Yardım Redmi 8 Telefonum Yeniden Başlıyor

burakkceviik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi redmi 8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global V12.5.1.0.QCNMIXM
Telefon Modeli
Redmi 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
bundan bir hafta önce falan telefonum yeniden başlıyor demiştim sonra sorunu çözdüğümden bahsetmiştim... Maalesef ki sorun devam etmekte gibi görünüyor hala yeniden başlatmaya devam ediyor hala bazı uygulamalara ulaşamıyorum ek olarak sürekli donuyor (NOT: depolama alanı gayet yeterli) telefon durup dururken yeniden başlatıyor. En olmadık yerde en olmadık zamanda kılıftandır diye kılıfsız kullandım onda da devam etti yeniden romu kurdum düzelmiş gibiydi ama hala devam ediyor ne yapacağımı bilemiyorum. ek olarak bazen yeniden başlattıktan sonra instagram hesaplarımdan çıkış yapıyor lütfen yardım...

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
bundan bir hafta önce falan telefonum yeniden başlıyor demiştim sonra sorunu çözdüğümden bahsetmiştim... Maalesef ki sorun devam etmekte gibi görünüyor hala yeniden başlatmaya devam ediyor hala bazı uygulamalara ulaşamıyorum ek olarak sürekli donuyor (NOT: depolama alanı gayet yeterli) telefon durup dururken yeniden başlatıyor. En olmadık yerde en olmadık zamanda kılıftandır diye kılıfsız kullandım onda da devam etti yeniden romu kurdum düzelmiş gibiydi ama hala devam ediyor ne yapacağımı bilemiyorum. ek olarak bazen yeniden başlattıktan sonra instagram hesaplarımdan çıkış yapıyor lütfen yardım...
Farklı farklı rom atarak deneyin şayet düzelmez ise sorun donanımsal'dir.

Oyla:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Aosp tarzı rom dene aynı yaparsa donanımsal dır.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Verilerinizi yedekleyip hard reset atın, bootloader kilidi kapalı olduğuna göre cihazınız garantili onun için bir yönlendirme yapmayacağım açmanız garantinizin iptaline sebebiyet verebilir. Ama eğer garantiniz sonlanmışsa bootloader kilidinizi açın ve farklı rom yükleyin bütün bunlara rağmen aynı sorunları yaşıyorsanız cihazda donanımsal bir sorun olabilir.

Oyla:

burakkceviik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi redmi 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
garantisi nerdeyse bitti sayılır
Verilerinizi yedekleyip hard reset atın, bootloader kilidi kapalı olduğuna göre cihazınız garantili onun için bir yönlendirme yapmayacağım açmanız garantinizin iptaline sebebiyet verebilir. Ama eğer garantiniz sonlanmışsa bootloader kilidinizi açın ve farklı rom yükleyin bütün bunlara rağmen aynı sorunları yaşıyorsanız cihazda donanımsal bir sorun olabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aosp tarzı rom dene aynı yaparsa donanımsal dır.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
biraz daha detaylı bahsedebilir misiniz

Oyla:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
garantisi nerdeyse bitti sayılır

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

biraz daha detaylı bahsedebilir misiniz

Hocam bootloader kilidini açmak ile ilgili bu konudan destek alabilirsiniz;

Bootloader kilidini açtıktan sonra tüm verileriniz silinecektir bilginiz olsun..

Bu site üzerinden cihazınız için olan resmi sürümlere göz atabilirsiniz (china,global,eea,india,Russian,İndo gibi)

Bootloader kilidinizi açtıktan sonra İndo (Endonezya) sürüm kurup denemenizi tavsiye ediyorum, hem miui arama ve mesajlaşma uygulamalarınada sahip olmuş olursunuz. Denedikten sonra gene aynı sorun oluyor mu olmuyor mu yazarsanız ona görede önerilerde bulunuruz.

Bu konu üzerinden Mi Flash ile nasıl rom yüklenir anlatılıyor;

Son düzenleme:
Oyla:

burakkceviik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burak
Cihazım
xiaomi redmi 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
başladım bakalım hayırlısıyla kilidi açtıktan sonra miui ekranında uzun süre kalır mı bu arada

Oyla:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
başladım bakalım hayırlısıyla kilidi açtıktan sonra miui ekranında uzun süre kalır mı bu arada

Kilidi açtıktan sonra verileriniz silineceği wipe yapılacağı için ilk açılışta miui ekranında biraz uzun kalabilir. Açıldıktan sonra mi flash uygulaması aracılığıyla linkini verdiğim konudaki yönergeleri takip ederek yükleme yapabilirsiniz.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Garanti bitmediyse keşke işleme başlamadan önce acelece garantiye göndermeyi deneseydiniz. Şayet emmc de falan bir sorun varsa cebinizden çıkabilir tamir masrafları.

Oyla:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Garanti bitmediyse keşke işleme başlamadan önce acelece garantiye göndermeyi deneseydiniz. Şayet emmc de falan bir sorun varsa cebinizden çıkabilir tamir masrafları.

Kilidi açmadığı sürece sorun yok hocam başvuru yapması önemli değil. Dilerse garanti ilede görüşülebilir neredeyse bitti sayılır dediği için öneride bulundum ve garantinin gideceğini belirttim.

Oyla:
Üst Alt