Redmi 5Plus mı Redmi S2 mi

sefa5505

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SEFA
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Arkadaşlar forumda yeniyim bir yazım hatasm olursa affola sizlerin bilgisine güvenirim o yüzden soracağım soru şu
redmi 5 plus mı s2 mi ben oyun çok oynamam insta whatsapp vb uygulamalar kullanırım resimde çekinirim eğer 5 plus alırsam 4/64 modelini s2 alırsam 3/32 modelini alacağım imkanlarım doğrultusunda siz hangisini önerirsiniz?

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
s2 al o model 5 plusdaki bazi ufak tefek hatalarin duzeltilmis hali gibi

plus olani kullandim guzel cihaz ama s2 olani kullanma sansim olmadi yanliz kagit ustunde hemen hemen ayni cihazlar

Son düzenleme:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
redmı note 5'te karar kıldım bende

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29

bu linke tikla ikisinide kiyasla hamgisi hosuna gidiyosa onu al batarya kamera ekran cozunurlugu az biseyde kasa boyutu farki var.

sefa5505

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SEFA
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Benim aklım 5 plusa kayıyor ama kamerayıda kullandığım için s2 düşündüm arka kameralar bir nevi aynı gibi ama ön kamera da s2 önde gibi
s2nin ekran çözünürlüğü 3080 mah olması caydırıyor 5 plus kullanan arkadaş varsa memnun mu kameradan ya da herhangi bir kamera uygulaması kurmuş mu yardımcı olduğunuz için teşekkürler şimdiden
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bir de 3 gb ram ve 32 gb hafıza az kalmaz mı özellikle 3 gb ram yeterli olur mu?

Son düzenleme:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Benim aklım 5 plusa kayıyor ama kamerayıda kullandığım için s2 düşündüm arka kameralar bir nevi aynı gibi ama ön kamera da s2 önde gibi
s2nin ekran çözünürlüğü 3080 mah olması caydırıyor 5 plus kullanan arkadaş varsa memnun mu kameradan ya da herhangi bir kamera uygulaması kurmuş mu yardımcı olduğunuz için teşekkürler şimdiden

bir de 3 gb ram ve 32 gb hafıza az kalmaz mı özellikle 3 gb ram yeterli olur mu?

Redmi 5 Plus kullanan biri olarak;
Redmi 5 Plus almanızı öneririm. S2 ye göre bataryası daha iyi. Ön kamera için google camera kurdum ki bir çok arkadaş kurdu mükemmel bir hale geliyor. Gerçekten süper oluyor ve pişman ettirmiyor.
Yazılım desteği konusunda Redmi 5 Plus hem Stock hem custom romlarda fazlasıyla destek alan bir model şuan. Ve donanım olarak en sorunsuz modellerden biri. (batarya şişmesi, panel yanması, ghost screen vs hiç biri yok.) kronik sorunu zaten bulunmamakta.
S2 yazılımsal destek almıyor veya sorunlu demiyorum sadece Redmi 5 Plus böyle diyorum yanlış anlaşılmasın burası :)
Yani google kamera ile kamera farkı da kalmıyor.
Ve batarya ile kazanan resmi 5 Plus oluyor

Ek olarak 3GB ram için konuşayım... Ben hem 3/32 modelini hemde 4/64 modelini aldım. İkisinde de sorun yok. 3GB ram rahatlıkla yeter. Ama illa kafam rahat olsun diyorsanız 150 tl civarı fazla verip 4GB'de alabilirsiniz :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sefa5505

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SEFA
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Redmi 5 Plus kullanan biri olarak;
Redmi 5 Plus almanızı öneririm. S2 ye göre bataryası daha iyi. Ön kamera için google camera kurdum ki bir çok arkadaş kurdu mükemmel bir hale geliyor. Gerçekten süper oluyor ve pişman ettirmiyor.
Yazılım desteği konusunda Redmi 5 Plus hem Stock hem custom romlarda fazlasıyla destek alan bir model şuan. Ve donanım olarak en sorunsuz modellerden biri. (batarya şişmesi, panel yanması, ghost screen vs hiç biri yok.) kronik sorunu zaten bulunmamakta.
S2 yazılımsal destek almıyor veya sorunlu demiyorum sadece Redmi 5 Plus böyle diyorum yanlış anlaşılmasın burası :)
Yani google kamera ile kamera farkı da kalmıyor.
Ve batarya ile kazanan resmi 5 Plus oluyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Ek olarak 3GB ram için konuşayım... Ben hem 3/32 modelini hemde 4/64 modelini aldım. İkisinde de sorun yok. 3GB ram rahatlıkla yeter. Ama illa kafam rahat olsun diyorsanız 150 tl civarı fazla verip 4GB'de alabilirsiniz :)

C

Teşekkür ederim cevabın için redmi 5 plus almaya karar verdim peki google camera nasıl kurulur kurduktan sonra herhangi bir yazılımsal sıkıntı oluşur mmu ya da telefon güncelleme almaya deavm eder mi?

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
C

Teşekkür ederim cevabın için redmi 5 plus almaya karar verdim peki google camera nasıl kurulur kurduktan sonra herhangi bir yazılımsal sıkıntı oluşur mmu ya da telefon güncelleme almaya deavm eder mi?
Kurulum rehberi Redmi 5 Plus forumunda mevcut bakıp kolaylıkla yükleyebilirsiniz.
Herhangi bir yazılımsal sıkıntı yaşatmaz.
Güncelleme alma konusunda twrpden dolayı otomatik almıyor kendiniz yükleyebiliyorsunuz.
Ama xiaomi.eu romu kurarsanız güncellemeleri kendisi yükler.
Otomatik güncelleme yapmaması twrpden kaynaklı yani.
Ama ciddi bir sorun değil. Bir çok kişi twrp ile kullanıyor telefonu kullanıma engel değil :)

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
5 plus icin bi ara batardan dolayi sorun duydum hatta patladigini iddia ediyordu armadasimin arkadasi gel foruma konu ac dedim 2 aydir cevap yok:) birde vatan vilgisayarda calisan birisinden duydum nekadar dogru nekadar yannlis bilmiyorum.oyle sorun yasayipda bu forumu hala bulmayan varmidir orasida supheli

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
5 plus icin bi ara batardan dolayi sorun duydum hatta patladigini iddia ediyordu armadasimin arkadasi gel foruma konu ac dedim 2 aydir cevap yok:) birde vatan vilgisayarda calisan birisinden duydum nekadar dogru nekadar yannlis bilmiyorum.oyle sorun yasayipda bu forumu hala bulmayan varmidir orasida supheli
Diyarbakır gibi 45 derecenin altını görmeyen bir memleketteyim.İki tel var aynısından. İkisinde de ciddi bir ısınma bile yaşanmıyorken bunun bir iki cihazda yaşanması fabrika hatası olarak adlandırılabilir ancak

Üst Alt