Yardım Redmi 9 Dosya seçme ve aktarma sorunu

Alerantt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi 9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar saygıdeğer forum üyeleri, Bu konumda sizlere yaşadığım büyük bir sorunu anlatacağım.

Marka: Redmi 9
Android Sürümü: 11
MİUİ Sürümü: 12.5.6

Şimdi bu sorun 6 - 7 ay önce ortaya çıktı. Telefonda herhangi bir site veya uygulamaya bir dosya upload etmek istediğimizde bize bir seçenek sunuyor. Bu seçenekte dosya seçme işlemini hangi uygulama ile yapayım diyor. Aşağıda bir örneği mevcut.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Resimde de gördüğünüz gibi mavi arka planlı olan bir uygulama çıkıyor. Uygulamayı seçiyorum ve yüklemek için yükle seçeneğine basıyorum. Hiçbir tepkime yok. Sanki ben yükle deyince hiçbirşey yapmadan kendini kapatıyor. Bunu sadece bu uygulamada yaşıyorum. Diğer hiçbir uygulamada bu sorunu yaşamadım. Genelde bazı uygulamalar dosya seçmek için kendi sistemlerini yazarlar. Seçince dosyalar arasında bulup sunucuya yüklerler fakat benim hata yaşadığım dosya uygulaması aktarımı yapmıyor. Dosya seçince sadece uygualma kapanıyor. Mesela forumdaki avatarımı değiştiremedim, Dosya yükleyemedim. Ancak Discord üzerinden link bağlantısı olarak alıp resim olarak ekledim. Bu sorunu nasıl çözebilirim bana yardım edin lütfen.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Dosyalar uygulaması ile ilgili bir problem gibi görünüyor. Ben bu tarz işlemler için ES File Explorer kullanıyorum. Reklam kurallarına uymadığı için Play Store üzerinde bulunmuyor, siz play store üzerinden farklı bir dosya yöneticisi indirip onunla deneyebilirsiniz.

Oyla:

Alerantt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
Dosyalar uygulaması ile ilgili bir problem gibi görünüyor. Ben bu tarz işlemler için ES File Explorer kullanıyorum. Reklam kurallarına uymadığı için Play Store üzerinde bulunmuyor, siz play store üzerinden farklı bir dosya yöneticisi indirip onunla deneyebilirsiniz.
Bir veri yüklemek için bizden var sayılan uygulama istiyor. Daha önceden bir uygulamaya "Her Zaman" seçeneğini verdim ve her yüklemek istediğimde direkt olarak onu açıyor. Varsayılan uygulamaları nasıl sıfırlayabilirim?

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bir veri yüklemek için bizden var sayılan uygulama istiyor. Daha önceden bir uygulamaya "Her Zaman" seçeneğini verdim ve her yüklemek istediğimde direkt olarak onu açıyor. Varsayılan uygulamaları nasıl sıfırlayabilirim?
Ayarlar/Uygulamalar/Uygulamaları yönet ayarına girin ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Burada varsayılan uygulamaları görebilir veya varsayılanları sıfırlayabilirsiniz.

Bir diğer yöntemde ayarlar/uygulamalar altından varsayılan olarak seçtiğiniz uygulamaya girip en altta yer alan varsayılanları kaldır seçeneğini işaretlemektir.

Oyla:

meth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
1
beyler çözüm buldunuz mu aynı sorunu bende yaşıyorum

Oyla:

Alerantt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
beyler çözüm buldunuz mu aynı sorunu bende yaşıyorum
Xiomi çok sıkıntılı bir telefon. Gerçekten burada doğruları söyleyip yöneticilerin canlarını sıkmak istemiyorum ama birçok yazılımda bu sorunu yaşamadım. Gerçekten düzeltilmesi gereken çok hata var. Güncelleme getirdikçe telefon iyice berbat oluyor. Bu yorumumu özellikle değerlendirsinler ve hala bu sorunu çözemedim.

Oyla:
Üst Alt