Soru Redmi 6 Meşgul sesi

hakkicelik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakkı Çelik
Cihazım
Redmi 6
Konular
1
Merhaba,

Redmi 6 kullanıcısıyım ve birini aradığımda ve aradığım kişi çağrımı meşgule düşürdüğünde meşgul sesini duyamıyorum. Hiçbir ses yok, sanki şebeke yokmuş gibi. Bu sorunu yaşayan, çözüm bulan var mıdır acaba? Teşekkürler.

kcoban41

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Zenfone 2
Konular
0
Merhaba,

Ben de aynı telefonu kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum çıldırmak üzereyim lütfen yardımcı olun.
Aradığım kişi meşgulse, meşgul sesi gelmeden ekranda direkt "Arama sona erdi" yazıyor, bu esnada telefon kulağımda olduğumdan ekrandaki uyarıyı görmeden 1 dakika boyunca mal gibi telefonun çalmasını bekliyorum, sonra ekrana bakıyorum ki arama düşmüş.
Sorun operatör kaynaklı değil çünkü sim kartımı başka bir telefona takıp test ettim sorun yok, hatta arkadaşın hattını benim telefona taktım sorun bu telefonda.
Girip çıkmadığım ayarı kalmadı, 4G yi kapatıp denedim vs olmuyor.
Yok mu bize yardım edecek?

Oyla:

hakkicelik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakkı Çelik
Cihazım
Redmi 6
Konular
1
Merhaba,

Ben de aynı telefonu kullanıyorum aynı sorunu yaşıyorum çıldırmak üzereyim lütfen yardımcı olun.
Aradığım kişi meşgulse, meşgul sesi gelmeden ekranda direkt "Arama sona erdi" yazıyor, bu esnada telefon kulağımda olduğumdan ekrandaki uyarıyı görmeden 1 dakika boyunca mal gibi telefonun çalmasını bekliyorum, sonra ekrana bakıyorum ki arama düşmüş.
Sorun operatör kaynaklı değil çünkü sim kartımı başka bir telefona takıp test ettim sorun yok, hatta arkadaşın hattını benim telefona taktım sorun bu telefonda.
Girip çıkmadığım ayarı kalmadı, 4G yi kapatıp denedim vs olmuyor.
Yok mu bize yardım edecek?
Sorun devam ediyor. Miui kaynakli bir sorun, rapor ettim ama hala degisen birsey yok.

Oyla:

kcoban41

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Zenfone 2
Konular
0
Yarım yamalak ingilizcemle service.global@xiaomi.com adresine aşağıdaki gibi mail attım, umarım sorunu çözerler, çıldırmak üzereyim..

I have a problem about my Redmi 6A phone. Namely;
If the person I'm looking for is busy, i cannot to hear busy tone. Only showing “The call’s over” message on the screen.
During this time i can't see the coming message, because the phone is in my ear.
So i am waiting for minutes to the connect.
Other users also have the same problem on forum.miuiturkiye:
Soru - Redmi 6 Meşgul sesi

Please help us.

Best regards.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Kimseden bir öneri yok mu:(
Hocam yazılımsal olması ihtimali yüksek, geri bildirimde bulunmuşsunuz yeni güncellemeyi bekleyelim isterseniz. Bu durum ile ilgili kullanıcılarımızdan hiç geri dönüş olmadı ilginç.

Oyla:

tiske

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mtiske
Cihazım
Redmi 6
Meslek
Kalite
Konular
1
Bende de redmi 6 var
Bazen ben de yaşıyorum aynı sorunu
Bazen de aradığınız kişi başkası ile görüşüyor uyarısı alıyorum

Oyla:

hakkicelik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakkı Çelik
Cihazım
Redmi 6
Konular
1
Rusya romunda sorun yok ve bu romla devam edeceğim ben. Rusya official romunu yükledim Redmi 6'ya ve meşgul sesi alınabiliyor. Yani Globaldeki sorun yok bu romda ve ayrıca çok daha kararlı bir rom bu. Rusya romunu indirmek isteyenler aşağıdaki linkten indirebilirler. Mi'nin resmi flaşlama programıyla flaşladım romu cihaza.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de redmi 6 var
Bazen ben de yaşıyorum aynı sorunu
Bazen de aradığınız kişi başkası ile görüşüyor uyarısı alıyorum

"Aradığınız kişi başkası ile görüşüyor" uyarısını ben de alıyordum ama mesela çağrım meşgule düşürüldüğünde kısa meşgul sesini alamıyordum. Rusya romunda bu sorun yok. Miui 9 Rusya romu bu arada.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt