Yardım Redmi 9 India Driver Sorunu

mitrox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Konular
2
Herkese merhaba
telefonum redmi 9 india , helio p35 işlemcili,cattail isimli rom kullanıyor
cihaza program üzerinden boot kilidi açmak istediğimde,3 tuş ve usb kabloyu tak yaptığımda program işleme başlıyor ama yarıda kesiliyor
ve cihaz siyah ekranda kalıyor,hiçbir şeye tepki vermiyor ve pc de usb aygıtı tanınmadı hatası veriyor
pili çıkartıp takmadanda düzelmiyor
cihazın imei leri uçmuş durumda olduğu için simkart takıp boot kilidi açma şansımda yok
sorunun telefondanmı yoksa bilgisayara kurulamayan eksik driver dan mı olduğunu anlayamadım
birçok driver yükledim mtk ile alakalı ama çözüm olmadı
fastboot modda adb modda herşey normal
xiaomitool v2 programı üzerinden cihaza kendi üzerindeki romu kurabiliyorum tekrar tekrar
ama mesela sp flash üzerindne rom kurulumu başlamıyor
kendi üzerindeki rom 12.0.8 ve aynı romun 12.5 li olanın recovery versiyonunu cihaza güncelle diye gösterdiğimde rom doğrulanamadı diyor
sorun hakkında fikri olanlara şimdiden teşekkür ederim
kablo değiştiridm usb giriş değiştirdim,pc usb 3.0 bu arada
pc deki hata tam olarak şöyle

Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)​

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Herkese merhaba
telefonum redmi 9 india , helio p35 işlemcili,cattail isimli rom kullanıyor
cihaza program üzerinden boot kilidi açmak istediğimde,3 tuş ve usb kabloyu tak yaptığımda program işleme başlıyor ama yarıda kesiliyor
ve cihaz siyah ekranda kalıyor,hiçbir şeye tepki vermiyor ve pc de usb aygıtı tanınmadı hatası veriyor
pili çıkartıp takmadanda düzelmiyor
cihazın imei leri uçmuş durumda olduğu için simkart takıp boot kilidi açma şansımda yok
sorunun telefondanmı yoksa bilgisayara kurulamayan eksik driver dan mı olduğunu anlayamadım
birçok driver yükledim mtk ile alakalı ama çözüm olmadı
fastboot modda adb modda herşey normal
xiaomitool v2 programı üzerinden cihaza kendi üzerindeki romu kurabiliyorum tekrar tekrar
ama mesela sp flash üzerindne rom kurulumu başlamıyor
kendi üzerindeki rom 12.0.8 ve aynı romun 12.5 li olanın recovery versiyonunu cihaza güncelle diye gösterdiğimde rom doğrulanamadı diyor
sorun hakkında fikri olanlara şimdiden teşekkür ederim
kablo değiştiridm usb giriş değiştirdim,pc usb 3.0 bu arada
pc deki hata tam olarak şöyle

Bilinmeyen USB Aygıtı (Aygıt Tanımlayıcısı İsteği Başarısız Oldu)​

mtk işlemcili telefonlarda bootloaderi bazı ücretsiz yazılımlarla saniyeler içinde açabiliyorsunuz veya rom vs yükleyecekseniz hiç bootloader açmadan işlemler yapılabilir

mitrox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Konular
2
mtk işlemcili telefonlarda bootloaderi bazı ücretsiz yazılımlarla saniyeler içinde açabiliyorsunuz veya rom vs yükleyecekseniz hiç bootloader açmadan işlemler yapılabilir
evet sorunumda ord abaşlıyor,ücretsiz birkaç progrma ile denedim boot kilidi açmayı,herşey normal gidiyor,program ses tuşlarına basılı tut ve usb kabloyu tak dedği yerde yapıyorum,program doğru bir şekilde strat alıyor telefonu tanıyor ama birkaç saniye sonra işlem duruyor ve pc de usb aygıtı tanınmadı uyarısı veriyor,sanıyorum telefon auth denilen moda geçtiğikten sonra akskalık başlıyor ve pc telefon için usb aygıtı tanınmadı hatasıyla birlikte işlem duruyor,cihaz siyah ekranda hiçbir tuş ve mod işlemiyor,pili söküp takınca normal şekilde açılıyor

Üst Alt