Rehber Redmi 8A- Magisk ile Root

hero-serkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serkan
Cihazım
note5
Konular
0
arkadaşlar red mi 8A da *#*#717717#*#* yapında diag port enable oluyor yani eğer diag port için rootlamaya çalışıyorsanız boşuna yorulmayın TWRP yüklemeye bile gerek kalmıyor bilginize....

yunusbeyer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Oppo AX7
Meslek
Öğrenci
Konular
1
magisk_manager_1-jpg.42326
Merhaba arkadaşlar;

işlemler;

1. Cihaza bu konudaki TWRP yükleyin; Recovery - Redmi 8A - Twrp 3.3.1-0105 Tek Tuş Yükleme Aracı (Farklı bir twrp için bu anlatım geçerli değildir)
2. Magisk dosyasını indirin;
3. Twrp üzerinden Magisk-v20.1.zip'i yükleyin
4. Reboot System'e basın.

hocam bu telefon için lineage falan yok mu miui'da kaldım hala

_mustafa.dmrx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 8A
Konular
0

Erenarius

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
20
Yüz kere denedim. Olmuyor. Flashlıyorum uçuyor sanki. Orangefox ilede denedim farklı TWRP sürümlerini de denedim. Flashlıyorum magisk'İ done diyor. sonra uygulama falan gelmiyor. apk indiriyorum, kurulu değil diyor. Yokmu yardımcı olacak?

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Hocam bu forumda bu cihazı kullanan sayıyı yok denecek kadar az zaten rehber amaçlı acılan konuların çoğu farklı forumlardan alıntı. Size nacizene tavsiyem 4pda formuna bakım bende bu cihazı azda olsa kullandım o forumda düzinelerce sayfa var bakmanızı tavsiye ederim.

Erenarius

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
20
Hocam bu forumda bu cihazı kullanan sayıyı yok denecek kadar az zaten rehber amaçlı acılan konuların çoğu farklı forumlardan alıntı. Size nacizene tavsiyem 4pda formuna bakım bende bu cihazı azda olsa kullandım o forumda düzinelerce sayfa var bakmanızı tavsiye ederim.
Tamam hocam teşekkürler bakacağım.

Redmi 8A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tlhgs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
Mi 4
Konular
2
Zor oldu biraz ama magisk yükledim. Sırasıyla aşamalarını yazacağım. TWRP ve adb sürücülerinin yüklü olduğu, usb hata ayıklama, usb üzerinden yükle, usub hata ayıklama (güvenlik ayarları) ve oem kilidinin açık olduğu durumlarda geçerlidir.

1) Cihazı TWRP moduna alın.

2) USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

3) Bilgisayarınızda C sürücüsü - adb klasörü içerisinde shift tuşan basıp sağ tıklayın ve PowerShell penceresini açın.

4) adb shell dd if=/dev/block/by-name/boot of=/sdcard/boot.img komutunu pencereye yapıştırıp çalıştırın.

5) Bütün işlemleri doğru yaptıysanız cihazınızın dahili hafızasında boot.img dosyası oluşacak. Oluşmadı ise bir yerde yanlış yaptınız veya en üste yazdığım gereksinimlerden birisi eksik.

6) boot.img dosyasını bilgisayarınızı masaüstüne atın.

7) sitesine boot.img dosyasını include magisk seçeneğini de işaretleyerek yükleyin.

8) Siteden inen patched_boot.img dosyasını cihazınızın dahili hafızasına atın.

9) TWRP install menüsünde sağ altta yer alan install img seçeneğine tıklayın.

10) patched_boot.img dosyasını dahili hafızanızdan seçin ve boot seçeneğine basarak flashlayın.

11) Cihazınızı yeniden başlatın.

12) Magisk v20.3 dosyasını indirin. Dahili hafızanıza atın.

13) TWRP moduna geçip install zip seçeneği ile Magisk v20.3 yükleyin. Yüklemeden sonra wipe cache/dalvik yapın.

14) Cihazınız açıldığında rootlanmış durumda.
Patcher linki öldüğü için alternatif bir yol vereyim:
5. adıma kadar aynısını yapın. Sonra telefonu açıp magisk manager uygulamasını kurun. Magisk install kısmından oluşturduğunuz boot.img dosyasını seçerek patch işlemini yapın. TWRP'ye dönerek patchli .img dosyasını boot üzerine flaşlayın.

Üst Alt