sadece ses açma tuşu çalışmıyor. Onun haricinde geçen ay bu olay yaşandıktan sonra tuşlar yine çalışıyordu sorunsuz. Ayrıca recovery modda kırmızı hata yazısı yok fakat tuşlarla alakalı bir sorun olduğunu zannetmiyorum

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Şu an ses kısma ve güç tuşu çalışıyor Recovery modunda iken. Sadece ses açma tuşu çalışmıyor. Onun haricinde geçen ay bu olay yaşandıktan sonra tuşlar yine çalışıyordu sorunsuz. Ayrıca recovery modda kırmızı hata yazısı yok fakat tuşlarla alakalı bir sorun olduğunu zannetmiyorum
İyi siz biliyorsunuz diyecek bir şey yok..

Oyla:

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi siz biliyorsunuz diyecek bir şey yok..
Hocam ben size bilmiyorsunuz mu dedim ? Tuşlar bozuk olsa neden ilk bozulduktan sonra düzgün çalışsın? Hem ses açma tuşunun bozukluguyla devamlı Recovery'e atmanın ne alakası var ?

Oyla:

isosioi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iso
Cihazım
refmi
Konular
1
hocam konuma bakarmısınız sabahtan berı ugrasıyorum yardımcı olurmsunuz

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam ben size bilmiyorsunuz mu dedim ? Tuşlar bozuk olsa neden ilk bozulduktan sonra düzgün çalışsın? Hem ses açma tuşunun bozukluguyla devamlı Recovery'e atmanın ne alakası var ?
elinize sağlam bir xiaomi telefon alın. ses artırma + güç tuşuna basılı tutun bakalım hangi menüye gidecek..

Oyla:

cafercevik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cafer
Cihazım
Redmi 9
Konular
1
elinize sağlam bir xiaomi telefon alın. ses artırma + güç tuşuna basılı tutun bakalım hangi menüye gidecek..
Hocam Recovery'e atar doğrudur fakat bugün bozulmadan önce ses açma ve güç tuşu çalışmıyordu. Yani şu an devamlı Recovery'e atıyorsa ses açma tuşunun devamlı işlemesi gerekir fakat telefon kapanmadan önce telefonun sesi artmıyordu yani tus hiç islemiyordu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hem recovery ekranında ses kısma tusuna bastığımda bir alt butona geliyor fakat tekrardan yukarı butona çıkmıyor yani ses açma tuşu işlemiyor

Oyla:
Üst Alt